Lenkijoje atleistas pareigūnas, sukritikavęs įstatymą dėl Holokausto
Data: 2022.01.11 12:26
Tema: Pasaulio įvykiai


Lenkų diplomatas, kuriam buvo pavesta gerinti kontaktus su žydais visame pasaulyje, buvo atleistas, nes kritikavo savo vyriausybės poziciją dėl kalbų apie Holokaustą, pirmadienį paskelbė Užsienio reikalų ministerija. Jaroslawas Nowakas, įgaliotinis kontaktams su žydų diaspora, Lenkijos valdančiosios partijos priimtą įstatymą dėl Holokausto pavadino kvailu, rašo 15min.

J.Nowakas taip pat sakė, kad Lenkija turėtų priimti įstatymą dėl turto sugrąžinimo, ir šis jo pareiškimas taip pat reiškia kritiką šalies valdžiai, neseniai įstatymu kone panaikinusiai galimybes sugrąžinti turtą ar skirti kompensacijas asmenims, kurių turtą konfiskavo komunistai. Tarp žmonių, kuriuos paveikė šis įstatymas, yra Holokaustą išgyvenusių asmenų ir jų paveldėtojų.

J.Nowakas atleistas diena po to, kai Jungtinėje Karalystėje leidžiamas laikraštis „Jewish News“ išspausdino jo interviu. Jame diplomatas sakė, kad 2018 metais priimtas įstatymas, kuriuo draudžiama priskirti lenkų tautai ar valstybei nacių Vokietijos įvykdytus nusikaltimus, „yra tarp kvailiausių kada nors kokiais nors įstatymais padarytų pataisų“. Įstatymas, kuriuo siekta kovoti su neteisingais pareiškimais, kad Lenkija, nacių Vokietijos auka, yra atsakinga už Holokaustą, papiktino Izraelį, kur daug kas galvoja, jog tai yra bandymas nuslėpti faktą, kad kai kurie lenkai per vokiečių okupaciją Antrojo pasaulinio karo metais žudė žydus.

Iš pradžių įstatymu buvo uždrausta kaltinti Lenkiją kaip valstybę dėl nacių Vokietijos įvykdytų Holokausto nusikaltimų, numatant laisvės atėmimo iki trejų metų bausmes už neteisingą vokiečių nusikaltimų priskyrimą Lenkijai. Vėliau įstatymas buvo pakeistas pašalinant baudžiamąsias nuostatas.

Daugiau 15min.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=14440