Šiuo metu yra prisijungę 16 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Martynas, trečiadienį, 2020.12.30 10:00. Perskaityta 953 kartus

1977 m. kovo 26 d. pora lesbiečių feminisčių aktyvisčių, palaikančių slaptus santykius, surengė pirmąjį susitikimą LGBT+ teisių klausimu Baltuosiuose rūmuose. Tai padarė milžinišką pokytį lygybės srityje.

Jean O`Leary and Midge Costanza (Nacionalinis archyvas/Getty)Jean O`Leary and Midge Costanza (Nacionalinis archyvas/Getty)

Kai rašytojas Eric‘as Marcus‘as paklausė Nacionalinės gėjų grupės vykdomosios direktorės Jean‘ės O'Leary, kaip jai pavyko surengti susitikimą Baltuosiuose rūmuose, ji prisiminė: „Aš turėjau daug pažinčių Baltasiuose rūmuose. Mūsų pagrindinis kontaktas buvo Midge Costanza, su kuria dirbau... mes užmezgėme labai gerus santykius. Kai ji pateko į Baltuosius rūmus, aš paskambinau jai ir pasakiau: „Atėjo laikas Midge. Jau laikas“.

Neoficialiai ji papasakojo kitą istoriją. „Ji liepė man neįrašinėti“, - sakė Marc‘as. "Ir tada Jean‘ė pasakė: „Aš apsiverčiau lovoje ir pasakiau: „Midge, mes einame į Baltuosius rūmus“.

O’Leary ir Constanza niekada neturėjo galimybės papasakoti tiesos pasauliui. Kaip speciali prezidento Jimmy Carter‘io padėjėja (pirmoji moteris, atlikusi tokį vaidmenį), Constanza dėl savo pareigų buvo priversta tylėti, o poros santykiai daugelį metų išliko paslaptyje.

Pora organizavo susitikimą su 12 gėjų teisių gynimo lyderių iš visos šalies. Costanza buvo ne kartą paklausta, ar ji patvirtino susitikimą su Carteriu. Ji tiesiog atsakė, kad susitikimas yra viešame kalendoriuje.

Susitikimo metu lyderiai aptarė federalinius antidiskriminacinius įstatymus skirtus valstybės tarnyboms ir vyriausybės departamentui. Tai susilaukė didelio žiniasklaidos dėmesio, paskelbiant apie tai tokiomis antraštėmis kaip „Baltieji rūmai palaiko gėjų teises“, nes buvo vertinama, kad prezidento biuras pirmą kartą rimtai dirba LGBT+ lygybės klausimais.

Daugiau Pinknews.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis