Šiuo metu yra prisijungę 18 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Oxious, sekmadienį, 2018.07.15 10:05. Perskaityta 5736 kartus

Kai man suėjo aštuoniolika, tvirtai norėjau persikraustyti į Lietuvą. Nors gimiau Lodzės mieste Lenkijoje, jaučiausi ne lenku, o lietuviu. Mano močiutė buvo lietuvė – dėl jos ir susidomėjau savo šaknimis. Kuo daugiau gilinausi, tuo labiau pamilau Lietuvą.

Arcanos Feminos nuotr. / Laurynas Candravičius Arcanos Feminos nuotr. / Laurynas Candravičius

Mano tėvams tai visai nepatiko. Nepaisiau jų, ėmiausi lietuvių filologijos studijų ir galų gale pasiekiau savo. Dabar gyvenu Kaune, dirbu vertėju. Prieš metus išverčiau Andriaus Tapino romaną „Vilko valanda“ į lenkų kalbą. Nors iš pradžių nenorėjo išleisti į Lietuvą, dabar mano šeima jau didžiuojasi manimi.

Lenkijoje nėra populiaru kalbėti lietuviškai. Sunku rasti lietuvių kalbos vadovėlį ar kursus. Teko mokytis savarankiškai. Visus namus išklijavau daugybe lapelių su lietuviškais žodžiais. Kartą mama pyktelėjo, atidariusi šaldytuvą – pienas, sūris, kiekvienas produktas turėjo po lapelį su vertimu. Man tai tikrai padėjo išmokti pagrindinį žodyną. Vėliau sužinojau apie galimybę studijuoti lietuvių filologiją Poznanėje, ir nedelsdamas apsisprendžiau. Tąsyk negalvojau apie vertėjo darbą, tiesiog troškau ištobulinti savo lietuvių kalbos žinias. Įgudęs, pamilau ir versti.

Kai studijavau Poznanėje, galėjau pasirinkti vienam semestrui išsimainyti į Vilnių arba Kauną. Pasirinkau Kauną dėl paprastos priežasties – čia gyvena mažiau lenkų…

<...>

Kad ir kaip norėjau pabėgti nuo Lenkijos, vis tiek pakliuvau – įsimylėjau lenką. Su Karoliu susipažinome per vieną komiksų renginį Varšuvoje. Mums abiems labai patinka „Marvel“ komiksai ir Baltijos šalys, todėl greitai radom bendrą kalbą. Tiesa, jį labiau domina Latvija, bet kadangi aš moku ir latvių kalbą, tuo jam irgi patikau. Iš pradžių pasiaukojau ir dėl jo kuriam laikui persikrausčiau į Varšuvą, o dabar įkalbinau drauge gyventi Kaune. Šiuo metu jis mokosi lietuvių kalbos, ieško darbo.

Tikiuosi, kad ateityje Lietuvos visuomenė taps atviresne LGBT+ žmonėms. Būtų gerai imti pavyzdį ne iš Lenkijos, o Estijos, kur neseniai įteisinta vienalyčių porų partnerystė. Tikiuosi, kad jauna karta atneš pokyčius. Tiesa, tam svarbu, kad jauni žmonės neemigruotų, o pasiliktų Lietuvoje ir patys mėgintų šią šalį tobulinti.

Gyvendamas Kaune, nė karto nesusiduriau su netolerancija. Mano geriausias draugas, istorikas – gana konservatyvių pažiūrų, tačiau jam nesvarbu, kad esu biseksualus ir turiu vaikiną. Jis priima įvairius žmones ir visada mus palaiko, kviečia susitikti kartu.

Daugiau Žmonės.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Shacou

2018-07-15 10:28:04

Liuks, Laurynai. Džiaugiuosi už tave, esi tikrai šviesus žmogus. Neabejoju jog su tavimi Lietuva taps tik labiau lietuviška. :)

Vizijus

2018-07-15 13:37:21

Man visai gražu matyti Lietuvoje įvairių rasių, odos spalvos žmonių. Tokie žmonės "gydo" visuomenę ir skatina toleranciją. Įvairovė puošia!

Vizijus

2018-07-15 13:55:23

netinkamas žodis "visai". Man labai gražu!:)

Vajezus

2018-07-15 14:16:12

Tai jau matosi, kaip Vokietijos visuomenę "pagydė".

Vizijus

2018-07-15 14:18:29

tada ''išsivalykim" nuo visko kas ne lietuviška ir sėdėkim arkliais ir vyčiais apsikarstę šitam homofobiškame krašte.

homofoto

2018-07-15 16:10:12

ir kas toj vokietijos visuomenėj matosi? konkrčiau prašau

Jmind

2018-07-15 23:35:13

Kvartalai kuriuose "nepatartina" rodytis (ypač moterims) dėl žaginimo pavojaus? https://www.express.co.uk/news/world/925727/Angela-Merkel-Germany-latest-news-no-go-zone-reality-refugee-crisis

Išaugęs nusikalstamumas? https://www.thelocal.de/20180509/what-we-learned-from-this-years-crime-statistics-and-what-we-didnt

Žinoma, labai daug kas priklauso nuo to kieno klausaisi, bet tai gerai matosi kai kuriuose youtube įrašuose.

Tik turiu pakomentuoti kad šiaip nieko neturėčiau prieš įvairovės komentarą, į kurį taip sureagavo vezuvijus. Tiesiog visiems bloga nuo "įvairovė praturtina" paistalų, bent jau kai kalboma apie masinę imigraciją, o ne straipsnio pavienį atvejį.

homofoto

2018-07-15 23:47:49

Lietuvoje irgi nepatartina lankytis dėl žaginimo pavojaus. neprotinga sakyti visiems kai turi galvoje save ir savo mentaliteto žmones, nes ne visus toli gražu užpiso šitie paistalai, ir tokių kuriuos užpiso vis mažės.

Jmind

2018-07-19 13:20:53

Nepatartina lankytis kur? Getuose, kuriuoe dominuoja neintegruota tautybė?

Shacou

2018-07-19 14:35:57

Visa Lietuva, pagal jį LT yra kaimas ir didelė šiknaskylė, aš manau jog jis netoli tiesos.

Oxious

2018-07-15 15:28:03

Man taip pat patrauklesnė marga visuomenė. Manau ne tik rasių, odos spalvų - bet ir (beje, aš ateistas) įvairių religijų. Gal tuomet pradings tas mesijanizmo kompleksas: mes katalikiška visuomenė todėl visi privalome daryti, elgtis tik taip ir ne kitaip. Gal ta įvairovė paskatins permąstyti, kad ne vienintelis į gerklę grūdamas vertybių paketas yra teisingas. Ir skirtingi žmonės gali turėti savas vertybes, o valstybė tik rūpintis bendru sambūviu.

Shacou

2018-07-15 15:34:50

"Įvairovė" turi būti, tačiau proto ribose, ir negalima niekam nusileisti ar suteikinėti nuolaidas. Nu manau visi suprantam, nesiplėsiu.

homofoto

2018-07-15 16:09:52

kas nustato tas proto ribas?

Shacou

2018-07-15 16:17:27

Niekas nieko nenustato, apskritai sakau. Gerai pagalvok pats. Kas būtų, bus ateityje. Kodėl Afrika vis dar skursta ir t.t.

oksanacepelinas

2018-07-15 16:26:06

net tau čia per nerišlus atsakymas. papasakok tu konkrečiau ir aš pagalvosiu. "Kas būtų, bus ateityje. " - tikra poezija

Shacou

2018-07-16 13:44:57

Mūsų gimstamumas kelis kartus mažesnis negu "imigrantų". Viskas ko noriu, tai tik kontrolės ir jog jie imigruotų oficialiai, kontroliuojamai. Jeigu toliau kateriais juos plukdys šimtais, ateityje savo šalyse galime tapti mažumomis arba tikėtis didelio chaoso. Tačiau kolkas mums šitai negresia, į Lietuvą beveik niekas nenori, tai labiau galioja vakarietiškose šalyse kuriose geresnė socialinė gerovė ir tuo galima pasinaudoti/išnaudoti. Paminėjau Afriką, nes jie iš savo skurdo nesugeba išbristi būtent dėl mentaliteto, kiek mes laiko jau juos gelbėjame su bergzdžiais rezultatais, jie tiktai dauginasi? Nebūkime savanaudžiai, pagalvokime ar tikrai norime visą šitai palikti savo ateities kartoms?

Jeigu jūs vistiek už Open borders politiką, kitą kart kažkam neteisėtai patekus į jųsų namus, privalote juos apgyvendinti ir elgtis su jais kaip savo šeimos nariais.

P.S Aš "mėtau" nerišlias užuomenas, nes noriu jog žmonės patys galvotų kritiškai ir analizuotų viską.
Ir šiaip turime suprasti jog žmonės yra per durni jog gyventi taikiai. Įskaitant mane, tave ir visus kitus.

Shacou

2018-07-16 13:47:16

Youtube pažiūrėkite "Empire of dust" dokumentiką, visi atsakymai del Afrikos.

Vizijus

2018-07-15 18:58:44

Tai, kad Europa nesugebėjo sukurti taisyklių pabėgėliams, nereiškia, kad dėlto turi kentėti tie, kurie miršta iš bado, bėga nuo bombų, persekiojimų ir panašiai. Šimtai tūkstančių Lietuvių taip pat emigravo dėl geresnio duonos kąsnio ar vedini asmeninės laimės siekio, bet nereiškia, kad jie visi yra banditai ir vagys. Negalima absoliutinti. Paniekos per daug pasaulyje!

DivaFranco

2018-07-15 20:24:38

Įvairovė yra absoliutinis dalykas. Arba įvairi visuomenė, arba ne. Čia lygiai kaip negali būti pusiau miręs arba šiek tiek nėščias.

Vajezus

2018-07-17 07:40:15

Įvairumas labai neblogai matuojamas kiekybiniais metodais. Tavo matiekos mokytoja kažką nutylėjo, matyt.