Šiuo metu yra prisijungę 54 svečiai ir 2 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar pandemijos metu sekso Jūsų gyvenime:

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 22, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, šeštadienį, 2021.10.02 15:45. Perskaityta 215 kartų

Dėl pandemijos priekabiavimo internete atvejų skaičius ženkliai išaugo, ypač tai pasakytina apie negatyvius pasisakymus nukreiptus į žurnalistus ir sveikatos priežiūros darbuotojus, skelbia LRT publikuotame „Re:Baltica“ straipsnyje. Vis dėlto visose trijose Baltijos šalyse policija net viešai skleidžiamų grasinimų mirtimi nelaiko pakankamai realiais, todėl veiksmų prieš juos platinančius asmenis imamasi retai.

Moteris prie kompiuterio // Autr. Christina (wocintechchat.com)Moteris prie kompiuterio // Autr. Christina (wocintechchat.com)

Prasidėjus COVID-19 pandemijai, žurnalistas Vilius Petkauskas ėmėsi paneiginėti melagingą informaciją apie šią ligą ir jos ribojimo priemones, įvardydamas dezinformacijos skleidėjus. Netrukus socialiniuose tinkluose jo adresu pasipylė grasinimai. „Galiausiai tai peraugo į raginimus sumušti mane gatvėje. Buvo ir asmeninių žinučių su siūlymais nuolat dairytis per petį ir neatskleisti, kur gyvenu, nes tai gali blogai baigtis“, – prisimena jis. Buvo net pavogta V. Petkausko tapatybė.

Su panašiais grasinimais šią liepą susidūrė ir žurnalistas Karolis Vyšniauskas. Asmeninėje žinutėje kažkas „klausė manęs, ar esu kada rinkęs dantis sulaužytais pirštais“, – sakė jis „Re:Baltica“. K. Vyšniauskas taip pat pranešė apie grasinimą policijai. „Po savaitės paskambinusi policijos pareigūnė neįžvelgė šioje žinutėje realios grėsmės ir tai mane liūdino. Pasak jos, klausiama buvo, „kaip jūs vertinate tokią situaciją“, – prisimena žurnalistas.

„Nemanau, kad įmanoma suvaldyti žmonių pyktį internete, – sako lietuvių žurnalistas V. Petkauskas, kuris gruodį pakeitė darbo profilį ir nuo to laiko grasinimų nebesulaukia. – Tačiau tokiais atvejais žurnalistams reikia paramos, kad jie iš tikrųjų suprastų, jog piktavaliai sudaro labai mažą visuomenės dalį. Valdžios žmonės ir tie, kurių nuomonė yra įtakinga, turėtų išreikšti palaikymą tam, [ką mes darome] – faktų tikrinimui ir tiriamajai žurnalistikai.“

Autoriai: Daiva Repečkaite (The Inoculation), Vita Dreijere (Delfi.lv) and Martin Laine (Delfi.ee)

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis