Šiuo metu yra prisijungę 57 svečiai ir 3 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk

Apklausa

Ar pandemijos metu sekso Jūsų gyvenime:

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 22, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Jonatanas2, trečiadienį, 2021.10.13 08:25. Perskaityta 285 kartus

Kelis dešimtmečius buvo manoma, kad maždaug 1000 metų senumo kape pietų Suomijoje buvo palaidota galinga moteris karė, rašo lrytas.lt. Tačiau dabar mokslininkai teigia, kad iš tikrųjų kape galimai guli biologiškai vyriškos lyties asmuo. Yra požymių, kad šis asmuo buvo gerbiamas ir turintis netradicinę lytinę tapatybę.

Kaukolė // Nuotr. Trnava UniversityKaukolė // Nuotr. Trnava University

1968 m. Suomijoje surastame kape, aptiktame Suontakos radimvietėje, buvo rastas smarkiai suiręs žmogaus skeletas. Pavyko iškasti tik du kojų kaulų fragmentus. Kape taip pat buvo papuošalų, tradiciškai siejamų su moterimis, ir du kalavijai, bet vienas jų – su bronzine rankena – paprastai priskiriami vyrams. Manoma, kad Suontakos kape rasti daiktai yra iš Suomijos ankstyvųjų viduramžių antrosios pusės – 1050-1300 m.

Turku universiteto (Suomija) archeologė Ulla Moilanen ir jos kolegos teigia, kad dabar, išanalizavus nedidelį DNR kiekį, išskirtą iš kojos kaulo fragmento, galima daryti prielaidą, jog kape buvo palaidotas asmuo, gimęs su papildoma X chromosoma. Šios būklės, vadinamos Klinefelterio sindromu, požymiai dabartiniams vyrams pasireiškia žemu testosterono lygiu, veido ir kūno plaukuotumu, padidėjusiosis krūtimis, o taip pat mokymosi ir kalbos sutrikimais. Šios retos būsenos poveikis augimui ir išvaizdai vyrauja nuo švelnaus iki labiau pastebimo.

Net ir ankstyvųjų viduramžių visuomenėse, kuriose buvo pabrėžiamas vyriškumas ir karyba, kai kurie asmenys neatitiko bendruomenės lūkesčių, kaip turėtų elgtis vyrai ir moterys. Tad jie alėjo būti laidojami taip, kad būtų įamžintos jų netradicinės socialinės lyties tapatybės. „Šiame (Suontakos) kape pastebimas neįprastas ir stiprus moteriškos bei vyriškos simbolikos mišinys, o tai gali reikšti, kad asmuo nebuvo griežtai siejamas nei su viena iš lyčių, o su kažkuo kitu“, – aiškina archeologė...

Daugiau Lrytas.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis