Šiuo metu yra prisijungę 44 svečiai ir 2 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Ar pandemijos metu sekso Jūsų gyvenime:

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 22, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Anonimas, penktadienį, 2021.10.08 12:36. Perskaityta 170 kartų

Ketvirtadienį išplatintoje naujausioje Seimo kontrolieriaus tarnybos ataskaitoje niūromis spalvomis nupiešiamas neteisėtų migrantų gyvenimas Lietuvoje, skelbia Delfi. Keliolika užsieniečių apgyvendinimo vietų nuo rugpjūčio pradžios iki maždaug rugsėjo mėnesio vidurio aplankę kontrolieriai ataskaitoje mini baisias gyvenimo sąlygas – nekokią apgyvendinimo vietų būklę, prastą maistą, tvyrančią baimę. O kai kur, kaip konstatuota, senoliai, šeimos su vaikais ar nėščios moterys kelias savaites gyveno garažuose.

Benamis // Aut. Jon TysonBenamis // Aut. Jon Tyson

„Užsieniečių apgyvendinimo vietose įrengtų tualetų ir dušų skaičius buvo neproporcingai mažas šiose vietose apgyvendintų asmenų skaičiui. Valymo reikmenų gyventojai sakė neturintys, todėl negali tinkamai išvalyti higienos patalpų, savarankiškai rūpintis jų higiena. Užsieniečių ir VSAT pareigūnų teigimu, dušuose karšto vandens užtenka tik 4–5 žmonėms nusiprausti, po to reikia palaukti apie valandą, kol vanduo vėl sušils. Atkreiptinas dėmesys, kad kai kuriose užsieniečių laikino apgyvendinimo vietose (pavyzdžiui, Druskininkų užkardoje, buvusios Linkmenų mokyklos teritorijoje) pastatyti biotualetai neatitinka realių užsieniečių poreikių – jie buvo keičiami retai (kartą per savaitę), buvo purvini, perpildyti“, – rašoma ataskaitoje.

„Buvusios Linkmenų mokyklos patalpose esančioje sporto salėje buvo apgyvendinti 67 asmenys, t. y. kartu vyrai, moterys ir nepilnamečiai, toje patalpoje labai trūko oro, užsieniečiai negalėjo atsidaryti langų, vyravo triukšmas, neužtikrintas asmenų privatumas, patalpa nevaloma, asmenys miegojo ant salėje patiestų čiužinių, daugeliui gyventojų trūko šiltų antklodžių. Be to, šioje sporto salėje asmenys buvo laikomi nuolat, t. y. į lauką išleidžiami vos 15 minučių per dieną po 10 asmenų“, – rašoma ataskaitoje.

„Konstatuotina, kad migrantų laisvės suvaržymas, trukęs vidutiniškai keturiasdešimt parų, tinkamai neužtikrinant materialinių prieglobsčio prašytojų priėmimo sąlygų, higienos, oro sąlygas atitinkančių rūbų, apavo bei teisės į asmens privatumą, prilygsta pagal Konvenciją prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą draudžiamam nežmoniškam ar žeminančiam žmogaus orumą elgesiui“, – rašoma ataskaitoje.

Daugiau Delfi.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis