Šiuo metu yra prisijungę 15 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Martynas, pirmadienį, 2021.08.09 08:25. Perskaityta 581 kartas

Portalas tv3.lt surinko dalies Lietuvos prezidentų, esamų ir buvusių aukštų politikų ir Seimo narių pasisakymus apie LGBT bendruomenę bei tos pačios lyties asmenų partnerystę. Lyginat praeities ir dabarties pasisakymus, nesunku pastebėti, kaip keitėsi, o galbūt kaip tik nesikeitė kai kurių politikų pažiūros.

PoraPora

Dabartinis Seimo narys, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Jonas Pinskus 2008 m. kaip Darbo partijos atstovas Seime sakė: „Aš neskirčiau homoseksualo į jokias atsakingas pareigas“.

Tuo metu Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungai priklausęs Artūras Skardžius sakė: „Aukos įvaizdį homoseksualai šiandieną naudoja kaip puolimo priemonę, galite su tuo sutikti, galite ne, bet taip šiandieną yra. Patys reikalauja pakantumo, bet patys to nerodo. Gėjų aktyvistai, kas tai yra – aukos ar agresoriai, patys puolantys visuomenę?“ Jo bendrapartietė Rima Baškienė sakė: „Už pasakymą „vyras ir vyras yra gerai“ turi būti taikomos sankcijos“.

Tos pačios partijos narė, dabartinė parlamentarė Laima Mogenienė tvirtino: „Reikėtų priimti įstatymą, draudžiantį homoseksualų propagandą“. Konservatorius Kazys Starkevičius sakė: „Homoseksualais tampama iš ištvirkimo. Nesiruošiu jų toleruoti ar ginti“. O jo bendrapartietis Antanas Matulas sakė: „Homoseksualų santuoka ir leidimas jiems įsivaikinti paneigia bet kokią logiką“.

Iš visų šiame tekste atsidūrusių politikų, panašu, kad būtent konservatorius, dabartinis Europos Parlamento narys Andrius Kubilius išgyveno didžiausią savo vertybių metamorfozę. Arba bent jau pats taip teigia.

Kitas savo vertybes aukštyn kojomis apvertęs, arba bent jau taip teigiantis, politikas – Artūras Zuokas. 2008 metais, būdamas Liberalų ir centro sąjungos atstovu Seime, A. Zuokas pareiškė: „Manau, [homoseksualumas] yra tam tikri psichologiniai asmenybės sutrikimai, liaudiškai kalbant – liga. Nenoriu, kad man primetinėtų jų požiūrius ir verstų tai laikyti norma. Man nepriimtini jų paradai ar demonstracijos, nepriimtinas jų reikalavimas gerbti jų pasirinktą gyvenimo būdą".

Rinkimų kampanijos metu, atsakydamas į klausimą, ar pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei, G. Nausėda sakė tam pritariantis, bet nenorintis, kad tai būtų įgyvendinta pasisakant prieš didžiąją Lietuvos visuomenės dalį“. Vėliau jo nuomonė tapo gerokai radikalesnė.

2016–2020 metais eidamas premjero pareigas, S. Skvernelis viešai kalbėjo apie pribrendusį reikalą reglamentuoti tos pačios lyties asmenų partnerystę. Vis dėlto 2021 m. Seimui balsuojant dėl Partnerystės įstatymo, S. Skvernelis balsavo prieš.

Daugiau TV3.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis