Šiuo metu yra prisijungę 13 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 232, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Vert. Mantvydas Noreika, ketvirtadienį, 2022.01.13 12:30. Perskaityta 200 kartų

Prancūzijos sveikatos ministerija naikina keturių mėnesių susilaikymo nuo sekso reikalavimą, kuris galiojo donorams gėjams vyrams, TheLocal. Netrukus jie galės duoti kraujo taip pat, kaip ir visi kiti donorai.

Kraujo donorasKraujo donoras

Nuorodos į seksualinę orientaciją bus pašalintos iš kraujo donorystės klausimyno. Sveikatos apsaugos ministras Olivier Véranas socialiniame tinkle „Twitter“ teigė, kad „nelygybei, kuri nebuvo pateisinama, atėjo pabaiga“.

Vadovaujantis antradienį pasirašytu dekretu, kraujo donorystė nuo kovo 16 d., bus galima visiems vadovaujantis vienodais kriterijais.

Draudimas gėjams duoti kraujo Prancūzijoje, galiojęs nuo 1983 m., buvo oficialiai panaikintas 2016 m. liepą. Tačiau potencialūs donorai vis tiek turėjo laikytis tam tikro seksualinio susilaikymo laikotarpio.

Šis laikotarpis, kuris nuo kovo bus panaikintas, iš pradžių buvo vieneri metai, o 2019 m. buvo sutrumpintas iki keturių mėnesių.

„Keturių mėnesių susilaikymo laikotarpio nustatymas homoseksualams, norintiems duoti kraujo, yra visiškas absurdas ir visada buvo vertinamas kaip diskriminacijos forma, ypač kai žinome, kad donorų trūksta“, – sakė LGBT+ organizacijos atstovas Matthieu Gatipon-Bachette. - „Akivaizdu, kad turi būti laikomasi sveikatos apsaugos, tačiau ji neturi būti pagrįsta donoro seksualine orientacija“.

Prancūzijos generalinis sekretorius Jérôme Salomon taip pat pritarė pokyčiams. „Ypatingas sveikatos priežiūros institucijų budrumas leidžia keisti kraujo donorystės sąlygas“, – sakė jis.

Daugiau TheLocal.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis