Šiuo metu yra prisijungę 55 svečiai ir 2 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar pritariat, kad Lietuva privalo užtikrinti migrantų teisių apsaugą?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 18, komentarų: 0

Renginiai

Tarptautinė orgazmo diena 08/08 - 08/08

Darkness @ Glamour Gay Sauna 07/30 22:00 - 07/31 07:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 07/31 22:00 - 08/01 07:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Weekend Horoscopes: Leo @ SOHO 07/31 22:00 - 08/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Jonatanas2, šeštadienį, 2021.06.12 13:11. Perskaityta 361 kartas

Penktadienį Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos neviešame teisiamajame posėdyje nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, kurioje Kauno apskrityje gyvenantys E. D. ir 16-metis vaikinas kaltinami itin žiauriu žmogaus nužudymu siekiant išreikšti neapykantą dėl seksualinės orientacijos, pasakytos baigiamosios kalbos, paskutinis žodis suteiktas kaltinamiesiems. Sprendimą teismas numato skelbti birželio pabaigoje, rašoma Šiaulių apygardos teismo pranešime spaudai.

KalėjimasKalėjimas

Bylos duomenimis, šis itin žiaurus nusikaltimas padarytas praėjusiųjų metų rugsėjo 21-osios naktį Kauno apskrityje esančiame viename kaime. Egzekucija surengta aukos namuose. Kaip nurodoma kaltinamajame akte, E. D. ir šešiolikmetis vaikinas, būdami apsvaigę nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų, išgertuvių metu kilus konfliktui su namų šeimininku, bendrais veiksmais tyčia panaudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusįjį. Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, jaunam vyrui buvo suduota ne mažiau kaip 30 smūgių, iš kurių ne mažiau kaip 8 kartus į galvą, 10 smūgių į krūtinės ir pilvo sritis, 12 kartų smogta į kitas kūno vietas.

Šiandien savo baigiamojoje kalboje valstybės kaltinimą šioje byloje palaikanti prokurorė teigė, kad kaltinamiesiems inkriminuojamos nusikalstamos veikos yra įrodytos ne tik pačių kaltinamųjų, liudytojų duotais parodymais, medicinos ekspertų pateiktomis išvadomis, bet ir kita byloje esančia medžiaga. Atkreiptas dėmesys į tai, kad abu vyrai kaltinami nusikaltimą padarę būdami apsvaigę nuo alkoholio, o E. D. ir nuo narkotinių priemonių. Tai, anot prokurorės, pripažintina jų atsakomybę sunkinančia aplinkybe, kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių aplinkybių valstybės kaltintoja neįžvelgė. Prokurorė akcentavo, jog kaltinamųjų prisipažinimas dėl itin žiauraus nužudymo nesąs nuoširdus, anot jos, ir E. D., ir nepilnametis savo kaltę pripažino tik po kurio laiko, kai abu buvo priremti nenuginčijamų įrodymų.

Prokurorė pabrėžė, jog byloje pakanka surinktų įrodymų, jog šis itin žiaurus nusikaltimas buvo padarytas siekiant išreikšti neapykantą dėl aukos seksualinės orientacijos. Anot jos, E. D. ir nepilnametis patys neneigė žinoję apie aukos seksualinę orientaciją. Valstybės kaltintoja akcentavo, jog po nusikaltimo pradėjus ikiteisminį tyrimą vienas iš kaltinamųjų sakė, kad savo auką vadinę „gaidžiu“, „pederastu“, taigi, tokiam ir buvusi sužalota išangė. Anot valstybės kaltintojos, kaltinamųjų veiksmai, įvairių detalių visuma įrodo, kad vyras nužudytas siekiant išreikšti neapykantą dėl jo seksualinės orientacijos. Prokurorė pabrėžė, jog šią aplinkybę abu kaltinamieji ėmė neigti atliekant tolimesnius ikiteisminio tyrimo veiksmus, E. D. ir nepilnametis galų gale ėmė kalbėti, jog vyrą pradėję mušti tik dėl to, kad šis nenorėjęs su jais gerti alkoholinių gėrimų.

Prokurorė teismo prašė abu kaltinamuosius pripažinti kaltais dėl jiems inkriminuoto nusikaltimo ir paskirti bausmes: E. D. – 12 metų, nepilnamečiui – 8 metų laisvės atėmimą. Kaltinamųjų gynėjai sakė, jog byloje nesą įrodymų, jog vyras nužudytas siekiant išreikšti neapykantą dėl jo seksualinės orientacijos, advokatai teigė, kad ši aplinkybė turinti būti pašalinta. Jie teismo prašė savo ginamiesiems paskirti švelnesnes bausmes. Abu kaltinamieji lieka suimti. Tardami savo paskutinį žodį ir vienas, ir kitas kaltinamasis tepasakė, kad neturi ką pasakyti. Teismo sprendimą numatoma skelbti birželio 23 d. 10.40 val.


Daugiau ALFA.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis