Erekcijos sutrikimų patiria kone kas trečias vyras
Data: 2021.11.25 22:05
Tema: Sveikata


Tyrimų duomenys rodo, kad įvairius erekcijos sutrikimus patiria maždaug kas trečias 40 metų ir vyresnis vyras, skelbia 15min.lt. Vis dėlto į gydytojus dėl šios problemos kreipiasi toli gražu ne kiekvienas. Nors šiandien lytinei sveikatai skiriama vis daugiau dėmesio, tačiau patys žmonės dar nelinkę problemų spręsti iš karto.

Vyresniems vyrams erekcijos sutrikimų dažniau kyla dėl kraujotakos problemų, pavyzdžiui, aterosklerozės, ilgiau negydytos arterinės hipertenzijos, tam tikrų širdies ir kraujagyslių ligų ir t.t. Vis dėlto šiuolaikinis gyvenimo būdas tokių problemų gali sukelti ir ganėtinai jauniems vyrams, ypač jei jie propaguoja labai nesveiką gyvenimo būdą, yra nutukę, rūkantys ir pernelyg mažai judantys.

Gydytojai pastebi, kad jaunesniems vyrams gana dažnai būdingas psichologinis veiksnys. Erekcijos sutrikimų gali atsirasti dėl įvairiausių psichologinių problemų – sudėtingų santykių su antrąja puse, liūdinančių atsiminimų ar sunkių ir nerimą keliančių gyvenimiškų patirčių. Normaliai ir kokybiškai erekcijai gali trukdyti nepasitikėjimas aplinka ir antrąją puse, bijojimas užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis, kylančios įvairios baimės ir t.t. Žinoma, įvairius psichologinius sunkumus gali patirti ir vyresni vyrai. Be to, organinės priežastys gali pasireikšti kartu su psichologinėmis priežastimis, tai yra, kartais būdingi ir mišrūs veiksniai.

Taigi jaunesniems vyrams psichologinis faktorius gali būti lemiamas. Tuo tarpu vyresniems vyrams erekcija paprastai sutrinka dėl organinių priežasčių. Jiems psichologinis faktorius pasireiškia vėliau, nes kyla neigiamų jausmų dėl atsirandančių ir vis stiprėjančių erekcijos sutrikimų. Būtent šie neigiami jausmai gali pakišti koją ir kitiems bandymams suartėti. Pakliūvama tarsi į užburtą ratą, iš kurio vyrui be antrosios pusės palaikymo ir profesionalios pagalbos išeiti tampa labai sunku. Erekcijos sutrikimų dažniau nustatoma psichikos ligomis sergantiems vyrams. Tai depresija, bipolinis sutrikimas, gereneralizuotas nerimo sutrikimas, šizofrenija ir kt. Erekcijos sutrikimų gali atsirasti ir dėl įvairių urologinių ligų, tačiau tokie atvejai pasitaiko rečiau.

Ką daryti, jei erekcijos funkcija kelia nuogąstavimų? Pirmiausiai pasikalbėkite su savo antrąja puse. Kitas žingsnis – šeimos gydytojo ir gydytojo urologo konsultacija. Neretai pakanka atviro pokalbio ir prarastas pasitikėjimas savimi sugrįžta. Populiariausias erekcijos sutrikimų gydymo metodas šiandien yra gydymas vaistiniais preparatais, kurie pagerina kraujo į varpą pritekėjimo procesus. Jis gali būti derinamas su psichoterapija.

Daugiau 15min.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=14247