Savivaldybė atmetė tris LGBT eitynių maršrutus, organizatoriai ruošia skundą
Data: 2021.06.10 08:35
Tema: Lietuvos įvykiai


Eitynių „Kaunas Pride“ organizatoriai LRT.lt dėstė, kad Kauno miesto savivaldybei pateikė tris pranešimus planuojamoms LGBT eitynėms šiame mieste su skirtingais galimais maršrutais, kurie nuolat koreguoti, remiantis posėdžiuose ir atsakymuose gauta informacija. Tačiau visi trys maršrutai buvo atmesti.

„Pirmame pranešime, kuris pateiktas gegužės 6 dieną, buvome numatę rinktis prie Kauno rotušės ir nuo ten judėti Vilniaus gatve ir Laisvės alėja, o užbaigti eitynes Nepriklausomybės aikštėje tarp Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (Soboro) ir Mykolo Žilinsko dailės galerijos. Šis maršrutas buvo atmestas dėl galimos Vilniaus gatvės rekonstrukcijos, kurios pradžios datos savivaldybės atstovai negalėjo nurodyti dėl vis dar vykstančio teisminio proceso po viešojo pirkimo.

Antrą pranešimą organizatoriai pateikė gegužės 21 dieną: eitynių maršrutą esant galimybei planuoti, kaip buvo surašyta ankstesniame pranešime. Jei iki rugsėjo 4 dienos būtų pradėta Vilniaus gatvės rekonstrukcija, eitynės, anot „Kaunas Pride“ rengėjų, būtų rengiamos alternatyviu maršrutu – susirenkama automobilių stovėjimo aikštelėje šalia Kauno pilies, nuo ten judama Jonavos, Šv. Gertrūdos gatvėmis, Laisvės alėja ir baigiama susirinkimu Nepriklausomybės aikštėje.

„Šis pranešimas Kauno savivaldybės taip pat buvo įvertintas kaip netinkamas dėl pirmojo maršruto – jau įvyko teisminis procesas ir Kauno miesto savivaldybė Vilniaus gatvės rekonstrukciją planuoja pradėti nedelsdama. Dėl antrojo maršruto – dėl itin judrių Jonavos ir Šv. Gertrūdos gatvių užtvėrimo ir per didelio nepatogumo tiek judantiems miesto gyventojams, tiek viešojo miesto ir tarpmiestinio transporto maršrutų sutrikdymo, ypač dėl to, kad nuo rugpjūčio 23 dienos planuojama po rekonstrukcijos atverti Jonavos, Jurbarko ir Šauklių gatvių žiedinę sankryžą“, – argumentus dėstė „Kaunas Pride“ organizatoriai.

Pasak jų, tiek pirmo, tiek antro pranešimų svarstymuose buvo pateikiami renovacijos Vilniaus ir pravažumo Jonavos ir Šv. Gertrūdos gatvėse argumentai, todėl jais remiantis nutarta teikti dar vieną pranešimą eitynėms tik Laisvės alėjoje, kuri jau renovuota, taip pat nėra esminė miesto arterija automobiliais, miesto ar tarpmiestiniais maršrutais judantiems miestiečiams.

Organizatorių teigimu, teikiant trečiąjį pranešimą, atsižvelgta ir į tai, kad dėl numatomo dalyvių skaičiaus bei dėl to, kad protestai negali vykti arčiau nei 75 metrai nuo teismo pastatų (Laisvės alėjos ir Vilniaus gatvės sankirtoje yra Kauno apylinkės teismas), organizatoriams nebūtų vietos kolonai suformuoti, nepažeidžiant Susirinkimų įstatymo. Todėl nuspręsta siūlyti tokį maršrutą: dalyvių kolona susiburtų Laisvės alėjos dalyje nuo Soboro ir Vytauto prospekto ir judėtų iki Laisvės alėjos 99-ojo pastato. Toje vietoje kolona apsisuktų ir judėtų tuo pačiu Laisvės alėjos maršrutu atgal, o galiausiai susirinktų Nepriklausomybės aikštėje prie Soboro ir Mykolo Žilinsko dailės galerijos.

Šis pranešimas buvo pateiktas gegužės 28 dieną, tačiau, „Kaunas Pride“ organizatorių teigimu, Kauno miesto savivaldybės sprendimu taip pat nederinamas dėl daugybės priežasčių, kurios iki tol nebuvo minėtos nė viename posėdyje. Be to, priežastys nebuvo nurodytos oficialiuose atsakymuose raštu, nors eitynės buvo planuojamos ir bandomos derinti Laisvės alėja nuo pat pradžių.

„Šiuo metu su teisininkų komanda ruošiame skundą Lietuvos administracinių skundų komisijai. Savivaldybės argumentai atrodo abejotini, bent iš europinių susirinkimų laisvės standartų perspektyvų. Europos Žmogaus Teisių Teismas nuosekliai laikosi pozicijos, kad tam tikri kasdienio gyvenimo, įskaitant transporto eismą, komercinę veiklą, sutrikdymai nėra pakankama priežastis uždrausti susirinkimą“, – pridūrė organizatoriai.

Daugiau LRT.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13476