Šiuo metu yra prisijungę 20 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Oxious, trečiadienį, 2020.10.21 11:23. Perskaityta 1176 kartus

Sėkmingai pirmajame Seimo rinkimų ture pasirodžiusi Laisvės partija turi dar vieną argumentą savo pažadui dėl vienalyčių šeimų įteisinimo. Belgijos Leveno katalikiškojo universiteto mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad vienalytėse šeimose išaugę vaikai mokosi šiek tiek geriau nei vaikai iš tradicinių šeimų.

ŠeimaŠeima

<...> Praėjusią savaitę sociologas dr. Deni Mazrekajus, ekonomistas dr. Kristofas De Witte ir švietimo ekspertė dr. Sofie Cabus pristatė tyrimą „Homoseksualių vaikų pasiekimai mokykloje“. Pasak vieno iš tyrimo autorių dr. D. Mazrekajaus, tyrimas užtruko 2,5-3 metus.

„Vienas iš tyrimo bendraautorių Kristofas dalyvavo Europos Komisijos „Homo’poly“ projekte, kuriame nagrinėjama LGBT atstovų padėtis mokyklose. Aš dirbau su kitu projektu apie moksleivių pasiekimus ir naudojau iš Nyderlandų gautus duomenis. Tuomet aš supratau, kad turime kintamąjį – tėvų lytį, ir pagalvojau, kad būtų įdomu pasižiūrėti, kaip sekasi tos pačios lyties tėvų vaikams mokykloje, – DELFI.lt pasakojo mokslininkas.

– Kai pradėjome domėtis šia tema, supratome, kad mūsų turimi duomenys yra daug geresni nei ankstesnių tyrimų. Taigi ėmėmės darbo ir, galiausiai, publikavome tyrimo rezultatus autoritetingame mokslo žurnale „American Sociological Review“.

Tyrėjai iš viso išstudijavo 1 204 692 vaikų, gimusių nuo 1998 iki 2007 m., duomenis, kuriuos jiems suteikė Nyderlandų statistikos institucijos. 2 971 vaikas buvo iš šeimos, kurią sudarė tos pačios lyties atstovai: 2 786 vaikai iš lesbiečių šeimų ir 185 – iš gėjų.

Pasak tyrimo autorių, net ir tolerantiškuose Nyderlanduose moterų šeimos dažniau turi vaikų dėl teisinių niuansų, po tradicinės šeimos skyrybų jie dažniausiai lieka su mama, o taip pat lengvesnis dirbtinio apvaisinimo procesas.

„Rezultatai rodo, kad homoseksualių tėvų vaikai pradinėse ir vidurinėse mokyklose mokosi geriau nei heteroseksualių tėvų vaikai“, – sakoma tyrimo išvadose. Tiesa, tyrėjai pripažįsta, kad „geriau“ yra paklaidos ribose.

„Nesakyčiau, kad vaikai iš tos pačios lyties šeimos mokosi geriau, bet mažų mažiausia taip pat gerai ar šiek tiek geriau nei vaikai iš tradicinių šeimų. T.y. mes neradome jokių neigiamų pasekmių vaikams, augantiems vienalytėse šeimose“, – patikslino dr. D. Mazrekajus ir pridūrė: „Moksleiviai iš vienalyčių šeimų yra vidutiniškai aukščiau dviem pozicijomis, o 4,8 proc. daugiau vaikų, nuo gimimo augusių tos pačios lyties tėvų šeimoje, gauna vidurinės mokyklos baigimo diplomus.“

Daugiau: Delfi.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis