III. Homoseksualumo fazės
Data: 2011.03.25 12:23
Tema: Kita informacija


Pajutimas. Dažniausiai seksualinė orientacija pradeda reikštis paauglystėje. Kai kurie žmonės potraukį priešingos ar tos pačios lyties asmenims pradeda jausti būdami 10–11 metų amžiaus, kiti – jau nuo pat mažumės, būdami vos penkerių ar šešerių. Gali užtrukti nemažai laiko, kol išdrįsi įvardyti savo jausmus – pradėsi suvokti save kaip gėjų, lesbietę ar biseksualą. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai savo „kitokią“ seksualinę orientaciją žmonės „atranda“ tik būdami suaugę, ir tai išties gali sugluminti. Sugebėjus įvardyti savo orientaciją, viskas atsistoja į vietas ir paaiškina jausmus, kuriuos žmogus jautė augdamas.

Kartais pasitaikančios seksualinės fantazijos apie tos pačios lyties partnerius ankstyvajame paauglystės amžiuje yra normalus raidos etapas. Jei tai patyrei, dar negali spėti, kad esi homoseksualus. Žmogaus seksualumas vystosi laikui bėgant. Tikrai nereikia jaudintis, jeigu dar nesi tikras. Paauglystė yra laikas išsiaiškinti, kas tau tinka ir kokios lyties asmenys tau sukelia stipresnius jausmus. Stebėdamas save, laikui bėgant suprasi, kad labiausiai tave traukia vyrai arba moterys, arba ir vieni, ir kiti. Tada ir žinosi, kokia tavo lytinė orientacija.

Suvokimas ir pripažinimas

Paauglystė yra labai svarbi gyvenimo dalis – tu pereini į suaugusiųjų pasaulį, nors galbūt ir neturi visų suaugusiųjų teisių. Santykiai su tėvais, globėjais ir šeima po truputį keičiasi: tampi mažiau priklausomas ir jie privalo susitaikyti su tuo, kad daugiau nebesi jų mažoji mergaitė ar berniukas. Šie pokyčiai nėra lengvi tiek jiems, tiek tau.

Staiga tai, apie ką prieš kelerius metus net nebūtumei pagalvojęs – romantiški santykiai, pasimatymai, bučiniai, seksas – gali atrodyti tarsi svarbiausi dalykai pasaulyje. Jei esi homoseksualus, viskas tampa dar painiau ir sudėtingiau.

Jei esi vaikinas, augančio tavęs draugai ar šeima galbūt klausdavo apie patinkančias merginas, jei esi mergina – apie vaikinus. Tikriausiai jie šnekėdavo apie pasimatymus, įsimylėjimą ar net vestuves. Bet jie niekada turbūt nėra net pagalvoję apie tai, kad jų atžala susiras tos pačios lyties partnerį ir su juo sukurs šeimą. Neverta jaudintis suvokus savo homoseksualumą. Seksualinė orientacija tiesiog yra viena tavo asmenybės dalis.

Gali užtrukti laiko, kol tikrai suprasi, kas esi iš tiesų. Visiškai normalu, jeigu jautiesi pasimetęs ir nesi tikras, koks tu: homoseksualus ar heteroseksualus. Suprantama, kad reikės skirti nemažai laiko norint tai išsiaiškinti. Jeigu manai, kad esi gėjus, lesbietė, biseksualus ar transseksualus – nebijok ir neslėpk to nuo savęs paties.

Tikėtina, kad tarp tavo artimų žmonių yra kas nors, su kuo gali atvirai pasikalbėti. Kalbėjimasis iš tikrųjų padeda. Deja, Lietuvoje, kurioje tik labai maža dalis gėjų ir lesbiečių yra atskleidę savo seksualinę orientaciją, tai padaryti gali būti sunku. Tačiau ir mūsų šalyje šia tema yra išleista knygų, taip pat yra žmonių, su kuriais gali susitikti, kurie pasidalins savo patirtimi ir padės eiti toliau.

Šis straipsnis Tolerantiško jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Kovok už save - už LGBT teises“ vienas iš veiklos rezultatų. Projektą remia Nyderlandų karalystės ambasada Vilniuje ir Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija


Gayline.lt pastaba. Savo skaitytojams siūlome trečiąjį straipsnį iš naujo straipsnių ciklo. Bus tęsinys.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=5276