Šiuo metu yra prisijungę 16 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAutorius TJA, penktadienį, 2011.04.15 10:56. Perskaityta 19359 kartus

Kai supranti, jog nori pradėti santykius su savo lyties atstovu, kyla naujų sunkumų. Kaip rasti tokių pat kaip tu? Juk nekalbinsi kiekvieno patikusio! Tam, kad minioje atskirtum gėjų ar lesbietę, reikia turėti šiek tiek patirties. Stebėdamas aplinkinius, gali pamatyti, kurie tau rodo didesnį dėmesį. Jei tai tos pačios lyties asmuo – gali būti, kad jis homoseksualus. Gebėjimas vien stebint atskirti homoseksualų asmenį, žargone dažniausiai vadinamas gaydaru (žodžių gay ir radaras junginys).

DraugystėDraugystė

Tačiau norint sutikti gėjų ar lesbiečių, visai nebūtina miklinti akies bet kuriame naktiniame klube ar sporto salėje. Didžiausiuose Lietuvos miestuose veikia gėjų klubai, kuriuose dauguma vaikinų ir merginų yra homoseksualūs. Tai yra vienintelės vietos, kur galime jaustis visiškai laisvai, todėl kiekvieną savaitgalį gėjų klubuose pilna besilinksminančių gėjų, lesbiečių ir jų draugų. Kitas būdas – LGBT bendruomenę vienijančios organizacijos.

Organizacijose galima įprasminti savo veiklas, rengiant įvairius projektus ir renginius, kovojant už LGBT teises visuomenėje. Galima tiesiog dalyvauti socialiniuose vakaruose, vasaros stovyklose bei kituose renginiuose. Tai puiki erdvė susipažinti su kitais gėjais bei lesbietėmis, susirasti draugų, o galbūt ir užmegzti romantiškus santykius. Dar viena vieta, kur renkasi daug LGBT žmonių, tik bendraujama čia virtualiai – bendruomeninis puslapis GayLine.lt. Jame veikia ir socialinis tinklas, kur kiekvienas gali susikurti anketą ir dalintis jam įdomiu turiniu, ir diskusijų forumai (nuo paprastų temų apie muzikinį skonį iki rimtų konsultacijų dėl sveikatos ir lytiškai plintančių ligų), skelbiamos iš įvairių šaltinių surinktos aktualios naujienos.

Suradus patinkantį žmogų, gali iškilti klausimų apie standartinių heteroseksualioms poroms būdingų vaidmenų pasiskirstymą: kas vaišina vakariene, kas ką lydi iki namų durų, kas inicijuoja santykių progresą, kaip vyksta intymus bendravimas ir panašiai. Vienintelis patarimas – netaikyti jokių nusistovėjusių vaidmenų, o elgtis taip, kaip norisi tuo momentu. Juk dviejų žmonių santykiuose svarbiausia ne sustabarėję ritualai, o atvirumas ir mėgavimasis vienas kitu. Todėl verčiau nuoširdžiai pasikalbėti ir išsiaiškinti, kokius vaidmenis poros santykiuose kiekvienas norėtų prisiimti ar jais dalintis.

Lygindami homoseksualių ir heteroseksualių porų gyvenimą, skirtumų beveik nepastebėsite: visi myli, pykstasi, trokšta romantikos ir jaudinasi dėl to, ką apie naują staigmeną pagalvos antroji pusė... Vienintelis rimtesnis skirtumas – negalėjimas viešai susikabinti rankomis, pasibučiuoti mokykloje ir kitaip reikšti savo jausmų kitiems matant. Atsargesni vengia net ir neutralių susitikimų (kino žiūrėjimo ar vyno taurės paragavimo) viešose susibūrimų vietose. Tačiau tai – kiekvieno pasirinkimo reikalas. Neskatiname rizikuoti saugumu ar komfortu dėl principinio noro šviesti visuomenę apie mažumas. Tačiau norime pabrėžti, kad santykiuose svarbiausia dviejų žmonių ryšys,o ne jo deklaravimas aplinkiniams.

Šis straipsnis Tolerantiško jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Kovok už save - už LGBT teises“ vienas iš veiklos rezultatų. Projektą remia Nyderlandų Karalystės ambasada Vilniuje ir Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija


Gayline.lt pastaba. Savo skaitytojams siūlome dar vieną straipsnį iš straipsnių ciklo. Bus tęsinys.

Kiti straipsniai:
I. Pagrindiniai dalykai, kuriuos turite žinoti apie homoseksualumą
II. Ar aš gėjus/lesbietė?
III. Homoseksualumo fazės
IV. Ar atskleisti savo homoseksualumą?
V. Tu ir tavo šeima
VI. Tavo santykiai su bendraamžiais
VII. Tavo santykiai su mokytojais ir mokyklos psichologu
VIII. Homoseksualumo istorija iki šių dienų
IX. Homoseksualios šeimos
X. Homoseksualumas ir religija
XI. Tavo sveikata

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

EL-EL

2011-04-15 12:31:17

"Todėl verčiau nuoširdžiai pasikalbėti ir išsiaiškinti, kokius vaidmenis poros santykiuose kiekvienas norėtų prisiimti ar jais dalintis." As isivaizduoju kaip tai atrodyt turetu mazdaug suseda abu ir. "Na gerai tai tu vaidinsi mergina ar vyra?" :DD Juokingai skamba istiesu. Kam tie vaidmenys kazkokie, negalima tiesiog but savimi? Negi dabar kazkas vos ne i "shemale" pavirst turi? :D

EL-EL

2011-04-15 12:34:55

Isdalies suprantu, kad cia apie aktyvuma ir pasyvuma kalba, bet manau ne tai pats svarbiausias dalykas tikruose santykiuose... "Visko buna siam pasauli" taip sakant.

UTF16

2011-04-15 12:52:40

Suradus patinkantį žmogų, gali iškilti klausimų apie standartinių heteroseksualioms poroms būdingų vaidmenų pasiskirstymą: kas vaišina vakariene, kas ką lydi iki namų durų, kas inicijuoja santykių progresą

Abejoju, ar heteroseksualiose porose tas pasiskirstymas yra toks jau standartinis.

sigge

2011-04-15 16:35:56

Kai kuriose salyse, gal ir yra standartinis. Bet realiai, tai jau seniai nebera standartas. Moterys ir merginos dabar yra gerokai savarankiskesnes, nei buvo kazkada. Vyrai vaikam ir uzpakalius nuplauna, lekstes isplauna, valgyt daro ir t.t.
Ir to aptarinet, paprastai nereik. Viskas vyksta naturaliai. Vienas nori atlikt vienus darbus, kitas kitus, arba abu kartu tai daro. Problema atsiranda tada, kai kuris nors, nenori daryt nieko.

Anonimas

2011-04-15 13:14:56

kaip suprantu ,ragina slapstytis ,jei nenori i kaulus gaut.

Anonimas

2011-04-15 14:32:57

Kaip suprantu, nemoki skaityti.

Sypsnis

2011-04-15 14:59:06

Ir tau puikiai sekasi :)

Anonimas

2011-04-15 16:40:08

o ka reiskai nerizikuoti saugumu,juk savo turima omeny?

reignofego

2011-04-16 11:29:24

FUCKIT! RIZIKUOKIT savo komfortu. RIZIKUOKIT savo saugumu. IŠSILAISVINKIT, o ne prisitaikykit.