Skelbiami 2020 metų „Gėjų pupulio“ ir „Lesbiečių braškytės“ titulo nominantai (BALSUOK)
Data: 2021.03.16 19:39
Tema: Lietuvos įvykiai


Balsavimas prasideda. Dėl 2020 metų „Gėjų pupulio“ ir „Lesbiečių braškytės“ titulų šiemet varžosi 5 kandidatai. Seniausio Lietuvoje LBGTQ+ naujienų portalo atrinkti nominantai, mūsų komandos nuomone, pasižymėjo nepagarba žmogaus teisėms, galimu neapykantos kurstymu, visuomenės supriešinimu ir diskriminacija.

Iš nominantų sąrašo bus išrinktas vienas laimėtojas, kuriam balandžio 1 d. bus suteiktas „Lesbiečių braškytės“ arba „Gėjų pupulio“ titulas.

BALSUOTI galite www.gayline.lt pagrindinio puslapio dešinėje esančioje apklausoje.

Deja siūlydami nominantus negalime išlaikyti lyčių lygybės principo. Kita vertus, džiugu, kad praėjusiais metais moterys nebuvo tokios „aktyvios“ pažeidinėjant žmogaus teises.

Kasmetinius „Gėjų pupulio“ ir „Lesbiečių braškytės“ rinkimus rengia iniciatyvinė grupė „Mylėkime politikus“. Grupės nuomone visuomenė turi būti informuojama apie politikų ir visuomenės veikėjų veiklą, nukreiptą prieš LGBTQ+ teises.

NOMINANTAI, vertinant jų 2020 metų darbus:

• SEIMO NARYS VALDEMARAS VALKIŪNAS

UŽ LGBT prilyginimą nusikalstamai organizacijai
UŽ Seimo darbo palyginimą su „lesbių ir homoseksualų“ koncertu

Nominacijos vertos Seimo nario sparnuotos frazės:
• 2020 m. lapkričio 17 d. vykusiame viešame rytiniame Seimo posėdyje, kurio metu buvo svarstoma Laisvės frakcijai priklausančio Seimo nario Vytauto Mitalo kandidatūra į Seimo vicepirmininkus: „Gerbiamieji, mano nuomone, ši persona (aut. pastaba – Vytautas Mitalas) priklauso keistai organizacijai. Savo politiką globalistai, LGBT pavadino modernizmu ir ateities vizijomis, kai progresas panaudojamas masinei sąmonei paveikti. Taip mes krentame atgal į primityvizmą, smulkmenėjame, kai žema kultūra – siekiamybė. Ši, mano manymu, persona yra galbūt manipuliacijų auka. Gerbiamieji kolegos, pagal paskutinius tyrimus - LGBT galbūt yra nusikalstama organizacija, Lietuvoje vykdanti veiklą, neatitinkančią mūsų piliečių lūkesčių ir siekių. Todėl mes negalime palaikyti šios organizacijos dalyvių ir rėmėjų. Tai tas pats, kaip įsileisti šešką į vištidę.“

• 2020 m. lapkričio 24 d. vykusiame viešame rytiniame Seimo posėdyje, kurio metu buvo svarstoma Seimo narės Ingridos Šimonytės kandidatūra į Ministrus pirmininkus: „<…> Gebėti išklausyti kitus sugeba. Irgi nepastebėta, kad gebėtų išklausyti. Greitai, greitai, prabėga, chi chi, cha cha ir tuo baigiasi. Žinote, darbas Seime yra ne lesbių šou ir ne homoseksualų pageidavimų koncerto tenkinimas. Racionalumas, einantis kartu su jautrumu. Jautrumo galbūt ir yra, bet racionalumo irgi nepastebėta, daugiau užslėpto pykčio negu racionalumo. <…>“

• 2020 m. lapkričio 26 d. „InfoTV“ duoto interviu metu: „Taip, taip vadinama Laisvės partija, aš pavadinčiau pederalai, nes yra liberalai, o pederalai yra liberalai, kurie su atspalviu <…>“

• KRIKŠČIONIŲ SĄJUNGA

UŽ „šventą“ kovą net prieš animacinius filmus
UŽ LGBT prilyginimą mirties ideologijai
UŽ galimą neapykantos kurstymą

Nominacijos vertos politinės partijos veiksmai:
• Krikščionių sąjunga Facebook paskyroje ragino pasirašyti peticiją, kuria tėvai kviečiami boikotuoti naują „Disney“ ir „Pixar“ animacinį filmą vaikams „Pirmyn“. Sąjungai animacinis filmas neįtiko tik todėl, kad vienas iš antraeilių personažų – policininkė – filmuke kalba apie savo merginą. Facebook paskyros žinutėje buvo rašoma: „Kviečiame pasirašyti peticiją, protestuojant prieš Disney manipuliavimą jauno žmogaus sąmone. Disney kuriami personažai „įteigia“ ir „normalizuoja“ LGBT bei dekonstruoja ir griauna tradicinę šeimos sampratą“.

• Partija pasiūlė sekti Vengrijos pavyzdžiu ir teisiškai uždrausti keisti lytį: „Žmogiškos yra tik dvi lytys. Ir jos niekada nesikeičia. Jos visą laiką tokios buvo ir bus. Tai yra DNR kodas ir niekur tu nuo jo nepabėgsi. Tai yra taip. <…> Užtenka kvailioti. Mes pasiūlysime tą padaryti taip, kaip tai padarė vengrai savo įstatyme aiškiai parašydami, kad kode yra prigimtinė lytis. O ten toliau, kaip žmogus jaučiasi, tai čia jau jo jausenos, o ne lyties klausimas“, - spaudos konferencijoje sakė Jonas Dagys.

• 2020 m. liepą vykusių solidarumo su seksualinių mažumų bendruomene eitynių metu partijos nariai rinkosi į protestą: „Ar tikrai Lietuvoje yra pažeidinėjamos žmogaus teisės. Tai niekas nieko nepažeidinėja, yra žmogaus teisės, bet yra ir padorumas, ir žaidimai, ir kultūra, ir visa kita. Žmogaus teisės yra žmogaus teisės, o seksualinės paikystės yra seksualinės paikystės“, – sakė tuometinis Seimo narys Egidijus Vareikis.

• Lietuvos liaudies partijos kandidatas į Seimą Pranciškus Valickas visus šokiravo pasisakymu LRT eteryje vykusių Seimo rinkimų debatų metu. Vilniaus apylinkės prokuratūra pranešė, kad šis asmuo bus teisiamas dėl šio pasisakymo: „Lytys yra dvi ir jokių kitokių nėra. Čia yra gamtos kūrinys, o ne visokių filosofų iškrypėlių sumanymai. Dabar kitas dalykas. Prisidengdami labai gražiais lozungais apie moterų gynimą, jie nori prastumti homoseksualistų, piderastų šeimas. Įteisinti kaip normalias šeimas. Ką tai reiškia? O tai reiškia, kad jie, iškrypėliai, tada galės įsivaikinti vaikus ir įsivaikinę juos kankinti, išnaudoti, žaginti. Tai yra paslėpta forma bandoma prastumti pedofilijos legalizavimą.“

• Kitas šios partijos kandidatas į Seimą - Raimundas Žiūkas, pristatydamas save partijos puslapyje bei LRT debatuose sakė: „Esu įsitikinęs, kad Lietuva be krikščioniškų pamatų išnyks, kaip išnyko ištisos imperijos, kurios nusprendė gyventi kitaip. Esu prieš LGBT, feminizmo, genderizmo bei visų kitų liberalių …izmų stumiamą mirties ideologiją. Esu prieš vaikų žudymą abortais bei eutanaziją, prieš korupciją LR Seime, teisėsaugoje bei visame viešame sektoriuje“.

• BUVĘS KRETINGOS PRANCIŠKONŲ GIMNAZIJOS KAPELIONAS PAULIUS VAINEKIS

UŽ galimą neapykantos kalbą LGBT asmenų atžvilgiu
UŽ jo klausytojų tikėtinas traumuojančias patirtis ir prisidegimą žodžio laisve

Nominacijos vertas pasisakymas:
• Gruodžio 23 dieną Pranciškonų gimnazijos mokiniams surengtoje kalėdinėje programoje moksleiviai ir visi susirinkusieji buvo priversti klausytis neapykantos kupinos neva kunigo „nuomonės“: „Tai yra globaliniame lygmenyje. Pavyzdžiui, genderizmas, kada pasaulis, mes sakome, šėtonas susimokė netgi politiniu lygmeniu iškreipti žmogaus prigimtį, kada per Lietuvos, per LRT mokina iškrypėliai, taip šviesiai tiesiai galiu pasakyti – iškrypėliai, lgbtšnikai mokina mus, kas mes esame. Pasirodo, berniukai jau nebėra berniukai, vyrai, pasirodo, nebėra vyrai, kad mergaitės nebėra mergaitės, moterys nėra moterys, bet galas žino kas. Įsivaizduojate? Kada valstybiniu lygmeniu bando įsiveržti į mokyklas ir mokinti amoralių dalykų“, – kalbėjo kunigas.

• CENTRO PARTIJOS – TAUTININKŲ KANDIDATĖ Į SEIMĄ ASTA GENOVAITĖ ASTRAUSKAITĖ

UŽ galimą neapykantos kurstymą
UŽ sąmokslo teorijų kūrimą

Nominacijos verti pasisakymai:
• Prieštaringai vertinama lietuvių kalbos mokytoja Genovaitė Astra Astrauskaitė prieš pirmąjį naujojo Seimo posėdį surengė protestą ir įrašytame video ėmėsi gąsdinimų: „Jau dabar jie deklaruoja savo liberestfašistinius ketinimus ir ketina LGBT lįsti į mokyklas, lįsti į vaikų darželius. Šito mes tikrai tikrai neleisime. Ir jeigu jie tikisi, kad jėga mus nugalės, tai tada aš manau Lietuvoje bus ir kraujo praliejimas. Nes mes taip laisvai nepasiduosime”.

• Moteris, praėjusių metų rugsėjį dažais apipylusi Lukiškių aikštėje stovėjusį „Laisvės kalvos“ paminklo maketą, šiemet savo socialinėje paskyroje paskelbė viešą įrašą, kuriame išdėstė argumentus, kodėl eina į politiką ir ką būtina atlikti Seime. Vienas jų buvo: „Uždrausti Lietuvoje LGBT genderizmo propagandą, finansuojamą D. Sorošo“.

• KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS MERO PATARĖJAS AUDRIS NARBUTAS

Už seksualinės orientacijos prilyginimą ydai su kuria reikia kovoti

Nominacijos verti komentarai:
• Mero pavaduotojas Facebook komentare rašė: „Prieš ydas. Homoseksualus elgesys, kaip ir jūsų melavimas, yra ydos. Aš ir pats turiu ydų. Ir tai yra blogai. Stengiuosi su jomis kovoti, o ne laikinti FB“.

• Komentuodamas, kad neteisingai buvo suprastas, mero patarėjas TV3 pasidalino, koks lytinis aktas yra moralus: „Nes elgesys gali būti geras, ilgai praktikuojamas jis gali būti vadinamas dorybe, jeigu jis geras. O netinkamas elgesys yra yda. Tų poelgių ir elgesių gali būti labai įvairių. Bet Katekizmas ir mokymas krikščioniškas aiškiai pasako, kad, kadangi lytinis, tarkime, dviejų vyrų aktas neveda į naują gyvybę, jis nėra toks moraliai tvarkingas, kaip santuokinis vyro ir moters aktas, kuris pradeda naują gyvybę, kuris leidžia susilaukti vaikelio“.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13084