Šiuo metu yra prisijungę 33 svečiai ir 1 narys Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 263, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius TJA, penktadienį, 2011.04.22 13:12. Perskaityta 16563 kartus

Neretai viešojoje erdvėje homoseksualumas būna tapatinamas su pedofilija. Svarbu prisiminti: homoseksualumas – tai seksualinė orientacija, kuri nusako, kad asmuo geidžia tos pačios lyties žmogaus, tuo tarpu pedofilija – seksualinis ar emocinis potraukis vaikams. Taigi homoseksualumas apibrėžia lytį, o pedofilija – amžių.

Religinės santuokos su vaikaisReliginės santuokos su vaikais

Homoseksualumas valstybėse, pripažįstančiose vakarietiškąją psichologiją, ligų sąrašuose neegzistuoja, jis nėra gydomas. Tuo tarpu pedofilija laikoma liga, tačiau dėl nepakankamo žmogaus seksualumo suvokimo jos gydymas dar neatrastas. Viena iš pedofilijos išraiškų – seksualinė prievarta prieš vaikus – yra laikoma sunkiu nusikaltimu. Tuo tarpu seksualiniai santykiai tarp gėjų ar lesbiečių vyksta abiejų pusių sutarimu tarp suaugusių asmenų arba tarp panašaus amžiaus paauglių. Jei santykiuose atsiranda prievarta, tai jau taip pat laikoma nusikaltimu, nepriklausomai nuo orientacijos.

Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad pedofilija – tai potraukis amžiui, nieko bendro neturintis su lytimi. Taigi pedofilas gali jausti aistrą tiesiog vaikams – ir berniukams, ir mergaitėms.

Homoseksualumas ir pedofilija gali būti painiojami dėl kelių priežasčių. Viena iš jų – noras kompromituoti LGBT bendruomenę, paženklinant ją vaikų prievartautojų etikete. Antra – įvairių organizacijų, kurios privalo saugoti savo įvaizdį visuomenėje, bet tarp savo narių turi seksualinės prievartos prieš vaikus kaltininkų, noras šį nusikaltimą viešoje erdvėje nukreipti nuo savęs. Trečioji – mitas, kad gėjai siekia jaunus berniukus paversti homoseksualiais naudodami seksualinę prievartą (jau rašyta ankščiau, kad seksualinė orientacija nėra nei užkrečiama, nei pakeičiama lytinio akto metu). Ketvirtoji – žinių apie seksualumą trūkumas ir visuomenėje egzistuojantys stereotipai. Galiausiai, penktoji – „gėjų gydymu“ užsiimančių organizacijų skleidžiama dezinformacija, kuria siekiama palaikyti neigiamą požiūrį į homoseksualumą ir pritraukti naujų klientų.

Homoseksualumo ir pedofilijos painiojimas LGBT bendruomenei yra žalingas ne tik dėl kuriamo neigiamo įvaizdžio ir trukdymo sumažinti diskriminaciją, bet ir dėl visuomenės baimės leisti gėjams bei lesbietėms dirbti su vaikais.

Ką daryti, jei žmonės, žinantys apie tavo homoseksualumą, garsiai pareikštų, kad tapatina šias dvi sąvokas? Visų pirma, vertėtų aiškiai išdėstyti aukščiau aprašytus skirtumus. Antra, galima priminti liūdnai pagarsėjusią Drąsiaus Kedžio istoriją: joje pedofilijos auka galimai tapo mergaitė, o įtariamasis – vyras.


Šis straipsnis Tolerantiško jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Kovok už save - už LGBT teises“ vienas iš veiklos rezultatų. Projektą remia Nyderlandų Karalystės ambasada Vilniuje ir Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija


Gayline.lt pastaba. Savo skaitytojams siūlome dar vieną straipsnį iš straipsnių ciklo. Bus tęsinys.

Kiti straipsniai:
I. Pagrindiniai dalykai, kuriuos turite žinoti apie homoseksualumą
II. Ar aš gėjus/lesbietė?
III. Homoseksualumo fazės
IV. Ar atskleisti savo homoseksualumą?
V. Tu ir tavo šeima
VI. Tavo santykiai su bendraamžiais
VII. Tavo santykiai su mokytojais ir mokyklos psichologu
VIII. Homoseksualumo istorija iki šių dienų
IX. Homoseksualios šeimos
X. Homoseksualumas ir religija
XI. Tavo sveikata
XII. Antros pusės paieškos
XIII. Gyvenimas šalyse, kuriose LGBT teisės išplėtotos

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

GG

2011-04-22 13:24:01

H, prisipazinsiu, kad nieko nesupratau... Straipsnis labai sumakaluotas.
O kaip tada su pedofilija (pederastija) Antikos Graikijoje?
Tradicija ar nusikaltimas?
Susitarimo reikalas?
O "boyloveriu" judejimai JAV ir kt. (LAMBDA asocijacija)
Pedofilu partija Nyderlanduose?
Kanados psichologu asocijacijos paskutiniai tyrimai, abejojantys pedofilija, kaip nusikalstama veika (pedofilija, kaip orientacijos porusis?)
Prasome paaiskinti (oglasite vesj spisok, pozaluista!) jei sitas str. ciklas skirtas sviesti visuomene?
Ir dar. Gayline nariu tarpe irgi yra nepilnameciu, kurie vos atsigina nuo seksualiniu pasiulymu...

Vajezus

2011-04-22 14:28:55

"Kanados psichologu asocijacijos paskutiniai tyrimai, abejojantys pedofilija, kaip nusikalstama veika (pedofilija, kaip orientacijos porusis?)"

Makalynė yra veikiau ne straipsnyje, o tavo galvoje. Kanadoje viso labo parlamento sesijoje pasisakė du nieko neatstovaujantys psichologai, o ką jie kalbėjo, geriau pasiskaityk pats.

Psichiatrologas

2011-04-22 13:51:48

Labai gerai surašytas straipsnis. Aš visada pabrėždavau amžiaus ir lyties skirtumą, kuris semantiškai geriausiai paaiškina kuo iš esmės skiriasi homoseksualumas nuo pedofilijos. Kitas reikalas, kad galima kiek tik nori kartu kartoti, kad ILGA savo nariu sąraše turėjo pedofilų organizacijas kol jų neišvarė praradusi JTO patarėjos statusą. Tiesa yra ta, kad bent jau dabar homoseksualų judėjimas neturi praktiškai nieko bendro su pedofilija.


Va Švedijoje "tikrieji gėjai" neseniai spjaudėsi ant paauglių mylėtojų:
http://www.milkboys.org/article/gay-mans-worst-friend/

nors kadaise buvo taip:
David Quinn: Pope is right on views of paedophilia in 1970s
http://www.independent.ie/opinion/analysis/pope-is-right-on-views-of-paedophilia-in-1970s-2473118.html


"In 1977, he and 69 other French leading lights wrote a letter to newspaper ''Le Monde'' in which they demanded the release of three men accused of having sex with minors.

It doesn''t stop there. In the 1970s a pro-paedophile organisation called the Paedophile Information Exchange was a member of the British Council for Civil Liberties.

The North American Man-Boy Love Association was a member of one of the biggest gay rights movements in the world -- the International Lesbian and Gay Association -- right up until 1993."


Visa tai jau tapo istorija...

Psichiatrologas

2011-04-22 13:59:28

Tačiau aišku pats būdas paaiškinti kuo šie du dalykai skiriasi gerai aprašytas. Mūsų visuomenėje labai populiaru viską kas neįprasta suplakti į "jie visi iškrypėliai". Todėl labai svarbu šitokį požiūrį išsklaidyti :)

GG

2011-04-22 14:56:25

timptu vadziu...
O kaip su Antika? Pederastija? (Sokratas, Platonas, Homeras ir N kitu?). Vien istorija? O tada taciau dabartis - Pedofilu partija Nyderlanduose? Nekriminalizuota...
Kodel supriesinamas amzius su lytimi? Kam? Kodel?
O taip vadinamas juridinis ''nekaltybes amzius"?
(Vatikine ir ten buvo riba - 12 m. Pastebeta, beje, atsitiktinai, kada iskilo pedofilijos skandalai. Beje, tai buvo viena is teisines gynybos argumentuociu pedofilams-kunigams, jei aukos amzius buvo >=12 m.?).
Jau nekalbant paie Sv.Rasta! Kiek metu buvo Marijai, kai jis pastojo nuo Sv.Dvasios? Pasidomekite...:)

Psichiatrologas

2011-04-22 15:31:45

Partija nebuvo kriminalizuota, nesusilaukusi palaikymo ji tiesiog nutraukė savo veiklą. Vienas iš jos įkūrėjų De Jonge yra atviras mergaičių mylėtojas ir kažkuria prasme heteroseksualus :) Olandijoje ši grupė jokio palaikymo iš gėjų judėjimo nesusilaukė. Gal GG tikrai vertėtų iš pradžių bent jau susipažinti su informacija prieš aiškinant ir taip suprantamus dalykus. Straipsnis skirtas paaiškinti, kad tarp homoseksualumo ir pedofilijos nėra tiesioginio išskirtinio ryšio.

GG

2011-04-22 16:30:14

Sutinku, _I''m bad..._ Todel ir klausiu...
Bet sito isskirtinio rysio ir nesupratau... kur prasideda "liga"/nusikalstama veika ir baigiasi "normali orientacija"?
***
O jei sulauks (partija, ar kas nors) palaikymo, tai bus tiesa?
Kaip ir pedofilai JAV iki 1993 m. eje kartu su LGBT isvien (aciu uz info, nezinojau!)
Reiskia, susitarimo reikalas... del rysio...be rysio...

Justelis

2011-04-22 17:19:55

oj kaip teisingai, bet politkorektiškai :)) gal pažaidžiam viktoriną apie "įvairių organizacijų, kurios privalo saugoti savo įvaizdį visuomenėje, bet tarp savo narių turi seksualinės prievartos prieš vaikus kaltininkų, noras šį nusikaltimą viešoje erdvėje nukreipti nuo savęs"?
arba čia: "„gėjų gydymu“ užsiimančių organizacijų skleidžiama dezinformacija, kuria siekiama palaikyti neigiamą požiūrį į homoseksualumą ir pritraukti naujų klientų. "
Tipo jau visiems savaime suprantama (s.s.), kas tos organizacijos :D ar negalima įvardyti tiesiogiai dėl politinių priežasčių?

arba pražiopsojau, arba atskirai neišskyrė marginalių politikų, bandančių homofobiškais pareiškimais pritraukti degradų tikslinę auditoriją.

Sejanus

2011-04-22 23:09:31

Kas nuotraukoje? :)

Oxious

2011-04-23 00:04:54

HAMAS narių vestuvės

GG

2011-04-23 18:12:22

Nuotrauka superine!!! Puiku!