Šiuo metu yra prisijungę 15 svečių ir 1 narys Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 168, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, šeštadienį, 2021.01.16 20:00. Perskaityta 1083 kartus

Statistiškai Nyderlanduose, bet manoma, jog panašūs skaičiai yra ir Lietuvoje, translyčių moterų paplitimas tarp vyresnių nei 15 metų amžiaus tėra 1 iš 17 tūkstančių. Neabejoju, jog šis skaičius per kelerius metus žymiai kils, tai man byloja visos slaptos žinutės, kurių sulaukiu ganėtinai neretai.

Vygintas Kaikaris, Zofija Palenta. Asmeninio albumo nuotr.Vygintas Kaikaris, Zofija Palenta. Asmeninio albumo nuotr.

Kalbant apie operacijas, atliekamas translyčiams asmenims Lietuvoje, chirurgas Vygintas Kaikaris sako: „Kiekvienas atvejis yra unikalus, todėl sunku išskirti, kuri iš operacijų yra mažiau ar labiau sudėtinga. Visos yra vienodai atsakingos ir reikalaujančios atidumo. Mes padedame kaip galime, nepažeidžiant įstatymų, todėl dažniausiai tai yra krūtinės korekcijos operacijos, bet ne lyties keitimo operacijos, kurios Lietuvoje kol kas nėra atliekamos.“

– Kaip sugalvojote, jog savo gyvenimą norite sieti su plastine chirurgija?

– Kartais žmonės visą gyvenimą ieško savęs, o kartais siela pati žino, kuo nori būti. Nuo pat aštuntos klasės, jei ne dar anksčiau, žinojau, kad būsiu gydytoju. Bendraklasiai prisimena ir pasakoja, kad jau tada kalbėjau, jog būsiu plastikos chirurgas.

Kai rinkausi gydytojo profesiją, rinkausi savo gyvenimo kelią. Tvirtai ir aiškiai suvokiau, jog jis nebus lengvas, bet sąmoningai priėmiau šį sprendimą ir nė akimirkai niekada tuo nesuabejojau.

Šeimos palaikymas, žinoma, kad buvo taip pat juntamas. Tačiau mediko profesija yra gyvenimo būdas ir aš savęs kitokio net neįsivaizdavau.

– Man labai įdomu sužinoti, ką asmeniškai jums reiškia grožio sąvoka. Kas, jūsų akimis žvelgiant, yra grožis?

– Man grožis yra harmoninga visuma. Tai nebūtinai tobuli kūno linkiai. Tai apima viską – asmenybę, elgseną, bendravimo manieras, mentalitetą, juoką, gestikuliacijas. Absoliučiai visą. Tai, kaip žmogus sugeba savo kūną, savo fizinius duomenis pateikti jį supančiai aplinkai. Ir visa tai, visa ši visuma sudaro žmogaus grožį.

– Lietuvoje esate atlikęs plastinę operaciją ne vienam translyčiui asmeniui. Ką tai reiškia jums?

– Aš esu gydytojas, plastikos chirurgas ir mano pareiga yra padėti žmogui. Kaip minėjau, tai yra mano kelias, kuriuo aš einu kasdien ir neskirstau pacientų, neranguoju jų.

Kiekvienas pas mane atėjęs žmogus, man yra svarbus ir jo problemą mes sprendžiame drauge – ieškome geriausių ir pačių palankiausių sprendimo būdų. Ir jei aš jam galiu padėti, aš būtinai tą padarysiu. Tai yra mano pašaukimas.

– O kokiomis aplinkybėmis ir kada nusprendėte pradėti atlikinėti operacijas ir translyčiams asmenims?

– Pradėju tuomet, kada Lietuvoje tai buvo galima daryti teisiškai. Kuomet jau buvo patvirtinta schema, kurią mano būsimas pacientas turi pereiti iki to, kad būtų galima teisiškai atlikti operaciją.

Nors aš neskirstau žmonių į jokias kategorijas, tačiau chirurginės procedūros, kuriomis siekiama pakeisti asmens fizinę išvaizdą tokiu būdu, kad ši kuo labiau atspindėtų tam tikrai lyčiai būdingas charakteristikas, pagal įstatymus galimos tik po apsilankymo pas psichologą bei pradėjus hormonų keitimo terapiją.

– Kaip sužinojote, kad tai yra ypač reikalinga ir Lietuvoje gyvenantiems trans žmonėms?

– Manau, problemos – ar jos emocinės, ar jos fizinės, jos neturi nei rasės, nei lyties. Kiekvienam iš mūsų, mūsiškės bėdos yra didžiausios ir skaudžiausios. Jei žmogui tai kelia fizinį ar emocinį skausmą, koks skirtumas, kokia kalba jis kalba. Mes esame žmonės ir turime vieni kitiems padėti, turime suprasti ir sveikai priimti įvairiausias gyvenimo situacijas.

– Kurios iš atliekamų operacijų yra sunkiausios?

– Kiekvieno žmogaus kūnas, jo fiziologinės savybės yra unikalios, nėra identiškų. Todėl kiekvienas atvejis yra kitoks, kaip ir operacija bei gijimo procesas. Tai yra labai individualus reikalas.

Taip, yra technikos, anatomija ir mokslas, technologijos bei inovacijos – viso to mes, gydytojai, mokomės metų metus. Tuomet tobuliname visus savo įgūdžius visa likusį savo gyvenimą.

Todėl kokios operacijos yra sunkiausios, sudėtinga pasakyti. Bet būna tokių, kurių metu operacinėje tenka praleisti po 5-6 valandas.

– Kokios būna pacientų reakcijos po operacijų? Tiesiogine šio žodžio prasme – kai kurie išeina jau visiškai kitais žmonėmis..?

– Pacientų reakcijų būna labai įvairiu, jei atvirai. Dažniausiai juos palydi džiaugsmo ašaros, bet pasitaiko, jog žmogui būna sunku priimti savo kūno pokyčius. Jis išsigąsta, nerimauja, pasimeta, pradeda panikuoti.

Todėl savo pacientams sakau, jog plastinė operacija yra labai rimtas apsiprendimas. Tai yra tik viena iš pokyčių sudedamųjų dalių. Žmogus turi labai aiškiai identifikuoti savo problemą, suvokti lūkečius, juos suprasti ir, žinoma, turėti didelį norą pasikeisti. Tai ne duonos pirkimas pusryčiams, tai yra tavo kūnas, kuriame pirmiausia tau turi būti gera gyventi.

Daugiau 15min.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis