Savivaldybė: nepaisant policijos tyrimo, perėja vėl sužibės vaivorykštės spalvomis. Policija: tyrimas užtruks
Data: 2021.06.09 19:30
Tema: Lietuvos įvykiai


Alfa.lt pranešė, kad Vilniaus miesto savivaldybė neatsisako minties sugrazinti vaivorykštės spalvas juodai perdažydai Pylimo g. esančiai pėsčiųjų perėjai. Savivaldybės atstovas tikina, kad Vilniuje nėra vietos netolerancijai, todėl perėja vėl bus spalvota, o sąskaita už perdažymą bus pateikta ją uždažiusiems asmenims. Pasak policijos Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio, greitu metu teisenos nebus išnagrinėtos, esą į situaciją norima pažvelgti „plačiau“.

„Perėja 2018 metais buvo nudažyta vaivorykštės spalvomis, minint tarptautinę dieną prieš homofobiją. Perėjos išdažymas buvo festivalio „Vaivorykštės dienos“ dalis, dėl perėjos išdažymo savo lėšomis kreipėsi LGL ir leidimas buvo duotas, jei tik išdažymas neuždengs horizontaliojo ženklinimo. Perėjos apipavidalinimas horizontaliojo ženklinimo neuždengė, o šį pavasarį nuspręsta išdažymą atnaujinti“, – Alfa.lt sakė savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistas Paulius Vaitekėnas.

Praėjusią savaitę Policijos departamentas pranešė pradėjęs administracines teisenas tiek dėl perėjos nuspalvinimo LGBT bendruomenės spalvomis, tiek dėl perėjos uždažymo juodai. „Mūsų žiniomis, policija dabar atlieka tyrimą, aiškinasi įvykio aplinkybes. Pėsčiųjų perėja atgaus prieš tai turėjusias spalvas, o sąskaita už perdažymą bus pateikta ją uždažiusiems asmenims. Vilniuje nėra vietos netolerancijai, miestas myli visus“, – sakė P. Vaitekėnas.

„Dar neišnagrinėta. Čia ilgiau šiek tiek užtruks, nes norisi kuo plačiau šią situaciją apžvelgti. Abi teisenos vis dar nagrinėjamos“, – Alfa.lt sakė R. Matonis.

Daugiau Alfa.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13474