Tarp užpurškusių vaivorykštę – Šeimos gynimo maršo organizatoriai
Data: 2021.06.04 19:25
Tema: Homofobija


Diena.lt informuoja apie tai, kad Vilniuje toliau verda aistros dėl homoseksualų simbolikos gatvėse. Policija aiškinasi, ar teisėtai ant vienos perėjos už savivaldybės pinigus nupiešta vaivorykštė? Ir ar teisėtai ta vaivorykštė pirmadienį užpurkšta juodai? Tarp juodai uždažiusių vaivorykštę – Šeimos gynimo maršo organizatoriai. Vienas iš Šeimos gynimo maršo organizatorių Antanas Kandrotas, bendražygiams žinomas slapyvardžiu Celofanas, sako dėl vaivorykštės perėjoje vos nepadaręs avarijos. Vyras gerai žinomas ir pareigūnams – neseniai teistas dėl finansinių nusikaltimų.

„Aš gavosi užsižiūrėjau į tą perėją ir man galėjo ir koks vaikas išbėgti į tą perėją. Tai labai pavojinga“, – kalbėjo vyras. A. Kandrotas sako pasikvietęs draugą: „Jis turi šiek tiek dažų“. Tik draugų atėjo daugiau ir visi juodais dažais ėmė purkšti vaivorykštę. Flakonu darbavosi ir mokytoja Astra Genovaitė-Astrauskienė, policijos tirta, kai dažais apipylė Laisvės kalvos paminklo maketą Lukiškių aikštėje.

Kai kurie praeiviai perėja piktinosi, buvo ir palaikančių. Netrukus perėja tapo juoda – bet vėl neilgam. Per naktį atsirado kreidelėmis nupieštų vaivorykščių ir LGBT šūkių. „Aš tai pavadinčiau – juodoji skylė Vilniuje, bet labai liūdna, kad graži vaivorykštė dingo iš žemėlapio“, – kalbėjo Lietuvos gėjų lygos pirmininkas Vladimiras Simonko. Yra žmonių, kurie pamatę juodai uždažytą vaivorykštę graudinasi. „Atsiprašau, tai mane labai liūdina. Aš džiaugiuosi, kai žmonės priima vienas kitą ir kai žmonės myli vienas kitą. Nesuprantu, kodėl žmonės būna tokie niekingi“, – kalbėjo praeivė.

Yra ir tokių, kurie spjauna ant kreidelėmis pieštų vaivorykščių. „Mano nuomone, jeigu esi kažkoks kitoks, to neskelbk ir tiek“, – sakė prie perėjos kalbintas vyras. Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako – vaivorykštė bus atkurta. „Perėją mes aišku nudažysime tomis spalvomis, kaip ir priklauso, kaip ir buvo. Labai kviečiu visus gerbti vienas kitą“, – kalbėjo R. Šimašius.

Daugiau Diena.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13450