Šiuo metu yra prisijungę 13 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Oxious, pirmadienį, 2012.07.09 12:47. Perskaityta 15867 kartus

JAV labiausiai žinomos krikščionių grupės, kurios veikla skirta žmonėms, jaučiantiems potraukį tai pačiai lyčiai, ir norintiems jį užgniaužti maldomis, prezidentas atsiribojo nuo teiginių, kad žmonių seksualinė orientacija gali būti visam laikui pakeista ar „išgydyta“.

Exodus logotipasExodus logotipas

Tai žymus poslinkis „Exodus International“ grupėje, kuri prieš 36 metus įsikūrė Orlande ir turi 260 atstovybių JAV ir pasaulyje. Dešimtmečius ji siūlė pagalbą krikščionims, kad šie atsisakytų homoseksualių polinkių, teikdami konsultacijas bei maldomis – taip piktindami gėjų teisių aktyvistus.

Praėjusią savaitę 600 Exodus dvasininkų ir pasekėjų susitiko kasmetinėje konferencijoje. Grupės prezidentas Associated Press sakė, kad konferencija pabrėžia jo pastangas atriboti grupę nuo kontraversiškos gėjų konversinės terapijos praktikos.

„Netikiu, kad „gydymas“ yra tinkamas žodis bet kokiam priešinimuisi, įskaitant ir homoseksualumą“, – sakė Chambers, kuris yra vedęs moterį ir turi vaikų, tačiau atvirai šneka apie savo potraukį vyrams. „Kas nors pasikabinęs iškabą „Aš galiu išgydyti homoseksualumą“ man yra toks pat keistas, kaip ir kas nors sakantis, kad gali išgydyti bet kokią pagundą ar priešinimąsi, kuris tik gali būti Žemėje“.

Chambers pašalino iš Exodus internetinės parduotuvės knygas, kurios skatina gėjų „atvertimo“ terapiją. Jis sako, kad nurodė Exodus ministerijoms nutraukti šiai terapijai paramą. Chambers sako, kad ministerijos tiesiog turi stengtis ir padėti krikščionims, kurie nori suderinti savo religinius įsitikinimus ir seksualinius potraukius, kuriuos jie mano prieštaraujant Biblijai. Kai kam tai gali reikšti celibatą; kitiems, kaip Chambers – tai reiškia priešingos lyties partnerio suradimą ir supratimą.

Exodus pamatė, kad jų įtaka paskutiniais dešimtmečiais nyksta, nes pagrindinės psichologų ir psichiatrų asociacijos prilygino „atstatomąją (konversinę) terapiją“ durnystėms. Tačiau Exodus ir panašios grupės tebeįtakoja daugelį evangelistų ir fundamentalistų, o gėjų teisių aktyvistai sako, kad jų keliama žala asmenims gali būti rimta ir ilgalaikė.

„Mes sveikiname žingsnį link atviro sąžiningumo, nes tai sukels mažiau žalos žmonėms“, sako Wayne Besen, aktyvistas, dirbantis prie gėjų „gydymo“ diskreditacijos. „Tačiau vidinis įsitikinimas, kad gėjai yra seksualiai netikę, išlieka. O taip pat, kad kažkas giliai viduje sugedę ir reikia sutaisyti. Tai yra labai žalinga, tai palieka randus žmonėms“.

Besen sako, kad šią savaitę pradeda kampaniją, siekdamas, kad įstatymų leidėjai visose valstijose uždraustų šią terapiją nepilnamečiams. Birželio mėnesį tokį įstatymo projektą paruošė Kalifornijos senatas.

„Manau, kad Exodus vadovai turėtų atsiprašyti visų suklaidintų žmonių“, sako Jeffry Ford, psichologas iš St. Paul, kuris dirbo Exodus grupėje 1970-aisiais ir 80-aisiais, po to išsiskyrė su žmona, atskleidė tebeesąs gėjus ir griežtai atsiribojo savo ankstesnės veiklos.

Pagal MSNBC.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Džerodas

2012-07-09 13:32:16

Kaip visada sektantai susigriebia per vėlai - Amerikoje jau keli dešimtmečiai homoseksualumas ne liga, o Exodus vyskupams daėjo tik dabar. (Vis dėlto norėtusi gauti knygą apie homoseksualumo gydymą ir pasilikti kaip nuprotėjimo retenybę.)

Sejanus

2012-07-09 19:11:29

Ką padarysi, laiko atgal neatsuksi. Geriau vėliau, nei niekad.

PavlosPrinceofGreece

2012-07-10 06:11:21

Pries kelias dienas Londono laikrastis ''Evening Standard'' paskelbe idomu Ivano Massowo straipsni apie viena jo praleista savaite sios organizacijos bustineje. Man labai patiko (standard.co.uk)