Buvusio V. Landsbergio patarėjo planuose – tuoktuvės su vyru
Data: 2013.08.10 12:00
Tema: Kita informacija


Daugiau nei prieš savaitę vykusių seksualinių mažumų eitynių "Už lygybę" atgarsiai netyla iki šiol. Kad ir kaip būtų, nemaža dalis parado dalyvių buvo užsieniečiai arba užsienyje gyvenantys lietuviai. Vienas jų – orientacijos neslepiantis 45-erių politologas, diplomatas, aktorius Darius Sužiedėlis, gyvenantis JAV.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, Vašingtone gimęs D.Sužiedėlis dirbo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio padėjėju užsienio politikos klausimais. Tada jaunas vyras savo seksualinę orientaciją slėpė. Dabar prieš mane sėdėjo laisvas žmogus – be kaukės, pasitikintis savimi ir tvirtai dėstantis savo poziciją.

"Prieš trejus metus dalyvavau pirmosiose gėjų eitynėse Vilniuje. Jokiu būdu nenorėjau praleisti progos antrą kartą dalyvauti. Šios eitynės – net svarbesnės, nes joms vis dėlto iškovotas Gedimino prospektas. Manau, tai svarbus žingsnis. Tas prospektas skirtas visiems Lietuvos žmonėms", – mano Amerikos lietuvis.

– Dariau, turbūt Amerikoje taip pat dalyvaujate seksualinių mažumų eitynėse? – paklausiau D.Sužiedėlio.

– Dabar gyvenu Floridos valstijoje, Sent Pitersbergo mieste. Kaip tik birželį Sent Pitersberge buvo LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų, transvestitų – red. past.) eitynės. Tai – pačios didžiausios eitynės visoje Floridoje, net didesnės už Majamio. Į jas suvažiuoja žmonių ir iš visų aplinkinių pietinių valstijų.

Taip pat dalyvauju Floridos seksualinių mažumų veikloje. Dabar įsijungiau į referendumų kampaniją – bandysime surinkti parašus, kad būtų atmestas konstitucinis vienalyčių asmenų santuokų draudimas. Floridos valstijoje vienos lyties asmenų santuokos draudžiamos. Jei mums pavyktų, Florida būtų pirmoji pietinė Amerikos valstija, kuri įteisintų tokias santuokas. Truputėlį liberaliau žmonės mąsto šiaurėje ir Vakarų pakrantėje, o Amerikos pietuose – šiek tiek atsilikę.

Skaitykite daugiau: Diena.lt.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=7953