Šiuo metu yra prisijungę 45 svečiai ir 2 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
patyčių prevencija

Apklausa

Ar pandemijos metu sekso Jūsų gyvenime:

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 22, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Jonatanas2, penktadienį, 2021.10.01 12:26. Perskaityta 238 kartus

20 metų, – tiek laiko praėjo nuo naujojo Civilinio kodekso įsigaliojimo, rašo Lrytas.lt, kurio vienas iš straipsnių numatė asmens teisę pasikeisti lytį. Praėjus dviem dešimtmečiams tam reikalingas teisinis reguliavimas išlieka nepriimtas – dėl dokumentų keitimo vis dar susiduriama su biurokratinėmis kliūtimis, o dėl nepatvirtinto lyties tapatumo sutrikimo diagnozavimo ir gydymo aprašo translyčiai asmenys negali gauti jiems reikalingų sveikatos priežiūros paslaugų, pavyzdžiui, pakaitinės hormonų terapijos.

TransseksualumasTransseksualumas

Tačiau padėtį taisyti imasi Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), iš stalčių gilumos vėl išsitraukdama dar prie buvusio ministro Aurelijaus Verygos parengtą, tačiau niekur toli nenuėjusį įsakymą, kuriuo patvirtinama medicininių paslaugų translyčiams asmenims teikimo tvarka. Savo ruožtu Teisingumo ministerija (TM) toliau buksuoja – nors įstatymo projektas dėl supaprastintos dokumentų keitimo tvarkos parengtas dar 2017 metais, kol kas jis lieka toliau dulkėti stalčiuose.

2017-aisiais tuometis premjeras Saulius Skvernelis pavedė TM ir SAM parengti teisės aktų, reglamentuojančių lyties pakeitimo procedūrą, projektus, siekiant ištaisyti Civiliniame kodekse įtvirtintą, bet neveikiančią nuostatą. Tiesa, ir šie projektai, net nepasiekę Seimo, taip ir nebuvo priimti. Minėto 2017 metais parengto dokumento kelyje tuomet „pasimaišė“ valstietė Agnė Širinskienė ir galiausiai jis taip pat nebuvo priimtas.

Šią situaciją imasi spręsti Arūno Dulkio vadovaujama SAM. Ministerija rugpjūčio pradžioje įregistravo ir suinteresuotoms institucijoms vertinimui pateikė A.Dulkio įsakymą, kuriuo būtų patvirtinamas medicininių paslaugų translyčiams asmenims teikimo tvarkos procedūrinis aprašas. Aprašas vis dar derinamas su suinteresuotomis pusėmis – gauta įvairių pasiūlymų ir pastabų, dėl kurių reikia susitarti ir rasti geriausius sprendimus. Anot jos, chirurginio lyties keitimo tema šiame apraše vis dar nėra integruota ir to daryti esą nenumatoma – ministerija remiasi tuo pačiu 2017-ųjų dokumentu. Į Seimą keliauti su šiuo aprašu SAM neprireks – užteks A.Dulkio pasirašyto įsakymo.

Daugiau Lrytas.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis