Šiuo metu yra prisijungę 15 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAutorius GayLine.LT, šeštadienį, 2013.11.09 10:00. Perskaityta 13938 kartus

Nuolat kyla klausimas - kaip gyventi, kad būtum laimingu. Ar verta atsiskleisti, būti savimi. O gal saugiau apsimesti ir neišsiduoti, kad patenkintum tėvų, artimųjų ar aplinkos lūkesčius? Kada galėsime savo gyvenimą įvardinti laimingu? Slaugos seselė pasidalina mintimis, ko labiausiai žmonės gailėjosi, kuomet užklupo gyvenimo saulėlydis.

AtsiskleidimasAtsiskleidimas

Daugelį metų dirbau sesele paliatyvioje slaugoje. Mano pacientai – tie, kurie sugrįžo namo numirti. Jie pasidalino neįtikėtinomis akimirkomis. Aš buvau su jais paskutiniąsias jų gyvenimo trejas-dvylika savaičių. Žmonės labai subręsta, kuomet susiduria su savo mirtimi.

Išmokau niekada nenuvertinti žmonių galimybės augti. Kai kurie pokyčiai neįtikėtini. Visi išreiškė įvairias emocijas, kaip ir galėtume tikėtis: neigimą, pyktį, atgailą, dar daugiau neigimo ir galiausiai susitaikymą. Kiekvienas pacientas rado ramybę prieš palikdami šį pasaulį. Kiekvienas jų.

Paklausus ar jie dėl kažko apgailestauja, ar kažką padarytų kitaip – tos pačios temos buvo vis minimos ir minimos. Štai dažniausi 5 dalykai, dėl kurių žmonės apgailestauja:

1. Gaila, kad neturėjau drąsos gyventi ir būti savimi, o ne taip, kaip kiti tikėjosi iš manęs
Tai buvo dažniausias apgailestavimas. Kai žmonės suvokia, kad jų gyvenimas jau beveik baigėsi, ir pasižiūri atgal, kaip jis prabėgo – lengva pastebėti kiek daug svajonių neišsipildė. Kai kuriems žmonėms nepavyko pasiekti net pusės savo svajonių ir jie mirdavo žinodami, kad taip nutiko todėl, kad jie gyvenime nepadarė reikiamų sprendimų.
Labai svarbu pabandyti, kad išsipildytų bet kurios jūsų svajonės. Jei jau praradote sveikatą – tada jau bus per vėlu. Sveikata suteikia laisvę, kurią suvokia nedaugelis, kol tos sveikatos netenka.

2. Gailiuosi, kad taip sunkiai dirbau
Tai išsakė kiekvienas vyras, kurį teko slaugyti. Jie ilgėjosi savo vaikų jaunystės ir savo antrosios pusės bendrijos. Moterys taip pat tai apgailestavo. Tačiau dauguma jų buvo iš senosios kartos, tad daugelis nebuvo šeimos išmaitintojos. Visi vyrai, kuriuos slaugiau, labai gailėjosi kad tiek daug gyvenimo laiko praleido besisukdami darbe.
Jei pasirinktumėte paprastesnį gyvenimą ir sąmoningus sprendimus, jums nereikėtų tiek pajamų, kiek manėte prireiksiant. O sukurdami daugiau erdvės gyvenime tapsite laimingesni ir atviresni naujoms galimybėms, kurios labiau tiks jūsų gyvenimo būdui.

3. Gaila, kad nepakako drąsos išreikšti savo jausmams
Daugelis žmonių slėpė savo jausmus, kad taikiai sugyventų su kitais. Todėl gyveno pusėtiną gyvenimą ir niekuomet netapo tokiais, kokiais galėjo tapti. Daugeliui išsivystė ligos dėl kartėlio ir apmaudo, kurį jie patyrė.
Mes negalime valdyti kitų reakcijos. Tačiau, nors žmonės iš pradžių sureaguos į jūsų elgesio pokyčius atvirai, galiausiai tai pakeis jūsų santykius į daug sveikesnius. Arba jūs tiesiog savo gyvenime atsikratysite nesveikų santykių. Bet kuriuo atveju laimėsite.

4. Gailiuosi, kad nepalaikiau ryšių su draugais
Dažnai pilnai nesuvokiame senų draugų privalumo, kol nebūname mirties patale. Ir ne visuomet pavyksta juos susirasti. Daugelį taip įtraukia asmeninio gyvenimo sūkurys, kad auksinės draugystės pradingsta bėgant metams. Žmonės labai gailisi, kad neskyrė draugystėms laiko ir pastangų, kurių jos buvo vertos. Visi mirdami pasigenda draugų.
Visiems įprasta sparčiame gyvenime nepastebimai prarasti draugus. Tačiau, kai prieš jus iškyla artėjanti mirtis, gyvenimo detalės tampa nebesvarbios. Žmonės nori susitvarkyti finansinius reikalus. Tačiau ne pinigai ar finansinė nepriklausomybė yra iš tiesų jiems svarbi. Jie nori piniginius reikalus sutvarkyti tiems, kuriuos brangina. Tačiau įprastai jau būna per daug ligoti, kad pajėgtų tai padaryti. Galiausiai tik meilė ir santykiai yra svarbūs. Tik jie išlieka paskutinėmis gyvenimo savaitėmis – meilė ir santykiai.

5.Galėjau sau leisti būti laimingesniu
Tai stebėtinai dažnas apgailestavimas. Daugelis iki pat galo nesuvokia, kad laimė yra pasirinkimas. Žmonės įstringa tarp senų įpročių ir šablonų. Taip vadinamas žinomos aplinkos „komfortabilumas“ nustelbia kitas emocijas ir realų gyvenimą. Pokyčių baimė priverčia žmones apsimesti prieš kitus, ir patiems sau, kad jie yra patenkinti. Tačiau gilumoje jie ilgisi kvailysčių savo gyvenime ir paprasto juoko. Kai jau esi mirties patale, tai, ką kiti mano apie tave yra toli toli. Kaip būtų nuostabu atsipalaiduoti ir nusišypsoti. Gerokai prieš savo mirties akimirką.


Paruošta pagal News44.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Artifex

2013-11-09 10:28:16

Man ir pačiam teko prieš keletą metų padirbėti su daug senų žmonių, kurie puikiai suvokia, kad maks. po poros metų mirs. Galiu patvirtinti, kad visi gailėjosi dėl per sunkaus darbo.
Aš prieš mirtį galėsiuosi, kad šio portalo administracijai taip ir nepasiūliau sukurti normalų šiuolaikinio pasaulio dizainą bei pritaikyti mobiliems telefonams!!!

Šventoji

2013-11-09 16:35:47

Bent jau Aš, tikiuosi, kad niekada nemirsiu. Bet jei taip nutiktų, tai gailėsiuosi, kad neatsirado nei vienas savanoris, puslapio administracijai pasisiūlęs sukurti šiuolaikinį puslapio dizainą bei pritaikyti jį mobiliesiems telefonams

Pakimšt.

SunChild

2013-11-09 11:12:40

Įkvėpia!

Mamy

2013-11-09 15:18:43

Kaip puiku, kad esu tinginė (by nature!) Bent sunkaus darbo nereiks gailėtis. Todėl ir kitiems norėčiau patarti - FESTINA LENTE!

Uosis

2013-11-09 16:13:52

1. Gaila, kad neturėjau drąsos gyventi ir būti savimi ir nedovanotinai mažai kekšavau.

Laura_Sadzeviciute

2013-11-10 23:34:08

Juk dar nemiršti

toltec

2013-11-09 21:35:00

Vienas šauniausių tekstų, kuriuos teko skaityti čia, "Gayline". Ačiū ;)

miria

2016-05-08 14:09:02

visos 5 penkios priezastys ira labai gerai pasystamos nes teko dejia kelti ranka pries save ir as zinau kad gali ateiti diena kai perzinksiu savo ribas ira ka cia jug butu mano pacios pasrinkimas o ka tipo negalima?