Vilnietė LGBT vaiko mama: „Man baisu dėl to, ką jai dabar tenka iškęsti“
Data: 2021.06.08 19:25
Tema: Komentarai, nuomonės


Vilnietė Rasa Račienė (55 m.) – medicinos mokslų daktarė, vaikų gydytoja odontologė. Dar dabar aplinkiniai ją vadina labai drąsia moterimi. Tokio apibūdinimo ji sulaukia dėl to, kad nebijo viešai pripažinti, kad jos dukra priklauso LGBT bendruomenei, ir sakyti, kad tokie žmonės – lygiateisiai visuomenės nariai. Lrytas.lt publikuoja interviu su Rasa.

– Kokiomis nuotaikomis dabar gyvenate?

– Išties šiuo metu yra nemažai įtampos. Mane po Šeimos gynimo maršo bei nepriimto Partnerystės įstatymo apėmė pyktis, o vėliau nusivylimas dėl to, kas vyksta Lietuvoje. Taip tikėjausi, kad žmonės elgsis pažangiau, o šie įvykiai parodė, kad mes vis dar kažko labai smarkiai bijome. Kai prasidėjo diskusijos apie tą įstatymą, sukilo priešiškos jėgos ir, sakyčiau, keisti veikėjai, paskui kuriuos nuėjo minios.

– Tad labiausiai jus ir žeidžia tos dukrai tenkančios patyčios?

– Taip, jų daug, ir jos dabar jau persikelia ir ant mūsų, tėvų, nes viešai pasisakyti, kad turi netradicinės orientacijos vaiką, yra drąsu. Bet man norisi ginti savo atžalą. Neseniai kalbėjau Seime, kad ir nuotoliniu būdu, ir garsiai vardinau komentatorių apibūdinimus, kaip vadinami tokie jaunuoliai. Man pačiai buvo baisu, kai pradėjau garsiai tuos žodžius tarti, ir Seimo nariai klausėsi visiškai nuščiuvę.

– Jums pačiai irgi yra tekę sulaukti įžeidimų dėl savo pasisakymų. Papasakokite, kas nutiko ir kaip viskas baigėsi.

– Tądien per pertraukėlę darbe pasitikrinau mesendžeryje žinutes ir perskaičiau vieną labai bjaurią (tikrai neimsiu jos cituoti), parašytą nepažįstamo žmogaus. Ta žinutė man vožtelėjo kaip reikiant, jaučiausi labai pažeminta, vos suėmiau save į rankas, kad galėčiau dirbti toliau, nes turėjo ateiti dar keli mažieji pacientai. Vėliau kreipiasi į epoliciją, o iš jų sulaukiau formalaus atsakymo, kad, jei ta žinutė mane įžeidė, galiu kreiptis į teismą savo lėšomis. Tikrai į tai nesivelsiu ir negaišiu laiko. Man tiesiog norėjosi, kad koks nors policininkas susisiektų su tos žinutės autoriumi ir pasakytų, kad taip elgtis nedera, na, gal ir įspėtų apie gresiančią baudą, kad tas žmogus ateityje taip nebesielgtų.

– Ar jūsų dukra yra pripažinusi, kad džiaugiasi, jog turi ją palaikančią mamą (ir tėtį), ar jai tai atrodo savaime suprantama?

– Taip, ji tai vertina, yra sakiusi: „Mano mama kieta.“ Tiesa, yra ir pasišaipiusi iš to, kad seniau maniau, jog tai jos užgaida, kuri praeis. Beje, mano dukra seniau buvo tikra Lietuvos patriotė, sakė, kad tikrai niekur iš čia neišvyks. Tačiau dabar ji sakosi pavargusi nuo to, kas vyksta Lietuvoje, ir galbūt baigusi studijas emigruos kažkur, kur žmonės pakantesni, o aš jai pritariu. Taigi piktieji komentatoriai gali pasidžiaugti, kad veikiausiai ir ją pavyks išvyti iš Lietuvos, kaip ir ne vieną kitą jauną žmogų.

Daugiau Lrytas.lt.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13469