Šiuo metu yra prisijungę 8 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 299, komentarų: 3

Renginiai

Pasaulinė AIDS diena 12/01 - 12/01

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

Reklama



Autorius TJA, ketvirtadienį, 2011.03.31 12:47. Perskaityta 19767 kartus

Paauglystė yra pakankamai sunkus laikotarpis, kai tenka išmokti sutarti ir su savimi, ir su aplinkiniais. Homoseksualumas, deja, šio laikotarpio nepalengvina. Tačiau tai dar nereiškia, kad viskas yra labai blogai.

PatyčiosPatyčios

Homoseksualiam paaugliui santykius su bendraamžiais dažnai šiek tiek temdo tai, kad aplinka jį tiesiog laiko heteroseksualiu ir tikisi atitinkamo elgesio. Nenorėdami rizikuoti dėl santykių, dauguma prisitaiko prie aplinkinių žmonių lūkesčių ir apsimeta tuo, kuo iš tiesų nėra.

Verta atsiskleisti bent keliems geriausiems draugams. Tai leistų bent su keliais žmonėmis būti savimi ar nuoširdžiai pasikalbėti. Be abejonės, prieš tai verta labai gerai pasverti, ar draugas yra tikrai patikimas, ar tavo pasisakymas nepasklis visur. Labai retais atvejais atsitinka taip, kad geras draugas, sužinojęs, kad artimas žmogus yra homoseksualus, nutraukia draugystę. Daug dažniau atsitinka priešingai – homofobiškas draugas tampa tolerantiškesnis. Žinoma, jausmai ir seksualinė orientacija yra tik tavo reikalas, todėl tik pats turi nuspręsti, ar kam nors apie tai pasakyti ir kada tai padaryti.

Verta susipažinti su tos pačios orientacijos bendraamžiais. Tą galima padaryti jaunimo organizacijose, renginių metu ar LGBT bendruomenės svetainėse. Tokie draugai galės lengviau suprasti tau iškylančias problemas, palaikyti. Taip pat nereikės bijoti būti pasmerktam vien dėl savo seksualinės orientacijos.

Patyčios

Tu turi teisę būti toks, koks esi ar nori būti, kol tai nekenkia kitiems. Niekas neturi teisės tavęs dėl to užgaulioti. Jei su patyčiomis susiduri mokykloje, gali apie tai pasikalbėti su mokyklos psichologu ar klasės auklėtoju. Jie privalo tau padėti mokykloje jaustis saugiai. Gali bandyti su patyčiomis aktyviai kovoti pats. Labai svarbu turėti draugų, kurie palaikytų sunkiais momentais, nes likti vienam yra sunkiausia. Taip pat verta neužmiršti, kad kova prieš patyčias yra ilga ir sudėtinga. Tad būtina apsišarvuoti kantrybe bei ištverme. Užsisklęsti savyje ir tylėti – blogiausia, ką gali daryti. Taip neišspręsi problemos – taps tik dar sunkiau.

Šis straipsnis Tolerantiško jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Kovok už save - už LGBT teises“ vienas iš veiklos rezultatų. Projektą remia Nyderlandų Karalystės ambasada Vilniuje ir Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija


Gayline.lt pastaba. Savo skaitytojams siūlome šeštąjį straipsnį iš naujo straipsnių ciklo. Bus tęsinys.

Kiti straipsniai:
I. Pagrindiniai dalykai, kuriuos turite žinoti apie homoseksualumą
II. Ar aš gėjus/lesbietė?
III. Homoseksualumo fazės
IV. Ar atskleisti savo homoseksualumą?
V. Tu ir tavo šeima

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis