Šiuo metu yra prisijungę 17 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 168, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Kregus, pirmadienį, 2009.01.12 12:20. Perskaityta 24683 kartus

Esu 29-erių metų laimingai ištekėjusi moteris. Vaikų su vyru dar neturime, bet vis dažniau pasikalbame, kad jau būtų pats laikas. Vyras mano pirmoji meilė. Su kitais vyrais tokių artimų santykių nesu turėjusi. Ir apskritai ištikimybę vertinu labai neigiamai. Bet ... Vieno vakarėlio metu susipažinau su labai simpatiška mergina. Dar nebuvau mačiusi, kad vyrai taip eitų iš proto dėl merginos ir rodytų tiek dėmesio, kiek sulaukė ji.

Biseksualų vėliavaBiseksualų vėliava

Visa tai būtų normalu, išskyrus tai, kad ji pati vakarėlio metu daug didesnį dėmesį rodė ne tiems vyrams, bet man. Mudvi šokome, sėdėjome susikibusios už rankų. Niekas dėl tokio elgesio nekreipė į mus dėmesio, nes paprastai kai merginos apsikabina, šoka kartu tai lyg ir norma, vyrams netgi gražu pažiūrėti. Niekas dėl to nevadina lesbietėmis, o dažnai taip besielgiančios merginos tokios ir nebūna, o tiesiog kvailioja.

Nežinau, ar to vakarėlio metu su manimi tiesiog iš smagumo buvo ir toji mergina, tačiau mano pačios jausmai mane nustebino ir išgąsdino. Tiek vakarėlio metu, tiek dažnai po to aš prisimenu ją, sapnuoju ir kalbant tiesiai šviesiai, pajutau, kad labai norėčiau su ja pasimylėti, sąmoningai planuoju, kada ir kur vėl galėčiau su ja susitikti. Ko gero, pagalvočiau, kad esu biseksuali, bet mane domina tik ši mergina. Su jokia kita nenorėčiau nieko panašaus išgyventi. Kadangi jau kuris laikas pati neišmetu to iš galvos ir nerandu atsakymo, kas tai, labai norėčiau, kad man padėtumėte ir atsakytumėte, ar tai tiesiog laikinas susižavėjimas, o gal visgi tai jau galima vadinti polinkiu į biseksualumą?

Atsako psichoterapeutas Olegas Lapinas

APIE SAVĘS PAČIOS BAIMĘ


Akivaizdu , kad Jūsų laiškas atskleidžia vieną iš labai paplitusių baimių - savęs pačios baimių. Neretai žmonės mano, kad viskas, kas užeina už įprastinių, norma laikomų ribų, yra pavojinga. Todėl natūralus biseksualumas, būdingas daugumai žmonių, jums kelia labai didelį nerimą. Jums netgi atrodo, kad tai nenormalu ir kad jums reikia pagalbos.

Žinoma, jums būtų ramiau, jei jūs neturėtumėte vyro. Tuomet viskas vyktų taip, tarsi tai būtų seksualinis eksperimentas. O kadangi jūs ištekėjusi, jūsų fantazijos apie merginą jums sukelia kaltės jausmą, nes tai – fantazijos apie neištikimybę.

Jūsų sąžinė nerami, nes sąžinės požiūriu jūs turėtumėte geisti tik vieno žmogaus - savo vyro. Tai būtų labai graži ir tyra meilė, kurioje viskas vyksta kaip pasakoje. Patikėkite, kad tik pasakose tokia meilė ir gali egzistuoti. Realus žmonių seksualinis gyvenimas ir seksualinės fantazijos į jokius gražius rėmus dažniausiai netelpa. Galima pasakyti, kad tik mažesnė žmonių dalis neturi jokių „nestandartinių“ seksualinių fantazijų, didesnė dalis žmonių turi visokiausių, pačių keisčiausių fantazijų, ir tik maža dalis žmonių bando jas realizuoti.

Galbūt Jūs pasakysite, kad daugumai aplinkinių žmonių jūsų potraukis pasirodytų netinkamas, smerktinas ir gėdingas. Galbūt jūsų tėvams tai atrodytų nenormalus nukrypimas. Tuo metu, kai tėvai buvo jauni, ir gydytojams atrodydavo, kad tai nukrypimas.

Tačiau šiais laikais seksualumui neuždedami tokie griežti rėmai, kaip prieš pusę šimto amžiaus. Netgi homoseksualumas išbrauktas iš psichinių sutrikimų sąrašo. O juk tikros lesbietės jaučia išskirtinį potraukį moterims. Jūs, kiek aš supratau, jaučiate potraukį ir vyrui, be to, jūsų lytinė patirtis yra minimali, todėl jūsų seksualumas aiškiai dar neatskleistas. Beje, dažniausiai merginos homoseksualinius jausmus jaučia paauglystėje ir netgi eksperimentuoja viena su kita, tačiau jei lytinis vystymasis yra lėtesnis, ši stadija atsideda vėlesniam laikui. Tačiau dažniausiai netampa įpročiu.

Ypatingai laisva seksualinė moralė egzistuoja nebent bohemos sluoksniuose, kur biseksualumas – vos ne mada ar norma. Prisiminkite, kad kai kurios dainininkės atvirai kalba apie tai, kad joms patinka kitos moterys ir netgi padaro iš to šou. Žinoma, jei jūs nepriklausote bohemai, jums tikriausiai yra sunkiau demonstruoti savo jausmus. Tačiau tai ir nebūtina.

Jūsų seksualinės fantazijos, potraukis ir svajonės šiuo metu egzistuoja jūsų vidiniame pasaulyje, yra jūsų sielos dalis. Viskas, kas vyksta žmogaus sieloje, yra normalu. Vidiniam pasauliui, ypač fantazijoms ir sapnams, ir negali būti uždėti jokie „normalumo“ rėmai.

Maža to, netgi tai, kas vyksta ne fantazijose, o realybėje, po jūsų paklode, yra jūsų asmeninis reikalas ir taip pat jokiam normatyviniam požiūriui nepaklūsta. Problemos, nukrypimai ir patologija - tai ne tai, kas „nukrypsta“, o tai, kas kankina, kas skaudina, kas verčia žmogų jaustis blogai - ką jis bedarytų su savimi ir su kitais.

Visas straipsnis: Delfi.lt

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

ska

2009-01-12 15:27:51

Nu va :}

doit

2009-01-12 18:52:04

pagarba O.Lapinui! Eilini karta nenuvilia:)

Kregus

2009-01-12 19:02:55

Man irgi patiko.

lendleris

2009-01-18 15:50:50

bet Lapinas neparase apie moraline puse Gi ta moteris turi vyra Pas Lapina nebera vietos moralinei atsakomybei "nepaleistuvauk" Man labai patiko sio psichoterapeuto atsakymas taciau reikejo ir sita klausima panagrineti

b3profiuke

2012-10-21 02:40:18

Patiko psichoterapauto atsakymas del homoseksualizmo :)