Šiuo metu yra prisijungę 22 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Oxious, antradienį, 2013.06.25 12:14. Perskaityta 14297 kartus

Tos pačios lyties asmenų santuokas įteisina vis daugiau valstybių. O kai kuriose šalyse vien diskusijos apie homoseksualus ir jų teises sukelia diskusijų audrą. Viena tokių – Italija, kur gėjai kadaise buvo tremiami į vieną įstabaus grožio salą jūroje.

Italijos policijaItalijos policija

<...>„Fašizmas yra vyriškas režimas. Italai yra stiprūs, vyriški ir homoseksualumo egzistavimas valdant fašistams yra neįmanomas”, – fašizmo dogmas priminė Bergamo universiteto istorijos profesorius Lorenzo Benadusi.

Tačiau pažvelgus į istorinius šaltinius peršasi kita išvada. Gėjai egzistavo jau romėnų laikais, buvo jų ir fašizmo metais. Tai kėlė nemenką galvos skausmą duče vadinamam B. Mussolini, nes neigė jo propaguojamą italų vyriškumą.

Tačiau, skirtingai nei jo kolega Vokietijoje, homofobiškų įstatymų dučė nepriėmė ir genocido nesiėmė.

„Priimti įstatymus, nukreiptus prieš homoseksualus, pirmiausia reiškia pripažinti, kad jie egzistuoja. O B. Mussolini siekė demonstruoti, kad jo šalyje nevyriškų vyrų nėra”, – aiškino profesorius L. Benadusi.

Todėl dučė konservatyvioje katalikiškoje italų visuomenėje ėmė skleisti gėjų engimo politiką.

Fašizmo metais „femmenella” (išvertus iš italų k. – moterėlė, paniekinantis žodis, vartojamas apibūdinti gėjus) įgavo ne tik skandalingų, gėdos ir paniekos vertų ligotų individų statusą, bet ir buvo įvardyti kaip viešosios tvarkos trikdytojai, dekoro gadintojai. Žodžiu, moralės, fašistinės visuomenės ir tėvynės priešai.

Gėjus ištrėmė iš Sicilijos

Itin aktyviai su „femmenella” ėmėsi kovoti Katanijos prefektas.

„Pastebėjome, kad mieste pederastijos piktžaizdė vis labiau plinta. Daug diskotekų, pajūrio ir kalnų kurortų priima šiuos ligotus vyrus ir įvairių socialinių klasių jaunuoliai nevengia jų draugijos savo ruožtu susirgdami ir subjurdami.

Todėl esame pasiryžę sustabdyti šį degeneracijos sklidimą mieste ar bent jau pažaboti moralę žeidžiantį, pražūtingą visuomenės sveikatai ir rasės gerinimui lytinį nukrypimą”, – savo potvarkyje išdėstė prefektas.

Daygiau: LRytas.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

rompis

2013-06-25 13:56:23

nesveiki ti italai dar vis valdomi sias laikais to popieziaus ,ar gi dabar viduramziai,nesuprantu kaip visuomene tokia durna dar vis tiki i visokius viduarmzias zydu sukurtom pasakom apie jezu ir panasiai?juk cia tik pasaka sugalvota kad mulkinti nevykelius ir silpnavalius,juk ir arsiausi homofobai buna nevykeliai kompleksuoti,va stai musu ausrine marija povilioniene juk nuostabi moteris ir ji netiki i dieva,gyvenimas yra sunkus dalykas bet kaip sakant koki ji susikursi toks jis ir bus,neverta melstis ir laukt kad is dangaus nukris turtai ir panasiai,reikia tik stenktis ir viska galima pasiekt siam gyvenime paciam

Sejanus

2013-06-25 19:58:14

Italija yra parlamentinė respublika, valdoma prezidento ir parlamento, o ne Popiežiaus.

Tavo nuostabi moteris Pavilionienė (o ne povilionienė) gal ir netiki Dievu, tačiau nepažįstamiesiems telefonu diktuoja savo banko slaptažodžius. Ši kvailumo-patiklumo rūšis yra žymiai žalingesnė už tikėjimą abstrakčiu dievu, ką turbūt ir pati patyrė.

rompis

2013-06-25 21:44:33

visi daro klaidu,klysti zmoniska nera nei vieno kuris neklystu juk esam zmones o ne kompiuteriai

Sejanus

2013-06-25 23:51:04

Klysti žmogiška tik kai susimauna tau patinkantis žmogus. Kai klysta šiaip žmonės, tai, pacituosiu, „nesuprantu kaip visuomene tokia durna dar vis tiki i visokius viduarmzias zydu sukurtom pasakom apie jezu ir panasiai?juk cia tik pasaka sugalvota kad mulkinti nevykelius ir silpnavalius,juk ir arsiausi homofobai buna nevykeliai kompleksuoti“

rompis

2013-06-26 00:05:57

o tu gejus sejanus?