Šiuo metu yra prisijungę 6 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 311, komentarų: 3

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė DrugeliuMetas, šeštadienį, 2013.08.10 12:00. Perskaityta 18092 kartus

Daugiau nei prieš savaitę vykusių seksualinių mažumų eitynių "Už lygybę" atgarsiai netyla iki šiol. Kad ir kaip būtų, nemaža dalis parado dalyvių buvo užsieniečiai arba užsienyje gyvenantys lietuviai. Vienas jų – orientacijos neslepiantis 45-erių politologas, diplomatas, aktorius Darius Sužiedėlis, gyvenantis JAV.

Darius SužiedėlisDarius Sužiedėlis

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, Vašingtone gimęs D.Sužiedėlis dirbo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio padėjėju užsienio politikos klausimais. Tada jaunas vyras savo seksualinę orientaciją slėpė. Dabar prieš mane sėdėjo laisvas žmogus – be kaukės, pasitikintis savimi ir tvirtai dėstantis savo poziciją.

"Prieš trejus metus dalyvavau pirmosiose gėjų eitynėse Vilniuje. Jokiu būdu nenorėjau praleisti progos antrą kartą dalyvauti. Šios eitynės – net svarbesnės, nes joms vis dėlto iškovotas Gedimino prospektas. Manau, tai svarbus žingsnis. Tas prospektas skirtas visiems Lietuvos žmonėms", – mano Amerikos lietuvis.

– Dariau, turbūt Amerikoje taip pat dalyvaujate seksualinių mažumų eitynėse? – paklausiau D.Sužiedėlio.

– Dabar gyvenu Floridos valstijoje, Sent Pitersbergo mieste. Kaip tik birželį Sent Pitersberge buvo LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų, transvestitų – red. past.) eitynės. Tai – pačios didžiausios eitynės visoje Floridoje, net didesnės už Majamio. Į jas suvažiuoja žmonių ir iš visų aplinkinių pietinių valstijų.

Taip pat dalyvauju Floridos seksualinių mažumų veikloje. Dabar įsijungiau į referendumų kampaniją – bandysime surinkti parašus, kad būtų atmestas konstitucinis vienalyčių asmenų santuokų draudimas. Floridos valstijoje vienos lyties asmenų santuokos draudžiamos. Jei mums pavyktų, Florida būtų pirmoji pietinė Amerikos valstija, kuri įteisintų tokias santuokas. Truputėlį liberaliau žmonės mąsto šiaurėje ir Vakarų pakrantėje, o Amerikos pietuose – šiek tiek atsilikę.

Skaitykite daugiau: Diena.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: