Šiuo metu yra prisijungę 25 svečiai ir 1 narys Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 263, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė sole, sekmadienį, 2009.08.02 13:29. Perskaityta 19064 kartus

Apie programą „Gender Loops" dabar šneka net bobutės, nesupratusios reikalo esmės: „Tai lups vaikus darželiuose nuo šiolei ar nelups?" Mamos gąsdina neklaužadas: „Jei neklausysi mamytės, ateis du princai ir tave įsivaikins!" (Ne)kalta pasaka apie du princus ne juokais supriešino visuomenę. O ką apie tai mano vaikų psichologas Evaldas Karmaza, VŠĮ "Vaikų namas" direktorius?

1918-ųjų gripo pandemija1918-ųjų gripo pandemija

Europą gąsdina kiaulių gripas, o Lietuva turi savo problemų: kovoja su homoseksualumo užkratu. Jo židinys esą aptiktas vaikų darželiuose. Lietuvos psichologai kaltinami nepasmerkę slaptos diversijos, neva vykdomos prieš mūsų vaikus. Ar buvote ramiai išklausytas, juolab išgirstas?

Raganų medžioklė - taip pavadinčiau šį liūdnai pagarsėjusį skandalą. Lietuva neva gelbėjama nuo gėjų. Agresyviai, nemokšiškai... O juk mokslininkai jau neabejoja, kad homoseksualumas nulemtas genetiškai. Tokių žmonių skaičius visais laikais vienodas: 5-10 procentų. X chromosomoje rastas net genas kaltininkas, reguliuojantis hormonus, o nuo šių priklauso mūsų smegenų lytis. Tačiau Lietuvoje nepaisoma mokslo, užsimerkiama prieš faktus, tvirtai pareiškiama nepagrįsta nuomonė.

Ko gi taip bijoma? Homoseksualumo pandemijos?

Homofobija - tai iracionali, nepagrįsta homoseksualių asmenų baimė ir šią slepianti panieka. Daug žalos daro ir vadinamoji vidinė homofobija - baimė atrasti šį savo bruožą. Siekiant neišsiduoti, aršiai puolami kiti, išdrįsę prisipažinti. O juk Jungtinės Tautos pernai gruodį priėmė homofobijos bei diskriminacijos dėl lytinės orientacijos deklaraciją. Europos Sąjunga tuoj pat paragino valstybes nares atsiliepti. Švedai jau priėmė atitinkamus įstatymus, taigi nuo gegužės pirmosios homoseksualūs švedai galės oficialiai tuoktis ir įsivaikinti vaikų iš užsienio.

Ir iš Lietuvos? Koks siaubas!

Manykime, kad švedai - protestantai ar bedieviai, tačiau net katalikiškoji Ispanija įteisino tokias santuokas. Homofobijos neįveiksime, jei nežinosime jos šaknų. Romos katalikų bažnyčia pasmerkė šį iškrypimą remdamasi Senuoju Testamentu: Viešpats sudegino Sodomos ir Gomoros miestus už vyrų sanguliavimą. O anot judaizmo, - už miestelėnų nesvetingumą. Požiūris į homoseksualumą priklauso nuo šios biblinės istorijos interpretacijos. Iš čia ir pavadinimas sodomija, taikytas ne tik santykiavimui su gyvūnais nusakyti. Tomas Akvinietis šią paskelbė baisia nuodėme, o štai į lesbietiškus santykius žvelgė pro pirštus. Kiek vyrų Europoje apkaltinta sodomija ir sudeginta, vienas Dievas težino. Palyginti laisvais Renesanso laikais įtarinėtas net Leonardas da Vinci. Laimei, jo kaltė nebuvo įrodyta, tad bausmės jis išvengė.

Keistas sutapimas: "Gender Loops" yra Leonardo da Vinci tarptautinio projekto dalis...

Istorija kartojasi, vėl ieškoma kaltų... Mano galva, ši programa nėra gerai paruošta bei tinkama Lietuvoje, tačiau vaikams ji nekenkia. Kartą pasekta pasaka apie du princus ar persirengėlių žaidimas nesužalos nė vieno darželinuko psichikos. Šia programa galbūt siekta išjudinti lyčių stereotipus... Tačiau grįžkime prie homofobijos. Puritoniškais Anglijos karalienės Viktorijos laikais homoseksualai sodinti į kalėjimą - to neišvengė net garsusis Oscaras Wilde'as. Nenuostabu, kad puritonišką XX a. pradžios Europą Sigmundo Freudo idėjos tiesiog supurtė. Psichoanalizės tėvas homoseksualumo priežastimi laikė fiksaciją autoerotinėje stadijoje ir manė, kad taip nutinka dėl savotiškų šeimos santykių. Šiuolaikiniai tyrimai tai patvirtina iš dalies: negavęs tėčio meilės, užaugęs berniukas žvalgysis į vyrus.

Homoseksualumas laikytas lytiniu iškrypimu. Iškrypėlius gydė įvairiai: tarkim, rodomą nuogo vyro atvaizdą palydėdavo elektros šoku. Tačiau joks gydymas nebuvo sėkmingas. Pasauliniai karai daug ką pakeitė, įsibėgėjęs feministinis judėjimas padėjo vaduotis ir gėjams, o drąsos šiems pridėjo profesoriaus Alfredo Kinsey amerikiečių lytinio gyvenimo tyrinėjimai. Jo darbai sukėlė tikrą sprogimą. Paaiškėjo, kad neįmanoma griežtai surūšiuoti žmonių į homo... ir hetero... Lytinė orientacija aprašoma kontinuumu: viduryje telkiasi biseksualai (beje, daugiausia - moterys), priešinguose poliuose - homoseksualai ir heteroseksualai (daugiausia - vyrai). A. Kinsey modelio laikomasi iki šiol. Jo vardu pavadinto instituto darbuotojai daug nuveikė. 1973 m. Amerikos psichiatrai išbraukė homoseksualumą iš Diagnostinio statistinio psichikos sutrikimų žinyno.

Vadinasi, gėjumi tampama iki gimimo, o ne užsikrečiama darželyje per specialią programą?

Į visus klausimus dar neatsakyta, bet linkstama prie to, kad homoseksualumas įgimtas, kaip ir kairiarankiškumas. Tai nėra liga ar savanoriškas pasirinkimas. Kita vertus, ištirta, kad jis nesusijęs su psichikos sutrikimais. Homoseksualų psichiką žaloja tik negatyvi visuomenės reakcija. Dėl homofobijos kyla rimtų problemų! Vaikinai bijo draugauti su vaikinais, nes mūsų šalyje į artimą vyrų draugystę žiūrima įtariai: ar tik ne gėjų porelė? O štai susiglaudusios moterys niekam neužkliūva. Vyrai susiliesti rankomis negali - tik daužyti vienas kitam per petį, o apsikabina nebent girti. Jie turi rungtis, o ne draugauti!

Veik visos patyčios - net pradinukų - susijusios su seksu bei „žydrumu"!

Ar žinote, kad stalinistinis baudžiamasis kodeksas Lietuvoje galiojo net iki 1994 metų? (Leninas homoseksualus toleravo, tačiau Stalinas sukišo į kalėjimus.) Tapome europiečiais, tačiau požiūris taip greitai nepasikeičia. O juk Lietuvoje yra maždaug 200 tūkst. homoseksualų. 88 procentai niekam niekada nėra prisipažinę. Dauguma jų sukuria normalias šeimas vildamiesi, kad tai praeis, susitvarkys. Nepraeina, nesusitvarko. Dvigubas gyvenimas pasidaro nepakeliamas: depresija, emigracija, savižudybė... Homoseksualai - mūsų visuomenės dalis, jie niekur nedings, kaip ir kairiarankiai.

Visas straipsnis: Moteris.lt

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Liquidator

2009-08-02 19:27:48

„Jei neklausysi mamytės, ateis du princai ir tave įsivaikins!"

sitas geras xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

du_meskiukai

2009-08-03 00:04:45

Nea, "Lups ar nelups" - geresnis :DDD