Šiuo metu yra prisijungę 9 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 180, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, sekmadienį, 2018.07.08 11:00. Perskaityta 5180 kartų

A Kai pasakojau apie save knygai „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“, įvyko paradoksali situacija: galutiniame interviu liko nepaminėta, kad esu biseksuali. Kai tai pamačiau, kilo įvairūs jausmai. Visų pirma buvo juokinga, kad patvirtinau stereotipą apie veganus – knygoje apie LGBT+ bendruomenę daugiau išdidžiai papasakojau apie tai, kad esu veganė... Kartu buvo kiek liūdna, nes man svarbu kalbėti apie biseksualumą, kuris vis dar dažnai lieka nematomas. Tas interviu buvo puikus tokio nematomumo pavyzdys.

Dovilė Stonė / Arcanos Feminos nuotr.Dovilė Stonė / Arcanos Feminos nuotr.

Žmogaus seksualinė orientacija dažniausiai suvokiama pagal jo antrą pusę. Jei esi su priešingos lyties asmeniu, manoma, kad esi heteroseksualus, o jei su tos pačios – homoseksualus. Bet juk kai esi biseksualus, nesvarbu, su kokios lyties žmogumi bebūtum, tai neatspindi tavo orientacijos. Būtent taip biseksualumas ir tampa nematomu, o viešumoje atspindima mažiau biseksualių asmenų patirčių.

Spaudimą, skeptišką požiūrį jaučiu ir iš dalies LGBT+ bendruomenės. Kol dar neturėjau aiškios nuomonės apie savo seksualumą, ilgą laiką teigiau, kad esu lesbietė – taip buvo paprasčiau. Kartais pažinčių portalų skelbimuose tiesiai rašoma – „biseksualės nesikreipkit“. Egzistuoja nusistatymas, kad biseksualūs žmonės ieško tik vienadienių nuotykių, yra neapsisprendę ar netgi specialiai naudojasi tam tikromis privilegijomis.

Toks požiūris, tiesą sakant, mane šiek tiek atstūmė nuo Lietuvos LGBT+ bendruomenės. Galbūt dabar situacija yra pasikeitusi. Feisbuke radau vieną biseksualių asmenų grupę, kartais susitinkančią Vilniuje. Būtų smagu, jei kas suorganizuotų susitikimą Kaune – nors ir į Vilnių vis žadu nuvažiuoti, tik kol kas nepavyko suderinti laiko.

Į Kauną atsikrausčiau iš Vilkaviškio, Suvalkijos lygumų. Tąsyk liūdėjau, nes nebuvau priimta studijoms Vilniuje. Teko vykti į Kauną – čia studijavau psichologiją. Galvojau, jog magistrui vis tiek stosiu į Vilnių, norėjau į sostinę. Tačiau kuo toliau, tuo labiau man pradėjo patikti Kaunas. Paneigiau dalį stereotipų apie šį miestą, atradau sau mielų vietų, vaizdų, o gal ir pats Kaunas ėmė gražėti. Dabar esu čia jau aštuonis metus ir niekur nebenoriu keltis.

Labiausiai Kaune man patinka savitas gatvės menas. Kitoje gatvės pusėje nuo traukinių stoties ant nušiurusio pastato rieda dviratis. Šančių balandėliai, pavadinti „Jis ir ji“, žavi savo raštuotu motyvu, primenančiu senoviškus tapetus. Smagu, kad šio darbo autorė yra moteris – Gražvyda Andrijauskaitė – man tai vis dar atrodo neįprasta, kalbant apie gatvės meną. Dažnai apsilankau „Kiemo galerijoje“ po atviru dangumi, ten vis atsiranda naujų eksponatų.

Kaune tikrai daug renginių, nuo nekomercinio kino iki parodų atidarymų ar knygų pristatymų. Nespėju visur, kur norėčiau, apsilankyti. Tiesa, LGBT+ bendruomenės renginių vis dar trūksta, ir tie dažniausiai nubyra nuo Vilniaus.

Kai su buvusia kursioke sugalvojome imtis riešutų sviesto verslo, sulaukėme daug skeptiškų reakcijų. Ne tik dėl lietuviams neįprasto produkto, bet ir dėl pačios idėjos imtis smulkaus verslo. Prisiklausėm: „suvalgys jus institucijos, visur reikės kyšius nešti“. Mes vis tik nenešėm jokių kyšių, tiesiog laikėmės visų standartų ir reikalavimų. Kadangi buvome dviese, palaikėm viena kitą ir nepasidavėm.

Lietuvoje smulkus verslas ne itin vertinamas. Susiduriam su tokiu stereotipu, kad verslininkas turi turėti užmojį užaugti iki begalybės ir užkariauti visą pasaulį. Tačiau mums patinka būtent smulkus verslas, artimas ryšys su klientais.

Daugiau Žmonės.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: