Šiuo metu yra prisijungę 21 svečias ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 195, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Martynas, trečiadienį, 2022.01.05 15:35. Perskaityta 171 kartas

Jau metus Lietuvą sukausčiusi pandemija privertė dešimtis tūkstančių žmonių išgyventi labai gilią vienatvę, atskirties jausmą, pranešime žiniasklaidai sako Antanas Grižas, į vyrų emocinės būklės temas besigilinantis psichologas. Jis kviečia ir kitus vyrus, nepriklausomai nuo amžiaus ar seksualinės orientacijos burtis į savitarpio pagalbos gentis.

Magic Mike // Stop kadrasMagic Mike // Stop kadras

„Tikra vyriška draugystė, atviri pokalbiai kiekvienam iš mūsų yra labai svarbūs, kad per kitus į mus panašius žmones geriau suvoktume, pažintume save. Tai prasideda nuo sūnaus santykio su tėčiu. Jei šio artimo ryšio sukurti nepavyksta, užaugę vyrai vėliau sunkiai geba kurti reikšmingus santykius ir su draugais, kitais vyrais“, – 15min. atskirties priežastis vardina psichologas.

Pasak jo, istoriškai taip susiklostė, kad jau kelinta karta vyrų turi vis prastėjantį santykį su savo tėčiais ir kitais vyrais savo gyvenime. Be to, pasak A.Grižo, vyrus kaip lytį vis labiau demonizuojame: jie yra priekabiautojai, jie yra moterų engėjai, jie neteisingai užima geresnes pozicijas ir gauna didesnius atlyginimus.

„Visa tai stumia vyrus tolyn nuo visuomenės, tolyn vienus nuo kitų. Tuomet apsiribojame juokeliais, nereikšmingais ir paviršutiniškais pokalbiais. Nors daugybė vyrų, su kuriais susiduriu darbe, pripažįsta, kad viduje jaučiasi labai vieniši ir nori kurti prasmingą ryšį su kitais“, – teigia A.Grižas.

Būtent tokiems vyrams, norintiems kokybiško bei atviro bendravimo, siekiantiems tobulėti, rūpintis savo savijauta, A.Grižas ir ėmėsi kurti bendraminčių saviugdos ratus, pavadintus „vyrų gentimis“. Idėją vyras sugalvojo kadaise subūręs pirmąją gentį su savo draugais. Ilgainiui tobulino mintį tol, kol ji tapo jau virš šimto Lietuvos vyrų į save įsigilinti leidžiančiu užsiėmimu.

Psichologo teigimu, gentyse yra laukiami visi: skirtingo amžiaus, išsilavinimo, profesijos, tikėjimo, tautybės, pažiūrų ar seksualinės orientacijos vyrai. Bendrystė kuriama į gentis buriant panašias patirtis išgyvenančius vyrus.

Daugiau 15min.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis