Šiuo metu yra prisijungę 20 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Oxious, penktadienį, 2010.04.16 17:32. Perskaityta 15944 kartus

Prieš keletą metų GayLine skelbė straipsnių ciklą, kuriuose buvo detaliai komentuojami standartiniai mitai ir stereotipai apie homoseksualius žmonės. Šiemet mes vėl skelbiame straipsnius apie mitus. Šiandien keturi stereotipai apie mus bei trumpi komentarai jiems. Mitus bei komentarus visuomet perskaitysite „Sužinok“ skiltyje.

Mitai apie homoseksualumąMitai apie homoseksualumą

Aš nepažįstu nei vieno gėjaus nei lesbietės

Daug labiau tikėtina - pažįsti, nors pats to ir nežinai.

Įvairiuose tyrimuose nurodoma homoseksualių žmonių dalis visuomenėje yra nuo 2 iki 10 procentų. Tikslų įvertinimą gauti sunku, nes toli gražu ne visi gėjai ir lesbietės savo orientaciją gali pripažinti viešai. Tačiau veikiausiai tai reiškia, kad tokių žmonių skaičius gali būti tik didesnis nei nurodoma. Jei tavo pažįstamų ratą sudaro kelios dešimtys žmonių – artimieji, draugai, bendramoksliai, kolegos, kaimynai ir kiti, beveik neįtikėtina, kad tarp jų nebūtų gėjaus, lesbietės ar biseksualaus asmens. Tai, kad ji ar jis nėra su tavim atvirai apie tai pasikalbėję, reiškia, kad pralaimite abu – netenkate galimybės geriau pažinti ir suprasti vienas kitą.


Dauguma pedofilų yra homoseksualūs

Dauguma pedofilų yra vyrai. Tačiau kalbėti apie jų homoseksualią arba heteroseksualią seksualinę orientaciją neįmanoma, nes toks asmuo neturi susiformavusio gebėjimo užmegzti pilnavertiškų intymių santykių su jokios lyties subrendusiais asmenimis. Ne vaiko lytis, o "prieinamumas" dažniausiai lemia, kad vaikas patenka į pedofilo akiratį.

Daugiau: Kalifornijos Universiteto Psichologijos departamento informacijoje


Gėjai bijo arba nekenčia moterų, o lesbietės bijo arba nekenčia vyrų

Taip pat, kaip heteroseksualių moterų, kurios nesutaria su vyrais, arba heteroseksualių vyrų, kurie nesutaria su moterimis, būna ir gėjų bei lesbiečių, kurios nesutaria su priešingos lyties asmenimis. Visais atvejais tokių žmonių yra mažuma.


Gėjai yra moteriški, lesbietės – vyriškos

Daugumos gėjų ir lesbiečių neįmanoma atpažinti pagal išvaizdą, balsą ar aprangą, arba vadovaujantis stereotipu, jog jie prisiima priešingos lyties elgseną ar stilių. Dažniausiai aplinkiniai tiesiog klaidingai spėja, kad žmogus šalia jų yra heteroseksualus ir tikroji seksualinė orientacija lieka nematoma, net jei jis ir nesistengia jos nuslėpti.


Nuoširdžiai dėkojame GayLine aktyviam nariui Tim už šią papildomą susistemintą ir paruoštą informaciją.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Džerodas

2010-04-16 17:42:58

Ale koks tas Tim paslaptingas, praktiškai anketos neturi. :)

Anonimas

2010-04-16 18:43:00

jo, moko kitus kaip gyvent, bet pats net pasirodyti bijo :)

Ozhys

2010-04-16 20:49:18

(Pasakė Anonimas.)

Psichiatrologas

2010-04-16 23:16:12

Oho, pasirodo jei potraukis jaučiamas pvz. tos pačios lyties vaikams, tai jau nėra homoseksualus potraukis (potraukis tai pačiai lyčiai)... Man atrodo, kad čia bandoma sulyginti androfiliją ir genofiliją su seksualine orientacija - kas reikštų, kad seksualinis potraukis būna tik suaugusiems? Grynas manipuliavimas terminologija. Ką tai turi bendro su tikrove?

Jeigu homoseksualumas yra terminas skirtas nurodyti lyčiai ir potraukiui, tai kur čia atsiranda dar ir kažkoks amžius? Čia jau chronofilija būtų, visai kitoks kontekstas nesusijęs su lytimi :)

Anonimas

2010-04-17 00:26:49

Baisu. Ir dar tai raso universitetas. Geda kokia. O juk visi zino, kad ozkutes tvirkina heteroseksualai, o oziukus - homoseksualai. Cia ir avinui aisku.

oniponi

2010-04-17 13:59:48

Taip, tai nėra homoseksualus potraukis lygiai taip pat, kaip ir potraukis priešingos lyties vaikui negali būti sutapatinamas su sveiku potraukiu priešingos lyties individui, kurio lytiškumas jau galutinai susiformavęs. Grynas kabinėjimasis prie žodžių. Ką tai turi bendro su tikrove?

Psichiatrologas

2010-04-17 16:09:19

Ką reiškia "sveiku"? :) Aš kalbu apie apibrėžimus ir jų taikymą, kuris akivaizdžiai yra klaidinantis.

Jei potraukis vaikams-paaugliams, kurie nėra subrendę negali būti laikomas seksualiniu, nes lytis nėra pakankamai subrendusi (kas čia išvis tokio? nuo kada lytis turi būti subrendusi, kad būtų lytimi?), tai logiškai mąstant pačių paauglių-vaikų potraukis kitiems vaikams-paaugliams negali būti laikomas seksualiniu.

Taip išeina, kad nėra homoseksualių vaikų ir paauglių, nes kaip jų potraukis gali būti seksualinis, jei jų lytis nėra pakankamai subrendusi? Jūsų pozicija skamba kaip totalus absurdas.

Aš vartoju tokius terminus kaip homoseksualumas ir heteroseksualumas neutraliai amžiui. Lytis ir lytiniai organai nėra įgaunami 18m.

oniponi

2010-04-17 16:22:50

Regis, niekur neužsiminiau apie jokį ''lyties subrendimą'' -- minėjau tik lytiškumo, o ne lyties, formavimąsi. Panašu, kad susiformuluoji sau patogius teiginius, kuriuos paskui bandai paneigti ir įrodyti sau, koks esi didis sofistas. Nieko čia blogo, tiesiog ilgainiui ima erzinti.

Psichiatrologas

2010-04-17 17:45:38

Tai nori pasakyti, kad sakydamas "lytiškumo subrendimas" neturėjau omenyje lytinės brandos? :)

Aš maniau, kad turėjai omenyje tokius faktorius kaip lytinė branda. Berniukams pradeda ant kūno augti plaukai. Kuo vaikai vyresni, tuo labiau matomi jų lyties biologiniai skirtumai (dvynių atveju tas dažnai ypač akivaizdu). Kadangi berniukai dažnai būna beplaukiai palyginus su suaugusiais vyrais - jų lytiniai atributai dar primena moters, nes jie neturi tokių kūno plaukų kaip suaugę vyrai.

Aš nesuprantu apie ką tu kalbi.

oniponi

2010-04-17 17:50:17

Jetau, pats maišaisi tarp savo terminų: lytis =! lytiškumas. "Lytiškumą sudaro žmogaus vertybės, įsitikinimai, požiūris į save kaip į vyrą ar moterį, į santykius su žmonėmis (per draugystę, prieraišumą, meilę, seksą); nuomonė apie save ir savo kūną; lytinę ir reprodukcinę sveikatą (mes atskiriame jas, nes žmogus lieka lytine būtybe ir tuomet, kai nenori ir negali turėti palikuonių); ir t.t., ir t.t. Žmogaus lytiškumo dalis yra jo elgsena - kaip jis elgiasi, kokius sprendimus priima lytiniame gyvenime."

Psichiatrologas

2010-04-17 17:56:17

Gaunasi tas pats absurdas.

Jei potraukis lytiškai nesubrendusiems jaunuoliams negali būti homoseksualumu, tai tokiu atveju pačių lytiškai nesubrendusių jaunuolių potraukis lytiškai nesubrendusiems jaunuoliams negali būti homoseksualumu. Išeina, kad tokio dalyko kaip homoseksualūs vaikai ir paaugliai nėra :)

Nesąmonės su terminologija gaunasi. Įprastai šitie terminai naudojami be atskirai nuo amžiaus - chronofilijų.