Šiuo metu yra prisijungę 38 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 285, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė just-a-guy, shaltaz69, sekmadienį, 2010.05.16 13:27. Perskaityta 20412 kartų

Gėjai nuolatos yra kaltinami, kad negali būti geri tėvai, kad jie yra pedofilai, taip pat tuo, kad negali ilgai išlaikyti santykių ir panašiai. Tyrimai parodė, kad šie teiginiai nėra paremti realiais faktais, rašo Livescience.com.

Šiaudinė baidyklėŠiaudinė baidyklė

1. Gyvūnų pasaulyje nėra homoseksualių santykių.

Labai dažnai žmonės yra įsitikinę, kad poravimosi santykiai tarp vyriškos ir moteriškos lyties yra natūralūs ir kitokių gamtoje nepasitaiko. Tačiau egzistuoja daugybė tam prieštaraujančių pavyzdžių iš gyvūnų karalystės. Tos pačios lyties porų nuolatos pasitaiko tarp pingvinų, delfinų, bizonų, gulbių, žirafų ir šimpanzių.

Mokslininkai vis dar bando išnarplioti šią evoliucinę painiavą ir suvokti, kodėl gyvūnai poruojasi su tos pačios lyties atstovais, juk palikuonių susilaukti jie negali. Viena iš teorijų yra, kad homoseksualūs santykiai tarp gyvūnų atsiranda tada, kai šie nori sustiprinti savo socialinius saitus, nori paauklėti kitus savo rūšies atstovus arba tiesiog jaučia potraukį ir nori tuo mėgautis. „Poravimosi aktas nėra skirtas tik tam, kad susilauktų palikuonių. Jis reikalingas ir tam, kad tiesiog pajaustų malonumą“, – sako Janet Mann, Džordžtauno universiteto biologė.

2. Gėjų santykiai nesitęsia ilgai.

Kitas visuomenę kaustantis stereotipas yra tas, kad homoseksualūs santykiai netrunka taip ilgai, kaip heteroseksualūs. Tyrimai parodė, kad tai yra netiesa. Su ilgalaikėmis gėjų poromis atlikti tyrimai parodė, kad tokie santykiai yra stabilūs ir trunka tiek pat, kaip ir heteroseksualių porų.

„Yra daugybė konstruktyvių įrodymų, kad tiek gėjai, tiek lesbietės trokšta stiprių, ilgalaikių santykių, kurie būtų paremti abipusiu supratimu. Sukurti tokius santykius jiems trukdo visuomenės nepakantumas ir nepripažinimas“, – sako psichologė Anne Peplau. Vašingtono universitete buvo atliktas tyrimas, per kurį 12 metų buvo renkami duomenys apie homoseksualias poras. Tik 20 proc. visų porų per tą laiką išsiskyrė. Šis skaičius yra mažesnis negu heteroseksualių porų skyrybų procentas.

3. Dauguma pedofilų yra gėjai.

Labai plačiai paplitęs mitas, jog suaugę žmonės, kurie lytiškai tvirkina mažus vaikus, yra gėjai. Tyrėjai nustatė, jog pedofilų gerokai daugiau pasitaiko tarp heteroseksualių žmonių negu tarp homoseksualių. 1989 m. Kanadoje buvo atliktas tyrimas, per kurį gėjams ir klasikinės lytinės orientacijos vyrams buvo rodomos vaikų nuotraukos, siekiant ištirti jų seksualinį susijaudinimą pamačius fotografiją. Nustatyta, kad heteroseksualūs vyrai patyrė gerokai didesnį seksualinį susijaudinimą negu homoseksualūs.

1994 m. JAV atlikta studija nustatė, kad dviem iš 269 atvejų, kai buvo seksualiai išnaudojami vaikai, asmenys buvo homoseksualūs.

Visas straipsnis: technologijos.lt
Parengta pagal livescience.com

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Eleggua

2010-05-16 13:38:45

O kodėl 5? O.o

dedepaslaptis

2010-05-16 14:08:32

nes gal paspaudusu nuoroda, matysis visi penki?

o kodel pirmajame mite rasoma, kad homoseksualiu santykiu NERA, o veliau rasoma, kad, vis delto, PASITAIKO? :)

dedepaslaptis

2010-05-16 14:09:00

oi, atsiprasau. ten gi mitai, kuriuos veliau paneigia. susimaliau :D

Klebonas

2010-05-16 14:41:28

5 dažniausiai pasitaikantys :)

Psichiatrologas

2010-05-16 15:11:05

O kas blogo tame, kad homoseksualumas būtų kažkokiu būdu pasirenkamas? :) Man atrodo, kad visi šitie mitų demaskavimai patys sukuria mitus pagal kuriuos gėjai yra vaizduojami taip kaip reikia. Kaip amžini, visur buvę, visur esantis, nesikeičiantys, suaugę barzdoti vyrai ir tt. Kuriama tikra platoniška idėja. Juk niekas nekovos prieš nesunaikinamą priešą, ar ne? :D

Anonimas

2010-05-16 15:31:24

GAlima teigti, kad tai pasirinkimas, nes tu pasirenki buti savimi, o ne apsimetineti tuo kuo yra dauguma. Ir isvis nesuprantu ka tu veiki siame saite? nes tikrai nesupranti kas yra homoseksualumas ir heteroseksualumas ir kas dedasi pas zmogu viduje.

Psichiatrologas

2010-05-16 16:40:09

Man atrodo, kad žmogus nėra kažkuo iš esmės. Homoseksualumas ir heteroseksualumas kaip seksualinės orientacijos egzistuoja tik kalboje. Galbūt pati dauguma tik atlieka heteronormatyvumo primestą seksualumo perfomansą ir nieko daugiau. Viskas yra fluidiška.

Psichiatrologas

2010-05-16 16:42:40

Nėra tokio dalyko kaip buvimas savimi. Žmogus pasirenka kaip jam elgtis ir savo veiksmais, bei psichologine eksperimentacija apibrėžia save tik tuo konkrečiu metu. Tai gali keistis priklausomai nuo konteksto.

Psichiatrologas

2010-05-16 16:47:03

Individuacija yra tik būdas kitiems primesti savo normas apie tai kuo tu esi iš esmės. Pvz. tikras vyras yra tik toks ir toks, o ne kitoks. Tai prievartos forma prieš save patį, kuri valdoma stebinčio visuomenės žvilgsnio, kuris disciplinuoja.

atsegtukas

2010-05-16 23:57:30

Kažkaip komentarai vista gerb. dr. Džekilo monologu.

Psichiatrologas

2010-05-17 11:51:57

Tokiu "mitų demaskavimu" tiesiog bandoma įsitraukti į tą pačią nepakeistą visuomenę, kuri ir toliau išlaikys savo struktūrą. Tai ta pati mitologija apie amžinybę ir nesikeičiančias esmes, kurios neturi istorijos.

Anonimas

2010-05-17 12:10:01

Taip, juk daug geriau sukelti visuotinę revoliuciją, pasišauti viską išdraskyti. O realybėje likti su špyga po nosimi ir nuliniais pokyčiais.

Psichiatrologas

2010-05-17 12:14:49

Tiesiog sakau, kad struktūra lieka ta pati. Jei kažkas sugebės pasijausti pakankamai diskriminuojamu ir pakankamai garsiai apie tai rėkti - procesas pasikartos. Negrai nebuvo paskutiniai, moterys nebuvo paskutinės, gėjai nebus paskutiniai... "Ufonautai" ganėtinai greitai tampa pripažintomis mažumomis ir atskiromis grupėmis. Viskas priklauso tik nuo to ar jie sugeba išsikovoti vietą diskurse.

Psichiatrologas

2010-05-17 12:36:47

Būtent todėl jums ir reikia tinkamai formuoti gėjaus apibrėžimą ir išstumti iš naudojamos terminologijos viską kas gali būti nors kažkiek susiję su kažkuo kas jums atrodo netinkama. Diskriminacija vyksta homoseksualumo viduje, nes iš jo yra išstumiamas bet kas nepakankamai gėjus. Pasitelkiamas strateginis esencializmas pateikiant save kaip homogenišką grupę, kuri turi savo interesus ir nuomonę. Tas kas viešumoje kontroliuoja diskursą - tas gali kalbėti už kitus. Kiti negali kalbėti už save, nes jie neturi galios. Galbūt jie netgi neturi motyvacijos, kaip jos neturi dauguma taip vadinamų gėjų. Mane tiesiog šiurpina faktas, kad iš "gėjaus" ir "homoseksualumo" bandoma pašalinti nepilnamečius ir vaikus.

Anonimas

2010-05-17 15:41:28

O mane šiurpina, kai bandoma vaikus įtraukti į „homoseksualumą“ ar „heteroseksualumą“.

Anonimas

2010-05-17 14:39:42

As tai nemanyciau, kad bandoma is homoseksualumo pasalinti nepilnamecius. O kas liecia vaikus, tai manyciau ju isvis ngali priskirti vienai ar kitai grupei, nes jie isvis dar net nera susiformave kaip asmenybes ir jais labai lengva pasinaudoti.

DJ

2011-12-02 20:09:25

nu del tu geju santykiu, kad jie tesiasi neilgai, tai cia ne joks mitas o realybe :P tik pavienius atvejus zinau, kai pora gyvena ilgiau nei kokius 2metus