Šiuo metu yra prisijungę 10 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 168, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius GayLine.LT, sekmadienį, 2016.07.17 11:12. Perskaityta 12385 kartus

Žmogaus teisių situacija LGBT asmenims nors ir lėtai, tačiau gerėja. Dabar jau 1mlrd. žmonių gyvena šalyse, kuriose įteisintos tos pačios lyties santuokos. Tačiau yra šalių, kur už homoseksualius santykius baudžiama mirtimi. GayLine.lt skaitytojus norime supažindinti su LGBT žmogaus teisių „fronto linijos“ kovotojais.

Alice Nkom / DPA / Via makea-world.org nuotr.Alice Nkom / DPA / Via makea-world.org nuotr.

1. Alice Nkom. KamerūnasAlice Nkom kovoja už LGBT teises Kamerūne jau dešimtmetį. Kamerūnas įsikūręs tarp Nigerijos ir Kongo Respublikos. Šalis gali pasigirti ilga griežtų įstatymų prieš homoseksualumą istorija. Alice Nkom visuomet gyveno Kamerūne, nors nuolat sulaukdavo grasinimų mirtimi. Ji vadinama „velnio advokate“ dėl savo pastangų atšaukti homofobiškus įstatymus Afrikoje.
Alice atstovauja Visuotinę Žmogaus Teisių Deklaraciją ir atkreipia dėmesį į žmogaus teisių pažeidimus Kamerūne. Alice yra viena iš dviejų ar trijų teisininkų Kamerūne, kurie imasi ginti LGBT+ klientus. Ji tikras vilties švyturys Kamerūno LGBT+ bendruomenei.

2. Jin Xing. Kinijos Liaudies RespublikaJin Xing yra daugybė dalykų. Ji – vedėja vienos iš populiariausių Kinijos pokalbių laidų, viena geriausių šalies šokėjų, choreografė, advokatė, rašytoja ir Kinijos Išsilaisvinimo Armijos pulkininkė. Ji taip pat pirmoji, oficialiai chirurgiškai pasikeitusi lytį Kinijoje. Po operacijos tapo iš dalies paralyžiuota ir turėjo šlubuoti visą gyvenimą. Tačiau jau po keleto mėnesių ji vėl šoko scenoje.
Jin Xing skleidžia žinią apie LGBT bendruomenę Kinijoje savo itin atviru ir išdidžiu viešu įvaizdžiu. Ji neseniai vedė ir įsivaikino tris našlaičius. Dabar aktyviai veikia, kad pakeistų šalies požiūrį į LGBT bendruomenę ir šeimyninį gyvenimą.

3. Maurice Tomlinson. Jamaika/KanadaMaurice Tomlinson yra Jamaikos teisininkas, ŽIV/AIDS aktyvistas ir homoseksualų teisių aktyvistas. Jamaika yra viena netorantiškiausių šalių Amerikoje LGBT teisių požiūriu. Bausmės už homoseksualios santykius siekia iki 10 metų kalėjimo ir sunkiųjų darbų. Maurice pateikė konstitucinį ieškinį prieš homofobiškus įstatymus Jamaikoje. Maurice teko bėgti iš šalies po daugkartinių grasinimų jį nužudyti, jis tęsia savo veiklą iš Toronto Kanadoje. Maurice šiuo metu padeda Jamaikos LGBTQ paaugliams, kuriuos tėvai išvijo iš namų. Taip pat dirba kartu su kitomis organizacijomis, tarp jų J-FLAG ir „LGBTI Aware Caribbean“.

4. Shinta Ratri. IndonezijaShinta Ratri yra „waria“, šis žodis Indonezijoje reiškia translytį žmogų. Ji trans-aktyvizmo smaigalyje ir šiuo metu vadovauja uždarai islamo „waria“ mokyklai. Indonezijoje gyvena gausiausia musulmonų populiacija pasaulyje, o islamo tikėjimas atskiria vyrus ir moteris maldos metu. Uždara mokykla suteikia bendrą vietą „waria“ maldoms bei šventų tekstų studijoms kartu.
Shintai jau 54-i, ir ji nebuvo savo šeimos namuose nuo 16-kos, kuomet atsiskleidus teko palikti savo namus. Dabar jos namai atviri kitiems „waria“ mieste, ji sukūrė vieną pirmųjų bendruomenių šalyje. Indonezija yra viena atviriausių musulmonų bendruomenių, tačiau Shinta tebekovoja su „waria“ apgyvendinimo ir įdarbinimo diskriminacija.

5. Nthabiseng Mokoena. Pietų Afrikos RespublikaNthabiseng Mokoena šiuo metu dirba Afrikos Translyčių ir Interseksualų (TAI) teisių koordinatore ir yra žinoma interseksualų teisių gynėja. Ji kovoja už interseksualių žmonių teisę patiems pasirinkti ar jie nori chirurginės korekcijos, o ne kad kažkas kitas tai nuspręstų jų gimimo metu.
TAI tikslas sukurti saugią erdvę transeksualiems ir interseksualiems žmonėms, o taip skatinti dialogą su jais Pietų Afrikoje.

6. Thanwarin Sukhaphisit. TailandasThanwarin Sukhaphisit yra aktorė, režisierė, „Amfine Productions“ viena iš įkūrėjų. Jos pirmąjį filmą „Vabzdžiai kieme“ vyriausybė uždraudė, nes pagrindinė herojė, kurią vaidino Sukhaphisit, neatitiko lyčiai priskiriamų vaidmens stereotipų. Tačiau tai jos nesustabdė, Thanwarin įkūrė „Amfine Productions“ ir pradėjo dirbti prie antrojo filmo.
Antrasis filmas „Situacija gerėja“ – istorija apie tris LGBTQ asmenis Tailande. Ji filme pabrėžia meilės, supratingumo ir šeimos temas bei kovoja su mintimi, kad homoseksualumas yra blogai. Sukhaphisit planuose suburti kartu LGBTQ filmų režisierius Pietryčių Azijoje, kad skleistų informaciją apie bendruomenę.

7. Tatjana Vinnichenko. RusijaTatjana Vinnichenko viena atviriausių LGBTQ teisių gynėjų Rusijoje, po to kai ši šalis priėmė diskriminuojančius įstatymus. Šiuo metu ji Rakurs, vienos iš nedaugelio Rusijos LGBT organizacijų, direktorė. Nors nemažai Rusijos aktyvistų surado prieglobstį kitose šalyse ar nutraukė savo veiklą saugumo sumetimais, Tatjana tęsia savo kovą už LGBT teises.
Tatiana ir Rakurs suteikia konsultaciją bei teisinę pagalbą LGBT bendruomenei Rusijoje. Tatjana suteikia pagalbą rusams ieškantiems prieglobsčio kitose šalyse, tokiose kaip Kanada, dėl naujųjų įstatymų keliamos grėsmės. Ji aukoja savo karjerą, lėšas ir asmeninį saugumą kad padėtų esantiems pavojuje.

8. Parvez Sharma. Indija / JAVParvez Sharma yra filmų kūrėjas, musulmonas ir LGBTQ teisių aktyvistas. Filmas „Džihadas už meilę“ yra apie seksualumo ir islamo sankirtą po rugsėjo 11-osios. Jis pasakoja apie Artimųjų Rytų LGBTQ musulmonų kovą ir pastangas, kad sumažintų nesusipratimą dėl musulmonų bendruomenės.
Parvez pasisakė apie islamą ir homoseksualumą virš 200 renginių visame pasaulyje. Jo pastangos buvo svarbios, kad pasaulis suprastų islamo tikėjimo ir LGBTQ bendruomenės sankirtą. Sharma paskutinysis filmas „Nusidėjėlis Mekoje“ pasakojo apie jo piligrimo kelionę į Meką Saudo Arabijoje.

Pagal BuzzFeed.com.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis