Šiuo metu yra prisijungę 30 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 195, komentarų: 2

ReklamaAutorius GayLine.LT, pirmadienį, 2015.06.01 11:11. Perskaityta 10935 kartus

Turbūt kiekvienas save gerbiantis homofobas žino apie M. Regnerus tyrimą. Šis tyrimas naudojamas „įrodyti“, kad tos pačios lyties tėvai yra netinkami vaikų auginimui ir auklėjimui.

Tyrime tvirtinama, kad vaikai, augę tos pačios lyties partnerių šeimose, dažniau tampa bedarbiais, vartoja narkotikus, serga lytiškai užkrečiamomis ligomis, yra dažniau linkę į savižudybes, taip pat dažniau patiria seksualinę prievartą.

Jau buvo daug informacijos apie šio tyrimo problematiškumą, netinkamą imtį, metodiką bei duomenis. Neseniai išaiškėjo ir daugiau „įdomių“ tyrimo detalių.

Pasak tyrimo duomenų, tarp respondentų yra aštuonis kartus vedęs, 234 cm ūgio bei 40 kg sveriantis vyras bei kitas dalyvis, teigiąs buvęs suimtas vienerių metų. Ir tai tik keletas įtartinų tyrimo, kurį atliko Teksaso Universiteto sociologas Mark Regenerus, imties dalyvių.

Pašalinę įtartinus duomenis, bei ištaisę „metodologines klaidas“, mokslininkai Brian Powell ir Simon Cheng naujame straipsnyje paskelbė visiškai kitokias tyrimo išvadas.

„Kai naudojami tokie pat patikimi ir, mūsų požiūriu, taikytini metodologiniai sprendimai“, rašė mokslininkai, „kyla visiškai kitokios išvados: suaugę vaikai, gyvenę su tos pačios lyties tėvais, parodė tokius pat psichologinius rezultatus, neišsiskiriančius nuo kitų šeimų tipų, tarp jų ir pilnų biologinių šeimų.

Tarp 236 respondentų pradiniame tyrime, kurie teigė, kad juos augino lesbietė motina ar tėvas gėjus, dešimtadalis niekuomet negyveno su tėvais.

Įvertinę nenuoseklius atsakymus į tyrimo klausimus, o taip pat abejotiną biografinę informaciją, Powell ir Cheng nusprendė, kad trečdalis dalyvių iš viso neturėjo būti įtraukti į analizę.

Naujos išvados paskelbtos „Social Science Research“, tame pačiame žurnale, kuris skelbė ir pradines Regnerus tyrimo išvadas.

Dar 2012 metais paskelbtos Regnerus išvados buvo naudojamos kampanijose prieš santuokų lygiateisiškumą. Pats M. Regnerus jomis rėmėsi 2014 metais teisme, pasisakydamas prieš tos pačios lyties santuokas. Dažnai šis tyrimas nuskamba ir LGBT teisių priešininkų lūpose Lietuvoje.

Šaltinis GayStarNews.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

galexay

2015-06-03 21:37:30

Tai nesustabdys tu kuriems tik rezultatas buvo svarbus.