Šiuo metu yra prisijungę 20 svečių ir 1 narys Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar pritariate, kad gerbiant įvairių kultūrų žmones, šis laikotarpis būtų vadinamas „šventiniu“?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 157, komentarų: 0

ReklamaAutorius Vert. Mantvydas Noreika, penktadienį, 2021.10.15 19:50. Perskaityta 366 kartus

Britų olimpinis nardytojas Tom Daley sako, kad jo misija yra užkirsti kelią šalims, kuriose už homoseksualumą baudžiama mirtimi, dalyvauti olimpinėse žaidynėse, rašo NBCnews.

Tom Daley Tom Daley

„Manau, kad tikrai svarbu stengtis sukurti pokyčius, o ne tik pabrėžti ar informuoti apie tuos dalykus“, - praėjusią savaitę sakė T. Daley. - „Taigi mano misija artimiausioje ateityje, tikiuosi pokyčių dar prieš 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes, kad šalims, kuriose LGBT žmonės gali būti baudžiami mirtimi, nebūtų leista dalyvauti olimpinėse žaidynėse“.

Remiantis pasauline LGBTQ+ teisių gynimo grupe „Human Dignity Trust“, yra 11 šalių, kuriose už homoseksualumą baudžiama mirtimi, įskaitant Saudo Arabiją, Afganistaną ir Iraną, ir maždaug 60 kitų šalių, kuriose tos pačios lyties asmenų santykiai yra neteisėti ir dėl jų yra numatytos baudos. Daugelis, jei ne visos, šių šalių varžėsi Tokijo olimpinėse žaidynėse.

T. Daley taip pat kritikavo FIFA pasaulio taurės organizatorius, kad jie sutiko 2022 m. varžybas organizuoti Katare, kur mirties bausmė už buvimą homoseksualu yra teisėta, skelbia „Human Dignity Trust“.

„Manau, neturėtų būti leidžiama, kad sporto renginys vyktų šalyje, kuri nusikalsta veikdama prieš pagrindines žmogaus teises“, - sakė Daley. - „Taigi, tai bus mano misija dabar tai pakeisti“.

Tarptautinės sporto organizacijos anksčiau yra draudusios šalims varžytis dėl diskriminacinės politikos. 1964–1988 m. Tarptautinis olimpinis komitetas uždraudė Pietų Afrikai dalyvauti varžybose dėl žiaurios rasinės diskriminacijos sistemos.

Olimpinis komitetas taip pat ėmėsi priemonių, kad 2014 m. Sočio žiemos žaidynių metu renginiai nebūtų rengiami miestuose, kurie nusiteikę prieš LGBTQ+, taip pat buvo kritikuojama pati Rusija dėl „gėjų propagandos įstatymo“.

„Mes visiškai gerbiame Tom Daley ir jo požiūrį“, - sakė Olimpinis komitetas el. laiške NBC News. - „Tuo pačiu metu TOK neturi nei įgaliojimų, nei galimybių keisti suverenios šalies įstatymus ar politinę sistemą“.

Daugiau NBCnews.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis