Šiuo metu yra prisijungę 31 svečias ir 1 narys Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 263, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Nemunas, penktadienį, 2003.09.19 03:29. Perskaityta 23581 kartas

Jis, pasirodo, yra gėjus!!!

Gana sunku nuspėti tėvų reakciją, kai jie pirmą kartą sužino jog jų vaikas yra gėjus. Daugelis pagalvoja: “Dieve, aš šito nepakelsiu”. Dažnai jie būna visai nepasiruošę tokiems žodžiams: “ Mama, tėti, aš - gėjus!”
Visų pirma jūs ne vieni. Tyrimai rodo, kad beveik kas dešimtas planetos gyventojas - gėjus, vadinasi kas ketvirta šeima turi “žydrą” vaiką, ir kiekvienoje šeimoje atsiras giminaitis gėjus.
Antra, jeigu jūsų vaikas pasisakė pats, jums bus lengviau. Jūsų vaiko sprendimas būti atviru ir sąžiningu pareikalavo daug drąsos, o tai parodo vaiko didelę meilę ir pasitikėjimą jumis. Dabar jūsų eilė - parodykite jam, kad jūs irgi jį mylite!

Homoseksualus vaikasHomoseksualus vaikas

Visiškai kitas žmogus?

Mes (tėvai) manome, kad savo vaikus puikiai suprantame ir pažįstame nuo pat jų gimimo. Todėl kai vaikas pareiškia, kad jis gėjus (o mes net neįtarėme, arba bijojome tai pripažinti) pirma reakcija būna - šokas.
Jūs svajojote, koks bus jūsų vaikas, kuo taps užaugęs. Svajonės auga iš jūsų gyvenimo patirties, jūsų jausmų, ir jūsų lūkesčių. Nežiūrint į tai, kad pakankamai didelė žmonijos dalis yra homoseksuali, žmonių visuomenė brandina tik heteroseksualią savimonę ir svajones.
Pasimetimas ir šokas yra labai natūrali jūsų būsena, nes jūs patiriate praradimą. Jūs netenkate svajonių, kurios buvo susietos su jūsų vaiku. Drauge žlunga ir visiškos kontrolės ir supratimo iliuzija.
Gerai pagalvojus vaikai “natūralai” taip pat nuolatos mus stebina. Jie nenori gyventi su tais, kuriuos mes rekomenduojame ir nesirenka darbo vadovaudamiesi mūsų patarimais ir pan.
Pabandykite suvokti , kad jūsų vaikas nepasikeitė - jis tas pats žmogus,kurį pažinojote anksčiau, tik jūsų svajonės ir lūkesčiai gali būti pakoreguoti.

Geriau ir nežinoti!

Kartais tėvai galvoja, kad jiems butų lengviau, jeigu jie “apie tai” nežinotų. Bando netgi atmesti tai ką sužino: “tai pereinamasis amžius, viskas susitvarkys”. Arba užima tokią poziciją: “ Jeigu jis nusprendė būti gėjumi, tai jis ne mano vaikas!”. Tokia reakcija pakankamai natūrali.
Bet, jeigu jūs nebūtumėte sužinoję tiesos apie savo vaiko seksualumą, jūs niekada negalėtumėte pažinti savo vaiko. Didžioji dalis jo gyvenimo būtų jums nepasiekiama. Labai svarbu suvokti ir suprasti, kad jūsų vaiko lytinė orientacija, tai ne gyvenimo atkarpa, kuri ateina ir nueina.
Pakartosiu: tai, kad jūsų vaikas jums atsivėrė, liudija apie jo didelę meilę jums. Jis norėtų, kad jūsų santykiai visada butu nuoširdūs, kad jus jį mylėtumėte tokį, koks jis yra, o ne kokį jūs norite jį matyti.

Kodėl gi anksčiau to nepasakė?

Gėjai dažnai šį momentą atidėlioja, nes dažnai jiems sunku tai yra pripažinti patiems sau. Dažnai jau ankstyvoje vaikystėje pajunta, kad jie “išskiria” iš kitų, bet suvokimo procesas “kas gi čia dabar?” gali tęstis metų metus.
Atminkite, kad gyvename visuomenėje,kuri neori suprasti gėjų ir netgi jų baiminasi. Kai kuriems gėjams tai sukelia neapykanta sau. Jeigu jus kremtatės dėl to, kad sužinoję anksčiau būtumėte padėję savo vaikui įveikti psichologines kančias - nusiraminkite. tuo metu jis dar nebuvo tam pasiruošęs.

Kodėl jis gėjus?

Jums gali pasirodyti, kad kažkas jūsų vaikui “susuko galvą” ar “suvedžiojo”. Bet niekas negali pakeisti žmogaus lytinės orientacijos.
Kartais tėvai ima galvoti, kad tai jų kaltė, kad neteisingai auklėjo savo vaiką. Kažkada psichologai plėtojo “dominuojančios motinos” ir “nutolusio tėvo” teoriją, arba vieno iš tėvų nebuvimo reikšmę. Šiuolaikinė psichologija ir psichiatrija neigia tokias teorijas, bet žmonės dar mėgsta jų laikytis.
Gėjai išauga pačiose įvairiausiose šeimose. Vienur motinos turi didesnę įtaka vaiko auklėjime - kitur tėvas. Gėjai būna ir vyresni ir jaunesni, ir viduriniai tarp brolių. Jokių ypatybių šeima neturi turėti - jie gimsta paprastų paprasčiausiose šeimose.
Tėvai domisi ar egzistuoja genetinis ar biologinis paaiškinimas. O mums rūpi ar jūsų santykis ir meilė gali labai pasikeisti, jeigu jus sužinosite kodėl jis gėjus? Gėjų yra visose šalyse, tautose ir religijose, priežasčių ieškojimas yra suprantamas, bet dabar jis nėra jums toks svarbus.

Pas psichiatrą?

Jeigu jūs manote kad psichiatras pakeis jūsų vaiko lytinę orientaciją, tai jūs labai klystate. Homoseksualumas ne liga ir jis nėra gydomas. Tai įprastas reiškinys.
Amerikos psichologų ir medikų asociacijos oficialiai paskelbė, kad tai ne tik neįmanoma, bet ir neetiška mėginti keisti žmogaus seksualinę orientaciją. Atvirame laiške kalbama apie pavojus mėginat “atversti į heteroseksualumą”. Panašius gydymo “metodus” kartais naudoja religinės sektos.

Mano tikėjimui tai nepriimtina, ką daryti?

Kai kuriems tėvams tai labai didelė problema. Kai kurios religijos niekina homoseksualumą. Bet net pačiuose konservatoriškiausiose religijose yra autoritetų, kurie mano, kad smerkti homoseksualumą yra pernelyg didelė nuostata. 1997 metais Amerikos vyskupai atviru laišku paragino tėvus mylėti ir padėti savo homoseksualiems vaikams.
Nemaža religijų palaiko ir remia šiltus santykius į gėjus ir lesbietes. Krikščionys vis labiau sutaria, kad homoseksualai yra lygiateisiai bažnyčios nariai.
Kartais Šventuoju Raštu norima pagristi įvairius blogus gandus siejamus su gėjų gyvenimu, bet daugelis teologų, istorikų, literatūros tyrinėtojų tvirtina, kad nei Biblija nei Koranas neturi tekstų nukreiptų prieš homoseksualumą.

O kaip gi AIDS?

Išties, AIDS epidemijos pradžioje tikimybe gėjams užsikrėsti buvo gana didelė. Šiandien rizikos laipsnis gauti ŽIV yra beveik vienodas visiems planetos gyventojams. Todėl tėvai turi rūpintis visų savo vaikų sveikata, nekreipiant dėmesio į lytinę orientaciją. Mes kviečiame jus žinoti ir aiškinti vaikams, kaip plinta ŽIV, ir kokių imtis saugos priemonių.

Ar turės mano vaikas šeimą?

Daugelis gėjų ir lesbiečių santykius su savo partnerių vertina taip pat rimtai, kaip ir šeimyninius santykius heteroseksualioje santuokoje. Jau nemažai šalių turi priėmusios įstatymus leidžiančius homoseksualioms porom susituokti. Konservatyviose šalyse, kur panašus įstatymai dar nėra palaikomi ir remiami, kai kurios kompanijos ir firmos siūlo “partnerystės privilegijas”, - medicininį ir kitokį draudimą.
Užsienyje vis daugiau homoseksualių porų įsivaikina vaikus, arba naudoja dirbtinį apvaisinimą.

Ką pagalvos kaimynai?

Dar vienas galvos skausmas - artimųjų, kaimynų, kolegų reakcija. Jei pasakysite apie tai savo kaimynams - laukite pasipiktinimo ir apkalbų, bet galite būti ir nustebinti, nes vis daugiau žmonių ima susivokti gėjų problemose ir gali jums netgi pagelbėti savo patarimais.

Kuo aš galiu padėti savo vaikui?

Na, jeigu jūs skaitote šį straipsnį, vadinasi jau esate linkęs padėti savo atžalai. Tai kiekvieno gimdytojo pareiga. Dažniau kalbėkite su savo vaiku, įsiklausykite į jo problemas ir nuomonę, bandykite pasidalinti savo gyvenimiška patirtimi. Netylėkite jeigu susidursite su seksualiniu mažumų ignoravimu, nes tik suvieniję jėgas galime atremti prietarus ir diskriminaciją!

Šaltinis - Gays.kz

 • Komentarai (4)
 • Dydis didesnis | mažesnis
 • Spausdintuvas Pasidalinti

  Dalinkimės

  Email E. paštu

  Dalintis su Facebook Facebook

  Dalintis su Twitter Twitter

  Dalintis su Myspace MySpace

  Dalintis su Frype.lt Frype.lt

  Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

LnS86

2009-12-21 11:00:57

Geras straipsnis tiems tėvams, kurie žengia pirmus žingsnius link vaiko seksualinės orentacijos pažinimo ir noro jiems padėti, jų neatstumti.

lauriuotas

2010-06-01 20:05:37

patiko!
Bet dar jauciu kad ne laikas jiems tai zinoti, gal ir pats dar to nenoriu!

Laisvas_Zmogus

2012-03-11 18:49:58

Labas vakaras visiems.
Apie straipsnio kokybę nemanau, jog galima kažką pasakyti, nes nėra minimi jokie konkretūs psichoanalitiniai ar kitokie tyrimai, į visą vaiko psichologinės oriantacijos problemą žvelgiama subjektyviai, nepateikiant jokių faktų, o tiktai kažkokias nuogirdas. Juolab, kad taip plačiai minima Amerika neatitinka jokiu atžvilgiu Lietuvos realijų. Straipsnis atrodo "agitacinis", nes negalima apsimesti, jog viską jau žinome, pakankamai tyrimų nėra atlikta ir nėra iki galo nieko nuspręsta.

Solalume

2012-07-16 00:44:48

Tai tik ivadas, izanga, bandymas i situacija iskiepytio kazko pozityvaus (daznai zmogui reikia parodyti geraja puse, paciam, del emociju, gali buti sunku ja pamatyti). Bet koks mastantis zmogus, jei ji domina, ieskos tolimesnes informacijos - moksliniu straipsniu ir tyrimu.