Šiuo metu yra prisijungę 16 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 232, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius GayLine.LT, antradienį, 2017.08.29 09:55. Perskaityta 6882 kartus

Beprotystė dažnai apibrėžiama to paties veiksmo kartojimu vėl ir vėl, tikintis kitokio rezultato. Kita vertus, mokslininkai kartoja tuos pačius testus, tikėdamiesi to paties rezultato tiesiog, kad įsitikintų išvados teisingumu.

PinigaiPinigai

Naujausias pavyzdys – tyrimas patvirtino, kad tik susilaikymu grįstas lytinis švietimas tebėra visiškai neveiksmingas, dar daugiau - neetiškas taip pat. Tačiau tokio švietimo vis tiek nemažėja.

2006 metais Kolumbijos universiteto profesorius John Santelli vadovavo tyrimui, kuris vertino „tik susilaikymo iki santuokos“ (angl. abstinence-only-until-marriage AOUM) lytinio švietimo programas, dažnai vadinamas „tik susilaikymu“. Šių programų privalomai reikalavo daugelis valstijų ir už tai gaudavo papildomą finansavimą iš Bush‘o administracijos. Tačiau Santelli neaptiko jokių įrodymų, kad šios programos, kurių tikslas – sumažinti ar pavėlinti lytinius santykius nesantuokoje bei sumažinti lytiškai plintančių ligų ar neplanuotų nėštumų – būtų veiksmingos.

Nors Prezidentas Obama sumažino šių programų finansavimą, 2012 metais JAV Kongresas vėl skyrė papildomų lėšų. Todėl profesorius atnaujino tyrimą, kurį paskelbė žurnale „Journal of Adolescent Health“: „Moksliniai įrodymai rodo, kad šios programos neatideda pirmųjų lytinių santykių tarp jaunų žmonių. Nors susilaikymas teoriškai efektyvus, praktikoje tokie ketinimai dažniausiai žlunga“, rašo Santelli. „Šios programos tiesiog neparuošia žmonių, kad apsisaugotų nuo nėštumo ar lytiškai plintančių ligų“.

Dar daugiau, Kongreso tyrimas atskleidė, kad daugelis šių programų ne tik perša studentams savo moralinius vertinimus, bet ir prieštarauja moksliniams tyrimams ar remiasi tiesiog klaidingais faktais. Tačiau tai nesustabdė tokių programų plitimo.

Nuo 1982 metų JAV vyriausybė skyrė šioms susilaikymo programoms šalyje daugiau nei 2 milijardus dolerių, o užsienyje dar virš milijardo – neva ŽIV plitimui sustabdyti. Tuo pat metu buvo stabdoma tyrimu pagrįsta paauglių nėštumo prevencijos programa.

Susilaikymu grindžiamos programos įprastai priešiškos neheteroseksualiems santykiams, rašoma žurnale: „Aštuonios valstijos reikalauja pateikti neigiamą informaciją dėl seksualinės orientacijos arba draudžia tokią informaciją pateikti apskritai“.

Tyrimo rezultatuose „Society for Adolescent Health and Medicine“ taip pat rašoma, kad tokios švietimo programos ne tik nepasiekia savo tikslo, susilaikymu grindžiamas švietimas remiasi ir klaidinga prielaida. „Nors šių programų šalininkai sako, kad lytinis gyvenimas nesantuokoje turi neigiamą psichologinį bei fiziologinį poveikį, mes neaptikome jokių įrodymų kad lytiniai santykiai tarp paauglių abipusiu sutarimu turėtų kokį nors neigiamą psichologinį poveikį“.

Ironiška, kad dabar Amerikos paaugliai pirmuosius lytinius santykius pradeda vėliau ir mažėja jų neštumas. Tačiau tai vyksta ne dėl susilaikymo programų. Šis procesas vyksta daug sparčiau tarp tų paauglių, kuriems buvo suteiktas visapusiškas lytinis švietimas, o ne tik susilaikymo programa.

Šaltis: IFL Science, NPR.org.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis