Šiuo metu yra prisijungę 51 svečias ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 285, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Martynas, sekmadienį, 2022.01.09 19:55. Perskaityta 292 kartus

2017 m. „Logic“ populiari daina ir vaizdo klipas „1-800-273-8255“ apie juodaodį gėjų paauglį, susidūrusį su homofobiniu smurtu iš kolegų savo mokykloje, tikėtina išgelbėjo šimtus gyvybių, rašo Out. Remiantis paskelbtu tyrimu, daina, kurios pavadinimas yra JAV nacionalinės savižudybių prevencijos linijos telefono numeris, žymiai padidino skambučių karštąja linija skaičių ir sumažino mirčių nuo savižudybių skaičių.

Mergina su ausinukaisMergina su ausinukais

Vertinant laikotarpį kai apie dainą socialiniuose tinkluose buvo kalbama daugiausiai, nustatyta, kad daina „buvo susijusi su dideliu skambučių skaičiaus padidėjimu“ ir mirčių nuo savižudybių skaičiaus mažėjimu.

Tyrimo metu nustatyta, kad daina sulaukė daugiausiai viešumo po pirminio vaizdo įrašo išleidimo ir per MTV Video Music Awards apdovanojimus 2017 m. rugpjūčio mėn., bei 2018 m. sausį, po 2018 m. „Grammy“ apdovanojimų. Per 34 dienas po kiekvieno įvykio pagalbos linija „Lifeline“ sulaukė 9915 (arba 6,9 proc.) daugiau skambučių nei panašiais laikotarpiais ankstesniais metais. Tyrimas taip pat parodė, kad per tuos pačius 34 dienų laikotarpius, palyginti su tais pačiais laikotarpiais praeityje, mirčių nuo savižudybių sumažėjo 245 atvejais.

Nors mokslininkai pripažįsta, kad ir kiti veiksniai galėjo turėti įtakos skambučių skaičiaus, tyrimo vadovas pažymi jog daina neabejotinai turėjo įtakos.

„Repo muzika yra vienas populiariausių muzikos žanrų Jungtinėse Valstijose, todėl labiau tikėtina, kad ji pasieks grupes, kurios nesidomi tipiniais prevenciniais pranešimais“, – sako mokslų daktaras Thomas Niederkrotenthaler.

„Muzika gali būti naudinga priemonė jaunimui bendruomenėse, kurios kovoja su psichinės sveikatos problemomis, nes ji suteikia jiems galimybę suvaldyti didelį emocijų kiekį ir saugiai bei kūrybiškai išreikšti savo jausmus“, – sako Amerikos savižudybių prevencijos fondo misijų viceprezidentas Doreen Marshall.
Neseniai atliktas The Trevor Project, LGBTQ+ jaunuolių, kuriems gresia mirtis dėl savižudybės, tyrimas parodė, kad LGBTQ+ jaunuoliai keturis kartus dažniau bando nusižudyti nei jų bendraamžiai.Daugiau Out.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis