Šiuo metu yra prisijungę 30 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 285, komentarų: 2

ReklamaAutorius Vert. Mantvydas Noreika, sekmadienį, 2022.01.09 10:01. Perskaityta 381 kartas

Popiežius Pranciškus išsiuntė padrąsinantį laišką vienai amerikiečių vienuolei, dėkodamas jai už 50 metų tarnystę LGBTQ katalikams, rašo WashingtonPost. Prieš daugiau nei du dešimtmečius Vatikanas atliko tyrimą ir pasmerkė jos darbą.

PaštasPaštas

Gruodžio 10 d. laiške Pranciškus rašė, kad sesuo Jeannine Gramick nebijojo „artumo“ ir, nieko nesmerkdama, turėjo sesers ir motinos „švelnumą“. „Ačiū tau, sese Jeannine, už visą tavo artumą, užuojautą ir švelnumą“, – rašė jis.

„Žinoma, aš labai apsidžiaugiau“, – sakė sesuo komentuodama popiežiaus laišką - „Tai atrodo kaip lūžio taškas bažnyčioje, nes taip ilgai ši tarnystė buvo niekinama ir buvo šešėlyje“.

Dešimtmečius Jeannine Gramick ir jos bendražygių veikla kai kurių bažnyčios vadovų buvo vertinama prieštaringai dėl seminarų apie mokslą ir teologiją LGBTQ temomis. Sesuo pasakojo, kad Vatikanas jos veiklą tikrino maždaug 20 metų iki tol, kol pareigūnai paskelbė pareiškimą, kad jai bus uždrausta dirbti.

„Tėvo Nugent ir sesers Gramic požiūrio dviprasmybės ir klaidos sukėlė sąmyšį tarp katalikų ir pakenkė Bažnyčios bendruomenei“, – sakoma 1999 m. Vatikano Tikėjimo doktrinos kongregacijos pareiškime.

Vėliau sesuo J. Gramickas perėjo į kitą religinį ordiną, kad toliau dirbtų savo darbą. „Daugumai LGBTQ katalikų sesuo Jeannine yra tikra herojė, todėl jie bus patenkinti. Jie teisingai įvertins tai kaip vieną iš popiežiaus Pranciškaus žingsnių į priekį“, – sakė James Martin, Niujorke gyvenantis kunigas. - „Jis nekeičia bažnyčios mokymo šiuo klausimu, bet imasi žingsnių...“.

J. Gramick sakė, kad savo tarnybą pradėjo būdama 29 metų, kai studijavo aspirantūroje ir susidraugavo su gėjumi, kuris paliko Katalikų bažnyčią. Jo bute ji organizavo mišias už gėjus ir lesbietes, palikusius katalikų bažnyčią.

„Kai liturgija baigėsi, jų akyse buvo ašaros, nes jie jautė, kad vėl laukiami namuose“, – sakė ji.

J. Gramick sakė turinti vilties, kad bažnyčia galiausiai pakeis savo poziciją seksualinės etikos atžvilgiu.

Daugiau WashingtonPost.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis