Šiuo metu yra prisijungę 22 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAutorius GayLine.lt, pirmadienį, 2013.01.14 08:30. Perskaityta 16630 kartų

Kinų sociologas Pan Guangdan remdamasis dokumentais įrodė, kad pakantumas tos pačios lyties santykiams Kinijoje tęsėsi tūkstančius metų. Jis išsakė prielaidą, kad tolerantiškumas LGBT žmonėms Kinijos Liaudies Respublikoje vėl sugrįš. Pan padarė šį atradimą versdamas iš anglų kalbos Havelock Ellis 1933 metais parašytą knygą „Lyties psichologija“.

Imperatorius Ai ir Xian / Eshto deviatart.comImperatorius Ai ir Xian / Eshto deviatart.com

Ellis buvo pirmasis žmogus parašęs mokslinę knygą apie homoseksualumą, ir būtent ši knyga įkvėpė Pan tolerantiško požiūrio į homoseksualumą paieškoms istoriniuose Kinijos dokumentuose.

„China Daily“ laikraštis rašo, kad Pan aptiko daugybę įrodymų, jog senovės kinai puikiai žinojo apie tos pačios lyties santykius, o daug tokių porų gyveno atvirai. Pirmuosius paminėjimus Pan aptiko Šangų dinastijos (1600 m. per. m. e. – 1046 m. per. m. e.) kronikose, kuomet lytiniai santykiai tarp suaugusių vyrų ir jaunuolių buvo vienas iš dešimties baudžiamųjų nusikaltimųo. Tačiau jau Džou dinastijos (1046 m. pr. m. e. – 256 m. per. M. e.) metu į homoseksualus žvelgė daug atlaidžiau. Tuo metu atsirado patarlė „simpatiški vyrai gali atitraukti imperatoriaus dėmesį nuo senovės išminties“. Pan „Lu valstybės pavasariai bei rudenys“ kronikoje, apimančioje 722 – 481 metus prieš mūsų erą, aptiko pasakojimą: „Malonus apkabinimas iš nugaros“. Šiame apsakyme simpatiškas vyriškis grasina nužudyti valdininką, kuris juo žavisi. Tačiau išminčius pataria, kad žudyti tą, kuris tavimi žavisi, yra neišmintinga. Todėl jaunas žmogus leidžia valdininkui „apkabinti jį iš nugaros“.

Pan aptiko įrodymus, kad praktiškai beveik visi kinų imperatoriai, valdant vakarų Hanų dinastijai (206 m. pr. m. e. – 24 m.), turėjo meilužius vyrus. Populiariame pasakojime apie imperatorių Ai Di (27 m. pr. m. e. – 1 m. per. m. e.) rašoma, kad jis nusikirpo chalato rankovę, kad neprižadintų savo meilužio Dong Xian. Tuomet ir pradėjo tos pačios lyties santykius vadinti „potraukiu nukirptai rankovei“ – eufemizmu, kuris Kinijoje vartojamas ir dabar.

Sui, Tang ir Juan dinastijų (581 m. - 1386 m.) oficialiose kronikose jau nebeužsimenama apie homoseksualumą, tačiau apie tai ir toliau rašoma romanuose, o valdant Dzin dinastijai (1115 m. – 1234 m.) paaiškėja, kad tos pačios lyties santykiai buvo itin paplitę tarp aristokratų ir aukštuomenėje.

Iškart po Juan dinastijos, valdant Ming ir Čing dinastijoms (1368 m. – 1911 m.) homoseksualūs personažai dažnai atsidurdavo romanų puslapiuose, o Čing dinastijos laikais buvo parašyta pirmoji knyga kinų kalba „Spalvų supratimo lobynas“, kurios pagrindinis herojus – gėjus. Šios dinastijos metu taip pat buvo manoma, kad egzistuoja ypatingas dievas Tu Er Shen, buvęs žmogumi Hu Tianbao, atrodantis kaip triušis ir globojantis gėjus. Tuo metu kinai pradėjo pripažinti ir lesbiečių santykius, o pietų Kinijos provincijose buvo įprasta, kuomet dvi moterys gyvendavo kartu, kaip šeima.

Šaltinis: Gay.ru.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

A-

2013-01-14 12:54:10

pasaulio kultūra yra turtinga, reikia tik atsimerkti ir apsidairyti aplink. tik atviram žmogui pasaulis nušvinta visomis savo spalvomis.

Sejanus

2013-01-14 19:06:27

Lietuvoje labiau priimta niekinti viso pasaulio kultūrinę įvairovę, džiaugtis kad prieš pusę tūkstančio metų mes buvome reikšminga valstybė savo užkampio mastu, ir masturbuotis žiūrint į Gedimino stulpus

arnas

2013-01-14 16:36:17

TAI LABAI GERAI DŽIUGU GIRDETI KAD MES NEVIENI IR ISTORIJOS IR VISO KITO IRA AČIU PASAULIO IVEIROVEI

MiddleclassHero

2013-01-14 21:25:57

Čia reikia rimtai vertinti tokį straipsnį? Kokią visuomenės dalį sudarė aukštuomenė ir kokią varguomenė to meto Kinijoje? Kaip žemesnieji sluoksniai vertindavo aristokratijos ,,madas"? Ir kodėl vertinant imperatorius ir aukštesniuosius sluoksnius laikoma, jog tai pačios visuomenės bruožas? Mano manymu, tai kol kas tiesiog pseudomokslinis straipsnis.