Šiuo metu yra prisijungę 20 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAutorius TJA, pirmadienį, 2011.03.28 12:26. Perskaityta 17916 kartų

Atsiskleidimas savo aplinkos žmonėms – draugams, tėvams, bendramoksliams, mokytojams – sudėtingas, tačiau svarbus žingsnis homoseksualaus asmens gyvenime. Būtina suprasti, kad kiekvienas turi teisę rinktis, kam pasisakyti apie savo orientaciją, kada ir kaip tai padaryti. Nėra vienintelio teisingo būdo, kaip pasirinkti tinkamus žmones ir kaip teisingai juos informuoti. Kiekvienas apsisprendęs atsiskleisti, turėtų numanyti, kaip tai gali pakeisti santykius su artimais žmonėmis. Jų pirmoji reakcija gali būti įvairi: nuo nusivylimo iki džiaugsmo, tačiau ateityje tai gali padėti jūsų bendravimui.

Atsiskleidimas („coming out“)Atsiskleidimas („coming out“)

Ką suteikia atsiskleidimas:

   ● Visavertišką gyvenimą be slapstymosi;
   ● Artimesnius santykius su svarbiais žmonėmis;
   ● Pasitikėjimą savimi žinant, kad esi mylimas dėl to, kas esi, o ne kuo apsimetinėji;
   ● Sumažėjusį stresą dėl tikrosios tapatybės slėpimo;
   ● Galimybę užmegzti ryšį su LGBT bendruomene, gauti iš jos pagalbos, susirasti draugų;
   ● Paskatinti atsiskleisti kitus, padėti jiems nebesislėpti.
   ● Didesnis atsiskleidusių homoseksualų kiekis mažina homofobiją.

Tačiau atsiskleidimas gali sukelti ir neigiamų pasekmių – homofobiškiems žmonėms artimųjų pasisakymas greičiausiai taps sunkiu išbandymu.

Kokios atsiskleidimo rizikos:

   ● Ne visi asmenys gali reaguoti taip, kaip planuota – kartais nutinka ir blogiau;
   ● Atsiradusi santykių įtampa (dažniausiai trumpalaikė);
   ● Diskriminacija ir užgauliojimas (ypač tarp bendraamžių mokykloje);
   ● Konservatyvių šeimos narių paramos (finansinės ar moralinės) praradimas.

Gerai apsvarstęs ir nusprendęs pasisakyti vienam iš artimųjų ar draugų, tai daryk atsargiai ir apgalvotai. Štai sąrašas dalykų, kurių negalima užmiršti pasisakant artimiems žmonėms:
   ● Svarbu išsiaiškinti, kokia pasirinkto žmogaus nuomonė apie homoseksualius asmenis. Tai gali padaryti pradėjęs kalbą apie homoseksualų atlikėją, TV laidos ar filmo personažą, apie naujienas, susijusias su LGBT bendruomene. Taip sužinosi ne tik bendrą žmogaus supratimą apie homoseksualumą, bet ir jo žinias ar nuomonę konkrečiais klausimais: gyvenimą šeimoje ar kaimynystėje, eisenas, vienos lyties santuoką ar įsivaikinimą. Tai gali padėti ruošiantis pirmajam pokalbiui.
   ● Jei pasisakai žmogui, kurį yra pasiekę daug neigiamų stereotipų iš aplinkos arba kuris apskritai nieko nežino apie LGBT, patartina pokalbiui pasiruošti net ir teoriniu lygiu. Naudinga internete surasti pagrindinius su homoseksualumu susijusius mitus ir išsamius jų paneigimus su paaiškinimais, nes pokalbio metu juos gali tekti prisiminti.
   ● Svarbu žinoti, ką konkrečiai nori pasakyti atsivėrimo momentu: gal tai tėra abejonė dėl savo orientacijos, gal tik silpnas potraukis tai pačiai lyčiai, o gal blogas jausmas dėl to, kad aplinkiniai reikalauja elgtis pabrėžtinai vyriškai arba moteriškai. Tai reikėtų apgalvoti iš anksto, nes greičiausiai pokalbis bus jaudinantis ir gali būti sunku aiškiai išreikšti mintis.
   ● Jei turi daugiau homoseksualių pažįstamų ar draugų, jie gali duoti naudingų patarimų, o sėkmingos jų atsiskleidimo istorijos suteikti drąsos.
   ● Reikėtų pasirinkti tinkamą laiką, kad žmogus, kuriam atsiskleidi, nebūtų stipriai dėl ko nors susinervinęs, neturėtų didelių sunkumų darbe, šeimoje, tarp draugų. Netinkamas laikas gali būti jautresnės ir blogesnės reakcijos priežastis.
   ● Kantrybė. Svarbu būti pasiruošus šiek tiek palaukti, leisti žmogui apsiprasti su mintimi, išgyventi įvairių emocijų antplūdį. Tai laikina ir praeina per kelias dienas ar savaites. Tereikia leisti suprasti, kad bet koks tolimesnis atviras dialogas yra daugiau nei laukiamas.
   ● Patartina būti akis į akį su asmeniu, kuriam atsiskleidi. Tai svarbu, jei nori sulaukti kuo nuoširdesnės reakcijos, nes aplinkiniai ją gali varžyti.
   ● Kad ir kokią reakciją sukeltų atsiskleidimas, svarbu leisti suprasti: apie orientaciją pasisakai todėl, kad pašnekovą laikai brangiu ir svarbiu žmogumi.

Šis straipsnis Tolerantiško jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Kovok už save - už LGBT teises“ vienas iš veiklos rezultatų. Projektą remia Nyderlandų karalystės ambasada Vilniuje ir Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija


Gayline.lt pastaba. Savo skaitytojams siūlome ketvirtąjį straipsnį iš naujo straipsnių ciklo. Bus tęsinys.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Vytautas23

2011-03-28 13:08:30

Atskleisti, negalima tylėti!!! O kur Tu dėsi kablelį???:)))

gidy

2011-03-28 19:44:56

Kad ir kaip bebūtų Lietuvoj dar gyvenam...

reignofego

2011-03-28 21:49:50

VISADA ATSISKLEISTI! Vienas geriausių mano pasirinkimų kada nors padarytų gyvenime. Tyla yra pritarimas homofobijai. KALBĖKIT GARSIAI!

Alechandro

2011-03-28 22:16:48

Atsiskleidžiau jau prieš 7 metus, keista būtų kad dabar dar būtų ntokių kurie neatsiskleide

Mantautus

2011-03-29 00:59:14

Lengva jums kalbėti, kai jau esate susitaikę su tuo... Juk pirmiausia reikia atsiskleisti sau, suprasti ką išgyveni... o tai kartais būna sunkiau nei pasipasakoti artimam žmogui :S

Xenon

2011-03-29 08:50:54

Straipsnis tikrai geras, ir aš manau, kad atsiskleisdamas pasakai žmogui, kad jis tau yra brangus ar svarbus žmogus. Todėl atsiskleisiu, dar vienam brangiam žmogui, kad ir kaip būtų, ar gyventume Lietuvoj, ar Amerikoj, ar dar kur...

refreshing

2014-04-25 02:54:27

Atsimenu praeitais metais,kaip durne skleidziau savo orientacija gretimo ir ne tik kiemo draugem ,dabar pasekmes ne kokios ,kur gyvenu visi pazistami buve draugai zino...galima sakyt problema,bet pasimokiau ,kaip reikiant,na bet buvo toks noras atsiskleisti ir supratingumo...Na bet dabar viskas kitaip del sios temos ,na bet gailestys iki siol...