Šiuo metu yra prisijungę 17 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 162, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Oxious, sekmadienį, 2017.07.02 10:49. Perskaityta 7662 kartus

„Atsitokėjęs intensyviosios terapijos skyriuje pirmiausia įsidėmėjau šviesą – ne kažkokią mistinę tunelio gale, o dienos šviesą. Supratau, kad gavau bilietą atgal“, – šie politiko Roko Žilinsko žodžiai, paskelbti prieš trejus portalo lrytas.lt skiltyje „Bendraukime“, dabar atrodo lemtingi.

AIDSAIDS

Šiemet po Velykų pasijutęs blogai ir pakliuvęs į ligoninę šį kartą bilieto atgal jis nebegavo. Apie mėnesį prabuvęs reanimacijoje, kur medikamentais buvo sukelta į dirbtinę komą panaši būsena, birželio 6-ąją politikas paliko žemiškąjį pasaulį.

Jo mirtis visuomenei sukėlė šoką. Atviras, nuoširdus politikas savo gyvenimo pakilimų ir paklydimų neslėpė nuo rinkėjų. Atvirkščiai, parlamentaras buvo prisipažinęs esąs homoseksualus, praeityje daug gėręs.

„Nelabai jis slėpė ir ligą“, – teigė dėl 44 metų politiko gyvybės atkakliai kovoję medikai. Jie dėjo daug pastangų, naudojo brangiausius medikamentus, kad pacientas pasveiktų, tačiau jo organizmo apsaugos resursai buvo išsekę.

„Tai buvo neeilinė situacija. Jis į ligoninę pakliuvo labai nusilpusiu imunitetu, varginamas plaučių uždegimo. Iki tol pacientui nebuvo skirti antiretrovirusiniai vaistai, kaip ir nurodo mūsų šalyje iki šiol galiojantis ministro įsakymas.

Bet ši tragedija parodė, kad reikėtų pokyčių, nes kasmet mirtis pasiglemžia tokių pacientų. Jeigu po šios publikacijos pokyčiai įvyktų, R.Žilinskas jau pats to nežinodamas pasitarnautų visuomenės labui“, – pripažino medikai.

Jam būtų dėkingi ir daugybė likimo brolių, kurie negauna atiretrovirusinių vaistų ir dabar sunerimę klausinėja medikų, ar jiems negresia politiko lemtis.

Ar žinomų žmonių kalbėjimas apie ŽIV padėtų visuomenėje išsklaidyti mitus apie šį virusą ir jo baimę? Gėjų lygos vadovas V.Simonko patvirtino, kad ta baimė ne tik mūsų šalyje yra nemaža.

Daugiau LRytas.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Uosis

2017-07-02 10:56:41

Trukt už vadžių – vėl iš pradžių.

Džerodas

2017-07-02 18:14:03

Gaila, Rokas žinojo kuo serga ir nesigydė. O gal vaistų neįpirko?

melynakis

2017-07-02 22:29:18

"Iki tol pacientui nebuvo skirti antiretrovirusiniai vaistai, kaip ir nurodo mūsų šalyje iki šiol galiojantis ministro įsakymas." Nu ar sunku perskaityt straipsnį prieš komentuojant?

aramissass

2017-07-02 22:41:22

Dėl visko kaltas tik jis pats.

Jis seksui ieškodavo vis naujų vaikinų tame pačiame Gaycafe, o kartais ir "Relax club". Nereikalaudavo iš savo sekso partnerių, jog jie naudotų prezervatyvą ir taip pat nevengė grupinio sekso. Jo pasakyta frazė, gerai paaiškinanti tokį jo likimą: "Svajoju ir norėčiau permiegoti su visais gražiausiais pasaulio vyrais."

Nėra blogiau, turint artimą, mylintį draugą, slapta ieškoti vis naujų sekso pažinčių, nesisaugant nuo ŽIV nei pačiam, nei apsaugant tą, artimą žmogų, su kuriuo gyveni.

Tai iš tikrųjų labai niekšiška. Nesuprantu, kaip taip galima...

Niekada taip nesielkite! Nežinau ar jūs įsivaizduojate koks apima jausmas, kai visa tai sužinai (?)

Atsiprašau, kad tai pasakiau, tačiau, tai yra tiesa. Ne melas, ne šmeižtas.