Šiuo metu yra prisijungę 9 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 168, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, šeštadienį, 2020.11.07 13:56. Perskaityta 1269 kartus

Išgirdus Piotro Čaikovskio (Пётр Ильи́ч Чайко́вский), puikiai žinomo simfonijų, operų, tokių kūrinių baletui kaip „Gulbių ežeras“ ar „Spragtukas“ autoriaus vardą, kaip mat įsivaizduojame pirmąjį tarptautiniu mastu išpopuliarėjusį Rusijos kompozitorių.

P. ČaikovskisP. Čaikovskis

Bet visa tai – tik Piotro karjeros ir kūrybinio gyvenimo faktai, po kurių šydu slepiasi intriguojantys asmeninių santykių voratinkliai. Beje, į pastaruosius kompozitorius įvėlė ne tik moteris, bet ir vyrus...

Homofobiškoje XIX amžiaus Rusijoje vyro meilė vyrui nebuvo suprantama, o tuo labiau – toleruojama. Taigi, būnant žymiausiu Rusijos kompozitoriumi, didžiai gerbiamu kamerinės muzikos kūrėju, buvo privalu nuslėpti savo šiltus jausmus, puoselėjamus tos pačios lyties atstovams. P. Čaikovskis rado būdą, kaip viešoje erdvėje užmaskuoti anuomet nusikaltimu Rusijoje laikomą meilę.

Pirmosios homoseksualumo „apraiškos“ – dėmesys ir kūryba, skirta bendramoksliui

Piotras Iljičius Čaikovskis gimė 1840–aisiais provincijoje, esančioje 600 km nuo Maskvos – Votkinske, Uralo Kalnuose. Tai buvo antras Iljos ir Aleksandros Čaikovskių sūnus. Būdamas ketverių Piotras jau lankė fortepijono pamokas, jas tęsė ir šeimai persikėlus gyventi į Sankt Peterburgą. Vėliau berniukas muzikos mokėsi bei chorą lankė Teisės mokykloje. Manoma, kad būtent ši mokymo įstaiga turėjo įtakos būsimo kompozitoriaus seksualinei orientacijai. Be to, šiuo laikotarpiu Piotro gyvenime atsirado du svarbūs asmenys – tai mokslo draugai Aleksejus Apuchtinas ir Sergejus Kirejevas. Manoma, kad vieną pirmųjų savo kūrinių, parašytų sulaukus pilnametystės, „Mano genijus, mano angelas, mano draugas“ Piotras skyrė būtent Kirejevui.

Po skausmingos motinos mirties ir tėvo vedybų su kita moterimi, Piotras jaunesniems savo broliams – Anatolijui ir Modestui – buvo lyg motina: vaikinas rūpinosi jų gerove ir ateitimi. Tiesa, dvyniai ne tik lankė tą pačią mokyklą kaip ir vyresnėlis brolis, bet vienas jų ateityje sekė ir Piotro pėdomis – Modestas taip pat tapo homoseksualiu.

Daugiau Moteris.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

lambofan

2020-11-07 19:36:30

Pasirodo mokantis teisės mokykloje yra didelė tikimybė "tapti" homoseksualiu. Dar pasirodo galima turėti vyresnį brolį gėjų ir pasekus jo pėdomis irgi "tapti" gėjum. Nu briedą rašo kaip visada.

Uosis

2020-11-09 11:17:20

Atraštė sako, kad mirties priežastimi gali būti lytinė orientacija. Venkite šitaip orientuotis - mirtinai pavojinga.