Šiuo metu yra prisijungę 37 svečiai ir 1 narys Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 263, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, trečiadienį, 2021.01.20 19:15. Perskaityta 1077 kartus

Praėjusių metų lapkričio mėnesį nuskambėjus istorijai apie gydytojus, kviečiančius gydytis homoseksualumą, Lietuvos bioetikos komitetui buvo pavesta atlikti tyrimą. Kaip teigiama komiteto išvadose, gydytojų išsakyti teiginiai nebuvo pagrįsti šiuolaikinės medicinos žiniomis.

„Gydytojas seksologas padės išspręsti problemas, sutrikimus, susijusius su (...) lyties identifikacija (homoseksiualizmas) ir kiti seksualiniai sutrikimai“ (kalba netaisyta – LRT.lt). Taip buvo teigiama vienos klinikos interneto puslapyje. Vėliau šis punktas iš interneto puslapio buvo ištrintas.

Būtent dėl šio teiginio Sveikatos apsaugos ministerija sulaukė žurnalisto, LGBT bendruomenės atstovo, Jono Valaičio kreipimosi ir prašymo išsiaiškinti šią situaciją.

Kaip tada LRT.lt sakė minimas gydytojas, interpretacija dėl šio teiginio buvo neteisinga, o homoseksualumo klinikoje negydo.

„Tai nėra liga ir gydymo nereikia“, – tvirtino gydytojas.

Kaip teigiama Lietuvos bioetikos komiteto dokumente, buvo kreiptasi į gydytoją, jis pateikė nuoseklų paaiškinimą dėl interneto svetainėje skelbto nekorektiško teiginio ir jo atsiradimo priežasčių.

Komitetas vertino ir gydytojo bendradarbiavimą bei iniciatyvą spręsti susidariusią situaciją, iš karto po kreipimosi atnaujinant interneto svetainėje skelbiamą informaciją ir ištrinant nekorektišką informaciją. Gydytojui komitetas pateikė rekomendaciją užtikrinti, kad skelbiama informacija būtų tiksli ir nekelianti dviprasmiškų interpretacijų.

„Komiteto vertinimu, interneto svetainėje (...) skelbta informacija apie teikiamas paslaugas nebuvo pagrįsta šiuolaikinėmis medicinos žiniomis ir skaitytojų suprasta kaip įžeidžianti, todėl, siekdamas išvengti panašių situacijų ateityje, Komitetas (...) pateikė rekomendaciją itin dėmesingai vertinti interneto svetainėje (...) ir kitos viešai skelbiamos informacijos turinį ir užtikrinti, kad ji būtų tiksli, nekelianti dviprasmiškų interpretacijų, pagrįsta šiuolaikinės medicinos žiniomis“, – rašoma dokumente.

Lietuvos bioetikos komitetas pradėjo tyrimus ir dėl dviejų kitų gydytojų pareiškimų, kad homoseksualumas yra liga. Tiesa, šie pasisakymai nuskambėjo jau prieš kelerius metus.

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis