Istorinis Taivano teismo sprendimas - leido tos pačios lyties partneriams įsivaikinti
Data: 2022.01.12 19:45
Tema: Pasaulio įvykiai


Taivano LGBTQ+ aktyvistai vilties ženklu pavadino teismo sprendimą, kuriuo leista gėjui įsivaikinti savo vyro nebiologinį vaiką, praneša Advocate. Aktyvistai taip pat paragino šalies vyriausybę leisti visoms tos pačios lyties poroms įvaikinti.

Taivanas laikoma progresyvia šalimi regione. 2019 metais jis tapo pirmąja Azijos šalimi, įteisinusia tos pačios lyties asmenų santuokas. Tačiau tos pačios lyties poros vis dar susiduria su apribojimais. Pavyzdžiui, jie gali įvaikinti tik biologinį sutuoktinio vaiką ir gali tuoktis tik su užsienio piliečiais iš šalių, kuriose egzistuoja lygiateisiškumas.

„Džiaugiuosi, kad mano sutuoktinis taip pat yra teisiškai pripažintas mūsų vaiko tėvu... bet negaliu jaustis toks laimingas nepakeitęs įstatymo“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas iš ieškovų byloje - „Tikrai absurdiška, kad tos pačios lyties asmenys gali įsivaikinti vaiką, kai yra vieniši, bet negali to padaryti susituokę“.

Wang Chen-wei pridūrė, kad jis ir jo partneris Chen Jun-ru nori įsivaikinti antrą vaiką. Jis teigė, kad siekiant tai padaryti - jiems vėl teks kreiptis į teismą.

„Tikimės, kad sprendimai bus signalas vyriausybės pareigūnams ir įstatymų leidėjams, kad dabartinės nesąžiningos teisinės sąlygos turi būti pakeistos“, – sakė LGBTQ+ teisių grupės Taivano lygybės kampanijos vykdomoji direktorė Jennifer Lu.

Jos organizacija gavo daugiau nei 500 prašymų iš tos pačios lyties šeimų, norinčių įvaikinti nebiologinius vaikus.

Jennifer Lu. sakė, kad nors sprendimas yra „vilties spindulys“, teismas atmetė kitas panašias bylas, todėl skirtingi Taivano teismai šiuo klausimu turi nevienareikšmę nuomonę.

Daugiau Advocate.





Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=14446