Šiuo metu yra prisijungę 6 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 232, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, sekmadienį, 2010.05.09 17:59. Perskaityta 31207 kartus

Vilniuje pirmųjų Lietuvoje homoseksualų ir jiems prijaučiančiųjų eitynių „Už lygybę“ dalyviai - apie 350 žmonių - nuėję pusę numatyto kelio sustojo. Protestuotojai paleido dūminius užtaisus, taip pat švilpė bei ragino susidoroti su jais, todėl buvo nuspręsta toliau neiti. Visgi, dalyvių manymu, eisena – tai pergalė prieš homofobiją.

Pirmosios „Baltic Pride“ eitynės Vilniuje įvyko!Pirmosios „Baltic Pride“ eitynės Vilniuje įvyko!

Gėjų eitynės – suplevėsavo vaivorykštė. Prie užkardų prijungtas elektros šokas, tačiau skraido buteliai. Homoseksualams – įžeidimai, šie atsako bučiniais.

Dalyviai išskleidė ir didžiulę, 30 metrų ilgio, vaivorykštės vėliavą, kuri, anot organizatorių, yra labai svarbus ženklas. Šiuo visuomeniniu aktu siekiama pabrėžti solidarumo, bendros dvasios ir paramos svarbą.

M. Pavilionienė savo kalboje teigė, kad turi vilties, jog Neries upė kada nors neskirs įprastos seksualinės orientacijos žmonių ir homoseksualų. Visi eitynių dalyviai ramiai sėdi ant žolės. Tuo tarpu vairuotojai išrikiavo autobusus, kuriais dalyviai bus išvežami iš eitynių vietos. Pareigūnai praneša, kad vienas asmuo suimtas už viešosios tvarkos pažeidimą.

Detali įvykių kronika: Alfa.lt, LRytas.lt, 15min.lt, Delfi.lt ir video, Diena.lt ir video

Vilniaus policijos vadovas nurodė, kad Seimo nariams P.Gražuliui ir K.Uokai bus keliamos bylos dėl riaušių kurstymo.

„Jeigu ne šie du Seimo nariai, renginys būtų įvykęs ramiai“, - tvirtino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas K.Lančinskas.

Pareigūnas nurodė, kad per įvairius incidentus sužeisti du žmonės. Policijos pareigūnas nukentėjo nuo dujų. Jis buvo išvežtas į ligoninę. Akmeniu buvo sužeistas ir fotokorespondentas.

Visas straipsnis: Diena.lt15min ir LRytas.lt foto. Daugiau foto (more photos): 15min, LRytas.lt

Video reportažai - svetainės videotekoje (Videos at the botom on the main page).


Rokas Žilinskas: mažumų eitynėmis esu patenkintas

Seimo narys Rokas Žilinskas, neslepiantis savo seksualinės orientacijos, žurnalistams eitynių metu taip pakomentavo situaciją.

„Eitynes vertinu gerai. Nors iki šiol maniau, kad diskusija visuomenėje yra gerokai vertingesnė už patį paradą. Kita vertus, paradui mes turime būti dėkingi, kad jis išprovokavo ir sukėlė diskusiją. Tikiuosi, kad po savaitgalio atmosfera atvės, o diskusija tęsis“, – sakė Rokas Žilinskas 15 min.lt. Šaltinis: 15min

Lietuvoje prasideda pirmosios homoseksualų eitynės

Vilniuje prasideda pirmosios Lietuvoje homoseksualų ir jiems prijaučiančiųjų eitynės „Už lygybę“, nors iki paskutinės minutės buvo neaišku, ar jos galės vykti. Didžioji dalis eisenos dalyvių buvo atvežti autobusais. Jie pasipuošė vaivorykštės spalvos vėliavėlėmis, kai kurie turi vėliavas ir plakatus su užrašais: „Žmogaus teisės yra mano pasididžiavimas”, „Visi skirtingi, visi lygūs”, „Meilė vienija”, „Homofobija nėra šeimos vertybė”, „Einame už tuos, kurie nedrįsta”.

Dar prieš renginį, apie 11.40 val., homoseksualai ir jų rėmėjai išskleidė apie 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliavą.

Pasižiūrėti eitynių susirinko šimtai žmonių. Renginio prieigoje laikomas plakatas su užrašu „Gėjų ir lesbiečių eitynėms – ne”.

Penktadienį popiet, likus mažiau nei parai iki renginio, teismas paskelbė, kad renginys galės vykti. Eisenos dalyvių ir žiūrovų saugumu bei viešąja tvarka ketina rūpintis bemaž 800 pareigūnų. Jiems nurodyta tikrinti visus įtartinus asmenis ir neleisti įsinešti į teritoriją tam tikrų daiktų (akmenų, pagalių, pomidorų ir pan.). Dėl renginio apribotas automobilių eismas Upės gatvėje ir jos prieigose.

Visas straipsnis: Delfi.lt

Monsinjoras Svarinskas: palaikantys seksualines mažumas yra atsilikę

Vilniuje Katedros aikštėje rengiama maldos akcija, nukreipta prieš šeštadienį perpiet vyksiančias seksualinių mažumų eitynes. Į akciją susirinko apie 20-30 žmonių, kurių didžioji dalis – pagyvenę.

Akcijos metu monsinjoras Alfonsas Svarinskas atvirai demonstravo pyktį ir žemino seksualines mažumas, aiškindamas, kad jie patys žūsta ir bando pritraukti daugiau žmonių į pražūtį.

Kviesdamas melstis, A. Svarinskas padėkojo laikinajam generaliniam prokurorui Raimondui Petrauskui, kad šis pasiryžo pasipriešinti gėjų eitynėmis.

Paklaustas, kodėl taip neigiamai žiūri į seksualines mažumas, monsinjoras pradėjo šaukti, kad visi, kurie palaiko netradicinės seksualinės orientacijos žmones, yra atsilikę ir nieko nesupranta.

Visas straipsnis: Alfa.lt

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: