Šiuo metu yra prisijungę 20 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaŠaltinis: www.gay.ru - Rusijos gėjų ir lesbiečių tinklalapis

Jaunojo kario mokykla
Saugumo priemonės užmezgant naujas pažintis

Mano vardas - Dobermanas. Aš seniai domiuosi įvairiais apsaugos metodais ir priemonėmis, nes esu šuo, kurio profesija yra saugoti savo šeimininką. Pakalbėsim apie tai, ar jie visada yra taikytini ir ar visada netradicinės orientacijos žmogui reikia rūpintis savo saugumu.

Vieną ar kitą kartą gyvenime kiekvienam mūsų tenka atsidurti situacijoje, kai tenka susipažinti su visiškai nepažystamu žmogumi, ar tai klube, ar, kas yra labiau rizikinga, naudojantis skelbimais internete arba laikraščiuose ir žurnaluose.

Žmogus, paprastai, skelbimais pradeda naudotis tada, kai vienatvė ir visos įmanomos nelaimės meilėje jį tiek nukamuoja, kad nesvarbu kokiu budu, bet būtinai turi susirasti sau draugą. Daugumoje Vakaruose leidžiamų leidinių gėjams skelbimų blokų pabaigoje yra pateikiamas trumpas atsargumo priemonių aprašymas. Su juo jus ir ruošiuosi supažindinti. Nieko naujo aš neatskleisiu, kiekvienas iš mūsų šiuos dalykus žino, bet ne visada naudojasi bent minimaliomis saugumo ir apsisaugojimo nuo galimų nemalonumų priemonėmis.

TYLŪS HOMOFOBAI

Tai pirmoji priežastis, dėl kurios nederėtų visiems pažystamiems ir nepažystamiems dalinti savo fotografijas, namų telefonus ir pasakyti savo tikrąjį vardą ir ypač pavardę. Kam gi butų malonu pamatyti savo nuotrauką nevisapročio Generalovo (kažkoks rusų folkloro veikėjas - vert. past.) tiklapyje ar sulaukti grasinimų iš siautėjančių plikagalvių? Aš nesiūlau pernelyg smarkiai slapstytis, pvz.: apie mane viską žino draugai, kurių turiu daug ir IRC kanale, ir tarp lankančių Gay.ru portalą. Bet tavo vardas ir pavardė gali atsitiktinai patekti tavo vadovui, konkurentui, dėstytojui, kaimynui, bet kam... Žinoma, jeigu jie pabandytų pasiteirauti kaip Gay.ru atsirado tavo pavardė, jūs galėtumėte jų užklausti "O ką jūs ten darėte?" - tai juos pastatytų į nepatogią padėtį. Bet kaip bebūtų, kad ir koks atviras ir draugiškas beatrodytų susirašinėjimas, rekomenduojama naudotis išgalvotais vardais ir nikais (vardas naudojamas IRC - vert. past.), nepateikiant savo pavardės ir kitų duomenų.

AGRESYVŪS HOMOFOBAI

Tarp gėjų pasitaiko ne visiškai normalių ir ūmaus elgesio. Ypač daug psichinių problemų turi latentiniai gėjai, bijantys pripažinti savo orientaciją. Jie tampa agresyviais homofobais, kad niekas nesuprastų jų slaptų troškimų. Tokie žmonės pagauti įtūžio gali bandyti įžeidinėti, užpulti, bandyti sumušti ar netgi tikrai rimtai sužaloti. Taip niekada neatsitiks uždarame klube, pvz. "Trijose bezdžionėse" (Maskvoje - vert. past.), bet kitur rizika visgi yra. Jeigu žmogus keistai atrodo, neįprastai elgiasi, yra agresyvus, niekada nebandyk aiškintis su juo santykių ir įrodinėti jo neteisumą. Pasistenk juo kuo greičiau atsikratyti ir pranešti klubo apsaugai apie incidentą.

MANIAKAI

Visokiausio plauko maniakai ir šiaip nenormalus žmonės gali neblogai pagadinti tau gyvenimą. Įsivaizduok, kad kiekvieną naktį tau skambinėja kažkoks psichas ir grasina išprievartausiąs. Arba žada nedelsiant su tavimi ... apsivesti, kaip tai Madonnai žadėjo garsus Amerikos beprotis. Bet Madonna turi daug apsaugos vyrukų, o tau su psichu tektų galynėtis pačiam. O jei dar šeimynykščiai nežino tavo orientacijos, tai namų telefono platinimas bet kam gali baigtis gana liūdnai. Ir sugadinti tau nervus. Bepročiai ir maniakai gali būti negrai ir žydai, lietuviai ir japonai, žydri ir rožiniai... Dėl to tiesiog nebūk pernelyg patiklus ir tikintis visais ir viskuo, ypač žmonėmis kurie už tave yra kur kas vyresni.

Jau geriau tokio žmogaus vėliau atsiprašyti už savo nepasitikėjimą juo, negu dėl to gailėtis visą gyvenimą.

RAŠYTI AR ATSAKYTI?

Kas labiau rizikuoja - ar tas kuris rašo skelbimą, ar tas kuris į jį atsako?

Jeigu dedi skelbimą į laikraštį, ar į interneto skelbimų lentą, išloši atsakymų skaičiumi - tau atsakys daugybė žmonių, tarp kurių gali pasitaikyti ir tavo būsimieji draugai.

Bet kur kas saugiau yra atsakyti į skelbimą, ypač kai yra nurodytas tikras pašto adresas, ar abonentinė dežutė. Taip jau yra, kad bepročiai, nepakaltinami ir tuo labiau - visokio plauko aferistai retai skelbiasi patys. Jie stengiasi kiek galima mažiau lysti i "dienos šviesą" ir niekur palikti savo koordinačių.

Todėl tokie žmonės dažniausiai skambina arba atsako radę skelbimą, negu daro atvirkščiai.

Jeigu paduodi skelbimą apie norą užmegzti pažintį, turi būti kur kas atsargesnis, nes į jį gali atsiliepti patys įvairiausi žmonės, pasimatymas su kuriais tau nelabai būtų malonus.

Dažnokai atsakymai būna viso labo tik pokštai - naudojantis suklastotu adresu pateikiamos draugo arba bendramokslio, kuris visiškai nėra susijęs su skelbimu, koordinatės. Po to tau tau tektų ilgai aiškintis, kas ir kodėl tau atsiuntė tokį laišką. Visa laimė, kad tokie "juokeliai" dažniausiai yra akivaizdūs - parašyti nerūpestingai, juokaujančiu tonu, pakankamai gašlūs ir yra lengvai "perkandami".

ANONIMINĖS ELEKTRONINIO PAŠTO DĖŽUTĖS

Internete galima nesunkiai rasti tinklapių, kurie leidžia pasidaryti anoniminę elektroninio pašto dėžutę į kurią gali nukreipti tau skirtą korespondenciją, neatskleisdamas savo tikrojo adreso. Tokie pvz.: yra www.takas.lt, www.mail.lt, www.hotmail.com ir kt.

PAGRINDINĖS TAISYKLĖS

  1. Visuomet pirmąjį pasimatyma paskirk viešoje vietoje: kavinėje, restorane, stotyje ar pan. Bet jokiu būdu ne savo namuose! Bet kurioj sudetingesnėj situacijoj, kai aplink yra daug žmonių tau bus daug saugiau, negu likti vienu du su psichopatu ar maniaku užrakintame bute.

  2. Niekada nepateik savo namų adreso ir, jei įmanoma, telefono, nepažystamam žmogui, jeigu nesi tikras, kad jūsų pažintis tęsis ilgai. Naudokis mobiliuoju telefonu, peidžeriu arba elektroniniu paštu.

  3. Pasitikėk savo instinktais ir intuicija ir NESUSITIKINĖK su žmogum, kuriuo nepasitiki ar kuris kelia nerimą.

  4. Po pirmojo pasimatymo namo stenkitės grįžti savarankiškai, ypač jeigu kilo kokių nors įtarimų. Atsisakykite pasiūlymo pavežėti ar palydėti iki namų.

  5. Niekada nesitark susitikti su nepažystamais žmonėmis jų namuose, ypač miesto pakraštyje, užmiestyje, miške ar viloje. Šiuo atveju tikimybė patirti daug nemalonumų ar iš viso nesugrįžti namo yra labai didelė.

  6. Jeigu tave pakvietė ir tu visgi sutikai nuvykti, savo draugus ar pažystamus informuok apie tai, kas tave pakvietė ir kur tave būtų galima surasti, telefonu ir adresą. (Visiškai to nebūtina sakyti savo tėvams: "Tėveli, aš lekiu i vilą pasidulkinti su berniukais, taip kad nesijaudink...". Uzteks palikti užklijuotą voką su informacija savo draugui)

  7. Nebūdami tikri, kad jūsų pažintis bus ilgalaikė, neatskleiskite savo pavardės bei informacijos apie mokyklą ar darbovietę. Labai norėdamas, žmogus pagal pavardę nesunkiai tave suras, ypač ten kur to mažiausiai pageidautum.

  8. Nepasiduok grąsinimams, šantažui ir įkalbinėjimams padaryti tą ar aną, nuvažiuoti ten ar šen, už tai, kad apie tavo orientaciją nebūtų pranešta tavo tėvams. Visuomet yra įmanoma rasti išeitį iš susidariusios padėties ir ugnį nukreipti prieš patį šantažuotoją. Jeigu taip jau atsitiko parašykite mums ir mes pasistengsime padėti.


Perskaitęs mano patarimus, tu, tikiuosi, nelėksi slėptis po pagalve ir nepradėsi barikaduoti durų...

Nereikėtų užmiršti, kad dauguma mus supančių žmonių yra normalūs ir geri žmonės. Lygiai tokie patys kaip ir tu. Ir tarp jų tikriausiai yra žmogus kurio ieškai...

O jis ieško tavęs....


Draugiškai vizgindamas uodega...
Dobermanas