Šiuo metu yra prisijungę 36 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 285, komentarų: 2

ReklamaAutorius Rūta Vėderytė, penktadienį, 2015.11.20 19:55. Perskaityta 12674 kartus

Statistika skelbia, kad šiandien Lietuvoje yra daugiau nei 2 mln. interneto vartotojų – tai sudaro beveik 67 proc. visų mūsų šalies gyventojų. Žinant tai, jog internetas Lietuvoje atsirado jau 1991 m., plačioji visuomenė pirmuosius žingsnius internete žengti pradėjo tik po kelerių metų. Būtent tuo metu (1995 m.) pasirodė ir pirmoji, dviejų kauniečių - Antano ir Egidijaus, sukurta LGBT bendruomenei skirta svetainė GayLine.lt – vienas pirmųjų virtualių puslapių lietuviškojo interneto istorijoje.

GayLine.LT kviečia pasivaišinti!GayLine.LT kviečia pasivaišinti!

„1995-ųjų ankstyvą rudenį internetas Lietuvoje vis dar buvo naujiena. Pats domėjausi IT sritimi, o informacijos lietuviškajame tinkle apie LGBT bendruomenę nebuvo, todėl norėjosi ją pateikti suprantamai bei suteikti galimybę ją pasiekti visiems. Tiesa, jog mūsų dirbančių su internetu tuo metu buvo dar labai nedaug, tad pirmąją svetainės versiją teko laikinai įkurdinti Estijoje.“ – apie pirmuosius GayLine.lt žingsnius pasakojo vienas svetainės įkūrėjų Antanas.

Pasak GayLine.lt įkūrėjų, interneto vartotojų skaičius tuo metu sudarė vos 50-70 iš visos Lietuvos, tačiau GayLine.lt jau sulaukdavo pirmųjų savo lankytojų. Žinoma, jog svetainės sukūrimo pradžioje, ją lankė vos 2 žmonės per savaitę, tačiau šiandien GayLine.lt socialiniu tinklu bei visuomeniniu LGBT naujienų portalu virtusią svetainę jau sudaro daugiau nei 6500 registruotų narių, svetainę kasdien aplanko vidutiniškai 2500 unikalių interneto vartotojų.

GayLine.lt evoliucija: žmogaus teisės, pažinčių skelbimai ir gražulių rinkimai

GayLine.lt pradžia – informacijos dalinimasis gėjų ir lesbiečių bendruomenei svarbia informacija, pranešimai apie renginius, skelbimų ir pažinčių skiltys. Nuo pat GayLine.lt įkūrimo pradžios kartu su Antanu kartu darbavęsis Egidijus pastebi, jog prieš dešimtmetį 80 proc. GayLine.lt svetainės pagrindinio informacijos srauto sudarę pažinčių skelbimai, šiandieną užima vos dešimtadalį. Svetainė glaudžiai bendradarbiauja su šiais metais jau 10-metį atšventusia TJA, asociacija LGL, sveikatos žurnalu atsimink.lt ir klubu „SOHO“.

„Kryptį pakeitėme, nes kaip ir kiekvienai to meto svetainei ar socialiniam tinklui buvo metas augti, nenorėjome jog portalas būtų vertinamas tik kaip geltonieji puslapiai. Šiuo metu pagrindinė GayLine.lt pateikiama informacija – autoriniai ir versti straipsniai, nuomonės, renginių anonsai ir kitos LGBT bendruomenei svarbios žinutės.“ – priduria Egidijus.

Tikriausiai viena garsiausiai nuskambėjusių GayLine.lt organizuotų akcijų – nuo 2006 m. pradėti rengti „Gėjų pupulio“ ir „Lesbiečių braškytės“ rinkimai „už įtartinai didelį, kartais netgi perdėtą susidomėjimą homoseksualių žmonių santykiais“. Žinia, vėliau šie rinkimai pasiskolino žymaus karikatūriško politiko pavardę, tapdami „Gėjų gražulio“ ir „Lesbiečių gražulės“ apdovanojimais.

„Mums norėjosi visuomenei parodyti, su kokiomis politikų pozicijomis mes nesutinkame, kurie jų argumentai yra klaidingi. Žinoma, buvo ir tokių politikų, kurie lietuviškame kontekste didžiavosi, kad pateko į tuos mūsų rinkimus, bet buvo ir tokių, kurių pasisakymai „nuskambėjo“ ir europiniame kontekste, ir nepapuošė parlamentarų munduro. Ne veltui šiems politikams dovanojome durų kilimėlį kojoms valytis su užrašu „Žmogaus teisės“.“ – prisimena GayLine.lt įkūrėjai Antanas ir Egidijus.

Kodėl internetiniam portalui reikia „gyvų“ susitikimų?

Per 20 metų pasikeitė ne tik GayLine.lt kryptis, bet ir portalo auditorija. Socialiniai tinklai, įvairiausios mobiliosios platformos atvėrė naujų kelių – „National Coming Out Day“, „#itgetsbetter“ iniciatyvos, didžiųjų interneto kompanijų - gigančių, kaip kad Facebook, Google, Apple ir kitų palaikymas portalo ir bendram interneto LGBT vartotojų ratui įkvepia drąsos ir tikėjimo tolerantiškesniu pasauliu.

„GayLine.lt iniciatyva jau pasidalinta ir ne viena (ne)sėkminga coming out istorija, registruoti svetainės nariai bendrauja ir diskutuoja forumuose, susirašinėja, kaip ir bet kuriame kitame socialiniame tinkle.“ – pasakojo Antanas. Jis buvo ir vienas tų, kuriems prieš dešimtmetį kilo mintis rengti gyvus portalų narių susitikimus, kurie jau dešimtmetį kasmet vyksta populiariausiuose šalies LGBT klubuose.

Svetainės įkūrėjas čia pat priduria, jog teigti, kad išsilaisvinome iš homofobijos ir išankstinių nuostatų pančių ar, deja, vis dar pagrįstų baimių – dar anksti. Nepaisant pokyčių šalyje ir pasaulyje, esą portalas vis dar sulaukia prašymų administratoriams, kad „esu žymus žmogus, negaliu talpinti savo asmeninės nuotraukos“.

„Panašiai jautėmės ir rengdami pirmąjį GayLine.lt narių susitikimą, galvojome, kad žmonės bijos ateiti ir pasirodyti. Manėme, jog nors internete visi bendrauja, susitikę „akis į akį“ išsislapstys po visus klubo kampus. Džiugu, kad taip neįvyko, atėjo gal net 80 užsiregistravusių narių, kiti apsilankė anonimiškai. Toks GayLine.lt susitikimų tikslas išliko ligi dabar – nerengti didžiulio šou ar įspūdingos programos, o tiesiog suteikti galimybę GayLine.lt vartotojams susipažinti ir pamatyti vieni kitus.“ – pasakojo Antanas.

20 metų veiklos jubiliejus – populiariausiame LGBT klube

Šiais metais jubiliejinius 20 metus švenčianti visuomeninė Lietuvos gėjų ir lesbiečių svetainė GayLine.LT lapkričio 21 dieną kviečia į šventinį GayLine.LT narių susitikimą populiariausiame LGBT klube SOHO.

„Anksčiau buvo žmonės, bet nebuvo bendruomenės. Žinau, kad mes daugeliui žmonių, buvome labai malonus atradimas. Svetainė nėra komercinė, tad visada geriausia padėka mums, išgirsti – GayLine.lt susipažinau su antrąja puse ir va, mes jau dešimt metų kartu. Norime, kad GayLine.lt portalas ir mūsų renginiai vienytų visą Lietuvos gėjų ir lesbiečių bendruomenę. O kur dar geriau paminėti tokią sukaktį, jei ne populiariausiame LGBT klube.“ – apie vyksiantį šventinį vakarėlį pasakojo GayLine.lt įkūrėjas.

Jubiliejinio susitikimo metu bus apdovanoti aktyviausiai LGBT bendruomenės ir GayLine.lt svetainės nariai, išreikštos padėkos draugams ir net nežinomiems pagalbininkams - anonimiškai padedančių žmonių tikrai nemažai, įdomu tai, jog daugelio jų lig šiol nežino nė patys GayLine.lt administratoriai. Renginių seriją SOHO LIVE tęs garsusis „Pinup Girls“ duetas, o vakaro desertais rūpinsis SOHO rezidentas DJ Perfuro ir alternatyviosios scenos gerbėjas, gayfriendly vakarėlių guru DJ Gyvatnešis.

Užsiregistravusiems renginio dalyviams įėjimas į klubą nemokamas, pateikus specialų kodą, kuri vartotojai gaus užsiregistravę GayLine.LT svetainėje. Šis kodas – tai bilietas į renginį, kurį reikės pateikti atvykus. GayLine.lt 20-ojo gimtadienio vakaro programą ir daugiau informacijos apie renginį galite rasti GayLine.lt ir sohoclub.lt. Be išankstinės registracijos į renginį patekti galima įprastomis SOHO sąlygomis


Užsiregistruoti į renginį galite svetainės renginių kalendoriuje.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Uosis

2015-11-19 21:51:31

Kodėl nėra knopkės, kad originaliomis gayline.lt publikacijomis būtų galima pasidalinti Fb ir kt. svetainėse.

Uosis

2015-11-19 22:00:38

ach, žioplas uosi, tavo asketiškoje aplinkoje ta knopkė nors labai asketiška, bet yra... atsiprašyk bičiulių

Uosis

2015-11-19 22:00:58

Atsiprašau

Džerodas

2015-11-20 14:48:34

Nei Antano, nei Egidijaus pavardės nenurodytos. Paslaptis. :)

Uosis

2015-11-22 14:13:34

Žinok, mačiau juos abu per meetą sėdint prie vieno staliuko.

BayRidge

2015-11-20 18:19:56

Labai džiaugiuosi, kad esate ir tiek metų dirbate. Sėkmės!!!

Ridikelis

2015-11-21 12:48:38

naujienas is uzsienio zvaigzdiu pasaulio tai paveluotai labai skelbiate

visakita

2015-11-24 16:11:33

Aciu, kad esate!!