Vaivorykštinį suolelį turi ir Kaunas: stovi ne pirmus metus
Data: 2021.06.09 15:40
Tema: Įdomybės, pikantiškos naujienos


Vilniuje stovėjęs vaivorykštinis suolelis sulaukė įvairių reakcijų, tačiau kauniečiai nusiteikę draugiškai ir septynių spalvų suoleliams neapykantos nereiškia, informuoja delfi.lt. Prekybos miestelyje „Urmas“, kuriame vienas lankytojas užfiksavo spalvingą suoliuką, kuris čia stovi jau ne pirmus metus. Kai kuriems jis panašus į LGBT bendruomenės vėliavos spalvas, tačiau anot „Urmo“ atstovų, su šia mintimi meno kūrinys nėra siejamas.

„Tiek metų stovi ir niekam nekliūna. Panašu, jog Vilnius ir čia bus pavėlavęs…“, – komentavo internete nuotrauka pasidalijęs G. Stučka. Suolelio spalvos nesiejamos su LGBT bendruomene, nes suolelis nudažytas vaivorykštės spalvomis, o LGBT bendruomenės vėliavos spalvų gama šiek tiek skiriasi. Kaune esančiame prekybos miestelyje suolelis praeivius džiugina jau ne pirmus metus. „Beje, čia septynių spalvų vaivorykštė. Tai ne LGBTQ vėliavos spalvos“, – pastebėjo nuotrauką pakomentavęs Mindaugas.

Gegužės 17 dieną, minint Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną, Laisvės frakcija sostinės Rotušės aikštėje pastatė vaivorykštės spalvomis papuoštą suoliuką. Tai, kaip teigia idėjos autoriai, simbolinė dovana Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams. Prieš beveik mėnesį sostinėje pastatytas suoliukas sulaukė didelio dėmesio ir įvairių komentarų. Vieni viešojoje erdvėje plūdo iniciatorius, kiti mąstė, ar spalvoti suoliukai galėtų atsirasti ir kituose miestuose, tarp jų ir Kaunas. Tiesa, suoliukas spalvotas ilgai nebuvo, pasak sostinės policijos, vaizdo kameros gegužės 18 d. apie 4.30 valandą užfiksavo, kaip vyras žaliais dažais terlioja Laisvės partijos Vilniui padovanotą suoliuką. Vyras buvo sulaikytas ir jam skirta 240 eurų bauda.

Daugiau DELFI.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13473